Site Rengi

Yeni Bir Endüstri Standardı Oluşturun

05.03.2020
802

Enerji verimliliğiyle ilgili artan endişeler – sıkı sıkılaştırma standartlarıyla birlikte – yapısal mühendisleri gelişmiş, hafif malzemeleri keşfetmeye ve mühendislik marjlarını mümkün olduğunca ince tutmaya zorladı. Şirketler şimdi, yüksek lisans eğitimi almış, genellikle doktora derecesine sahip yapı mühendislerinden tasarımcıları da içeren daha çeşitli ürün geliştirme ekiplerine evrilmektedir. Ansys Mechanical, basit iş akışlarına daha karmaşık yetenekler ekleyerek bu değişime uyum sağladı. Yeni bir endüstri standardı oluşturun, firmanızı geleceğe taşıyın. Ansys ürünlerini merak ediyor musunuz? O zaman ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edin.

Yeni Bir Endüstri Standardı Oluşturun
Yeni Bir Endüstri Standardı Oluşturun

By Richard Mitchell, Principal Product Manager — Mechanical Ansys , Yeni bir endüstri standardı oluşturun.

Ansys Mechanical’ın arkasındaki teknoloji 1969’da piyasaya sürüldüğünde, her şeyi değiştirdi – ürün tasarımlarının yapısal sağlamlığını ve istikrarını sağlamak için gerekli karmaşık analizi hızlandırdı ve hızlandırdı. O zamandan bu yana, her sektördeki ürün geliştirme ekipleri, kritik iş uygulamalarındaki performanstan ödün vermeden zaman ve maliyetleri azaltmak için kullanıldı. Ansys Mechanical’da yapılan son güncellemeler, kırılma ve akustik gibi karmaşık sorunları çözmeyi daha da hızlı, daha güçlü ve daha yetenekli hale getirdi. Buna ek olarak, gelişmiş bir kullanıcı arayüzü benimsenmeyi hızlandırır ve ortak görevleri basitleştirir – tüm mühendislik ekibini daha üretken hale getirir.

Non Lineer Analiz
Non Lineer Analiz

“Mühendislik zorlukları ve simülasyon ihtiyaçları büyümeye devam ettikçe, Ansys Mechanical yeteneklerini genişletmeye devam ediyor.”

Ansys Mechanical, dünya çapında ve her sektörde binlerce ürün geliştirme ekibi tarafından kullanılan Ansys amiral gemisi yapısal simülasyon çözümüdür. Ansys Mechanical, sonlu elemanlar analizi (FEA) ve diğer yapısal çalışmalarda karmaşık hesaplamaları kolaylaştıran, hızlandıran ve otomatikleştiren ilk yazılımdır. Endüstri standartları haline gelen yüzlerce ürün tasarımını geliştirmek için kullanılmıştır. Yapısal analiz dünyasında lider yazılım hakkında bilgi almak için ‘Ansys Mechanical‘ makalesini okuyun.

1969’da Mekanik’in altında yatan teknoloji geliştirildiğinden beri ürün geliştirme ekiplerinin karşılaştığı zorluklar önemli ölçüde değişti – ve Mekanik bu zorlukları öngörmek ve cevaplamak için gelişti. Dünya çapında binlerce kullanıcısıyla Ansys, müşterilerle işbirliği yapıyor ve pratik, katma değerli yazılım geliştirmeleri sunmak için ihtiyaçlarını dinliyor. Her sektörde küresel rekabetin artmasıyla birlikte, daha sık ürün lansmanları ve daha yenilikçi tasarımlar gerekmektedir. Ansys’deki yazılım geliştiricileri, yapısal analiz için gelişmiş hız ve teknik derinliği artırmak için daha hızlı çözücüler ve yeni paralel işleme şemaları ile yanıt verdiler – gelişmiş donanım, bulut barındırma ve yüksek performanslı bilgi işlemden yararlanma.

