Site Rengi

Yeni Ansys Fluent Mesh İş Akışı; Su Geçirmez Olmayan, Kirli Geometrileri Hızla Sarıyor

10.03.2020
1.260

Ansys 2019 R2, Ansys Fluent’in karmaşık hesaplamalı akışkan dinamiği (CFD) simülasyonlarının birleştirilmesini kolaylaştıran yeni bir hataya dayanıklı iş akışı başlattı. Yeni Ansys Fluent Mesh özellikleri için makaleyi okuyun. Hesaplamalı akışkanlar dinamiği alanında lider yazılım olan Fluent hakkında mükemmel bilgilere ulaşmak için ‘Ansys Fluent‘ makalesini okuyun.

ansys fluent mesh yontemleri 1
ansys fluent mesh yontemleri

Geleneksel olarak, mühendisler geometri meshleri için çok zaman harcarlar. Yeni iş akışı bu süreci hızlandırır ve sonuç olarak kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirir.

Yakın tarihli bir sürümde Ansys, su geçirmez geometrilerin akıcı ağını% 70 ve% 50 daha az tıklama ile hızlandıran görev tabanlı bir iş akışı başlattı.

Bununla birlikte, en önemli ve karmaşık CFD simülasyonlarından bazıları kirli, su geçirmez olmayan geometriler içerir. Örneğin, otomotiv ön uç hava akışlarının, dış aerodinamiklerin ve karmaşık dış / iç akışların simülasyonlarında kullanılan geometri, göreve dayalı iş akışı kullanılarak birleştirilemez. Sonuç olarak, bu geometriler simülasyondan önce kapsamlı temizlik gerektirir. Ansys Fluent mesh ve özellikleri için bize ulaşın. Mekanik tasarımların sonrasında CFD analizlerini yapın. Akış altındaki davranışlarını inceleyin. Mekanik tasarım hakkında bilgi için ‘Mekanik Tasarım‘ makalesini okuyun.

Bu engeli aşmak için Ansys 2019 R2, kirli geometriyi temizlemeden saran yeni bir Fluent meshing iş akışı sunuyor.

Fluent Mesh Sargıları ve Yatakları Sızıntıları ve Boşlukları için Hata Toleranslı İş Akışı

Hataya dayanıklı iş akışı, sarma ile akıcı ağ oluşturmayı geliştirir. İş akışı, minimal deneyime sahip kullanıcıların karmaşık geometrilerin ağlarını oluşturmalarını sağlar. CFD Analiz için bize ulaşın.

Örneğin, harici aerodinamik ağ oluşturma iş akışı, en iyi uygulamalara göre önceden tanımlanmış ayarlara sahiptir.

Bu ayarlar kullanıcıların şunları oluşturmasına yardımcı olur:

 • Hareketli referans çerçevesi (MRF) bölgeleri
 • Isı değiştirici bölgeleri
 • Gözenekli bölgeler
 • Uyandırma bölgeleri
 • Kapalı başlıklı bölgeler
 • Tünel bölgeleri

Yeni Fluent Mesh Oluşturma İş Akışı’nın Avantajları

Su geçirmez olmayan geometri için iş akışı diğer ağ oluşturma teknolojilerine göre belirgin avantajlar sunar.

Bunlar:

 • Parça yönetimi: Kullanıcılar, nesneleri CAD modelinden simülasyon modeline sürükleyip bırakarak dahil olmak üzere herhangi bir geometri veya montajda CAD düzeyinde değişiklikler yapabilir.
 • Sızıntılar ve çakışmalar: Hataya dayanıklı iş akışı, katı cisimler arasındaki boşluklardan ve yanlış hizalamalardan kaynaklanan sızıntıları kapatır. Bu, geometriyi temizlemek için gereken manuel çabaları önemli ölçüde azaltır.
 • STL dosya girişi: İş akışı doğrudan STL dosyalarından veya taranan verilerden sıvı bölgeleri oluşturabilir. Bu, STL dosyalarını biyomedikal, petrol ve gaz, otomotiv ve diğer endüstriler için katı geometriye dönüştürme ihtiyacını ortadan kaldırır.
 • Büyük montajlar: Kullanıcılar, düz bir ön uç soğutma analizi gibi çeşitli simülasyonlar için tam montajlardan akışkan bölgeler oluşturabilir. Hataya dayanıklı iş akışı, genellikle geometri tanımı için gerekli olmayan alt montajları ve katı gövdeleri işleyebilir.
 • Paylaşma, kaydetme ve düzenleme: Kullanıcılar çalışmalarını kaydedebilir ve ağ oluşturma işleminin herhangi bir noktasına dönebilir. Dosya ayrıca kaydedilebilir ve bir sonraki tasarım yinelemesini birleştirmeye başlamak için ekip üyeleriyle paylaşılabilir. Ansys Fluent Mesh ve özellikleri hakkında.

Yeni Fluent meshing iş akışı önemli bir zaman kazandırıcıdır. Genel olarak, kıyaslamalar Fluent ile deneyimli bir mühendisin 2 kat hızlanacağını gösteriyor. İş akışı, komut dosyalarını, manuel müdahaleleri veya pop-up’ları neredeyse tamamen ortadan kaldırır;

Daha fazla bilgi edinmek için Fluent ürün sayfasını ziyaret edin veya aşağıdaki demoyu izleyin.

Bu videoda hataya dayanıklı iş akışını çalışırken izleyin. Bisikletçi geometrisi Sheffield Hallam Üniversitesi Spor Mühendisliği Araştırma Merkezi’nin izniyle sağlanmıştır.

MARSİS’den CFD Analiz Hizmeti

Marsis İnovasyon, profesyonel ekibi ve teknik altyapısı ile Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) Analizleri sağlamaktadır. Marsis, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ürün ve Hizmetlerimiz için bize ulaşın. Ansys programı özellikleri ve detayları için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  ETİKETLER: cfd, analiz, fea, ANSYS
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.