Site Rengi

Yeni Ürün Geliştirme Eğitimi

26.09.2020
474
yeni urun gelistirme egitimi

Yeni ürün geliştirme eğitimi, içeriği ve diğer bilgiler vermek üzere bu makaleyi hazırladık. Firmaların sürdürülebilir karlı büyümesinin yegane anahtarı yeni, inovatif ürünler geliştirmeleri ve ticarileştirmeleridir. Çağı yakalamak, rakip firmaların önüne geçmek ve büyümede etkili olan bu yöntem ile her yıl farklı ürünler ile pazara çıkarak, gerek yurt içi gerek yurt dışı pazar paylarınızı büyütebilir ve firmanızı sürdürülebilir kılabilirsiniz. Dr.Öğr.Üyesi Selim HARTOMACIOĞU, ürün geliştirme konusunda hem teorik hem de uygulamalı olarak çalışan, bu alanda lisans ve yüksek lisans eğitimleri veren bir akademisyendir. Firmanızın ürün geliştirme performansını arttırmak ve ticarileştirme süreçlerini kısaltmak için hazırladığımız Yeni Ürün Geliştirme Eğitimi için bize ulaşın.

Ürün Geliştirme Eğitim Hedefleri

Yeni Ürün Geliştirme (NPD) eğitiminde öğrenme amaçlarından bazıları aşağıda verilmiştir. Bunlar;

 1. Ürün Geliştirme sürecinin anlaşılması
 2. Sürdürülebilir rekabet avantajına sahip ürünleri nasıl geliştirileceğini anlamak
 3. İşletmenin stratejik büyümesine, yatırımlarının geri dönüşüne ve uygulama becerisine dayalı olarak yeni ürün fikirlerine öncelik vermesini öğrenme
 4. Yeni ürün geliştirmelerini zamanında ve proje kaynaklarından ve birden çok iş birimi paydaşından oluşan bir ekibin nasıl yönetileceğini öğrenme
 5. Ayrıntılı bir proje finansal analizinin nasıl yapılacağını, değer ve pazar bazlı ürün fiyatlandırılmasının nasıl gerçekleştirileceğini anlamak.
 6. Ürün maliyet modellerinin ve ürün tahminlerinin nasıl geliştirileceğini öğrenmek

Yeni Ürün Geliştirme Eğitim İçeriği

Ürün Geliştirme (Ür-Ge) fikirden ticarileşmeye, oradan da ürünün pazardaki ömrünü tamamlayana kadar bütün aşamaları kapsayan, multi disiplin bir alandır. Bu alan hakkında daha detaylı bilgi için ‘Ürün Geliştirme‘ makalemizi okuyabilirsiniz. Yeni Ürün Geliştirme Eğitimi ile teorik olarak kavramlar, ürün geliştirme yöntem ve yaklaşımları, iş planı hazırlama, ticarileştirme, öz ürün, somut ürün ve genişletilmiş ürün geliştirme konuları üzerinde özellikle durulmaktadır. Bilimsel bir disiplin altında bir ürün nasıl geliştirilir konuları disiplin içinde anlatılmakta ve uygulama yapılmaktadır.

1. Gün Ürün Geliştirme Eğitimi İçeriği

 1. Ar-Ge, İnovasyon, Ürün Geliştirme, Yeni Ürün Geliştirme, İş Planı Kavramları
 2. Strateji ve Planlama
 3. Pazar Tanımlama ve Ölçme
 4. Stratejik Pazar Değerlendirmesi
 5. Geliştirme Seçenekleri
 6. Değer Yaratma ve Ürün Özelliği Seçimi
 7. Pazar Segmentleme
 8. Rakip Analizi

2. Gün Ürün Geliştirme Eğitimi İçeriği

 1. Konsept Tasarım ve Fikir Taraması
 2. Fizibilite Çalışması
 3. Üst Düzey Proje Planlaması
 4. İş Durumu
 5. Finansal Analiz
 6. Ürün Fiyatlandırma
 7. Maliyet Modeli ve Tahmini
 8. Ürün ve İş Gereksinimleri
 9. Ayrıntılı Proje Yönetim Planı

3. Gün Ürün Geliştirme Eğitimi İçeriği

 1. Ürün Çözümü Tanımı ve Tasarımı
 2. İş Süreci Tasarımı
 3. Teknik Çözüm Mimarisi
 4. Tasarım Araçları ve İpuçları
 5. Ürün Oluşturmanın Tamamlanması
 6. Teknik Çözüm Oluşturma
 7. Ürün Hazırlık Testi
 8. Ürün Lansmanı
 9. Ürün Yaşam Döngüsü
 10. Diğer Araçlar ve İpuçları

4. Gün Ürün Geliştirme Eğitimi İçeriği

 1. Uygulama
 2. Değerlendirme ve Bitirme
 3. Sertifikaların sunulması

4 günlük bir eğitim olan Yeni Ürün Geliştirme Eğitimi özellikle gelişmekte olan firmalar için, ayrıca kurumsallaşmak isteyen ve bilimsel disiplin altında ürün geliştirmek isteyen firmalara yönelik bir eğitimdir. Ayrıca girişimcilerinde bu eğitimi alarak girişimlerinin başarıya ulaşmasına katkıda bulunabilirler.

Eğitimlerde ürün geliştirme yöntem ve yaklaşımları, eş zamanlı mühendislik yaklaşımı, Kanvas İş modeli üzerinde ayrıca durulacaktır. Yine ürün geliştirme için proje nasıl yazılır üzerinde eğitim verilerek ürün fikrinin nasıl projelendirileceği anlatılacaktır. Ürün geliştirme süreçlerinde prototip üretim sayısını azaltan yazılım olan Ansys hakkında merak ettiklerinize ‘Analiz Ansys‘ web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Eğitim Programı ve Yeri

Yeni Ürün Geliştirme Eğitimi kurumsal firmalarda olmaktadır. Firmanızın ihtiyaç duyduğu alanlarda, uygulamalı olarak verilen bu eğitimler, karlı büyümeniz için çok önemlidir. Eğitimlerimiz daha çok teknolojik ürün üreten endüstri alanlarına yöneliktir. Eğitmenimizde bu alanda ‘Ürün Geliştirme Merkezi’ kurmuş, 2 yıllık bir proje yürütmüş ve 15 yıllık endüstri tecrübesi olan bir akademisyendir. Eğitimlerimiz ve detaylar için bizi arayın. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.