Enerji verimliliğiyle ilgili artan endişeler – sıkı sıkılaştırma standartlarıyla birlikte – yapısal mühendisleri gelişmiş, hafif malzemeleri keşfetmeye ve mühendislik marjlarını mümkün olduğunca ince tutmaya zorladı. Ansys Mechanical’da devam eden geliştirmeler, yeni malzemeleri modelleyerek ve malzeme ağırlığı ile yapısal güç arasında akıllı ödünleşmeler yaparak bu sorunların üstesinden gelmek için ürün geliştirme ekiplerini donatıyor.

Şirketler şimdi, yüksek lisans eğitimi almış, genellikle doktora dereceli yapısal mühendislerden tasarımcıları da içeren daha çeşitli ürün geliştirme ekiplerine doğru gelişmektedir. Ansys bu değişimi, Ansys Mechanical’ı öğrenmeyi ve kullanmayı kolaylaştırırken, basit iş akışlarına (örneğin, kırık modelleme veya birleştirilmiş alan analizi) daha karmaşık yetenekler gömerek uyguladı.

Ansys Advantage’ın bu sayısında, Ansys Mechanical için 10 yıl önce bile hayal bile edemeyeceği birçok uygulama, sadece fiziksel karmaşıklıkları, çözüm süreleri ve sayısal çözüm boyutları nedeniyle.

Mühendislik zorlukları ve simülasyon ihtiyaçları büyümeye devam ettikçe, Ansys Mechanical yeteneklerini genişletmeye devam ediyor.

Kırılma Modu Ansys
Kırılma Modu Ansys

HIZLI, DAHA SEZGİSEL, KULLANIMI KOLAY

Ansys Mechanical, tüm kullanıcıların ürün geliştirme ekibinin hızını ve üretkenliğini artırırken simülasyon özelliklerinden yararlanmasına yardımcı olmak için tasarlanmış, yeniden hayal edilen bir kullanıcı arayüzü içerir.

Müşteri geri bildirimlerine dayanarak, sezgisel arayüz dört ilkeyi göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır:

 • Kullanım kolaylığı: Yazılım, iş akışlarını iyileştirmek, fare hareketini azaltmak, önemli işlevleri kolayca tanımlamak ve zamandan tasarruf sağlayan kısayol tuşlarına erişim sağlamak için tasarlanmıştır. Bağlamsal bir şerit, benzer komutları gruplandırarak mevcut görevi tamamlamak için gereken özelliklere erişimi artırır.
 • Keşfedilebilirlik: İlgili araçlar ve veriler, ortak görevler ve kullanımı kolay arama motorları için daha büyük simgeler içerir. Genişletilmiş Araç İpuçları özelliği, daha kolay gezinmenin yanı sıra yalnızca birkaç fare tıklaması ile pratik bilgi ve rehberlik sunar. Hızlı Başlat seçeneği, kullanıcıların istenen bir özelliği veya arayüzü kolayca aramasına ve ardından otomatik olarak erişmesine yardımcı olur.
 • Özelleştirme: Kullanıcılar ekran düzenleri, hızlı erişim düğmeleri ve eklenti kullanıcı makroları aracılığıyla Ansys Mechanical’ı özelleştirebilir. Özelleştirilebilir grafik araç çubuğu, en çok kullandıkları özellikleri kolayca erişebilecekleri yeni navigasyon sistemleri oluşturmalarına olanak tanır.
 • Genişletilebilirlik: Ansys Mechanical, mühendisler tarafından birçok görevi yerine getirmek için kullanıldığından, harici yazılım ve özel kod aracılığıyla uzantılar aracılığıyla ekstra işlevsellik eklemek için gelişmiş bir yeteneğe sahiptir. Bu, Mechanical’ın zaten genişleyen yeteneklerinin daha birçok mühendislik uygulamasında genişletilebileceği anlamına gelir.

DAHA GÜÇLÜ MODELLEME YETENEKLERİ

Artan tüketici talepleri, daha zorlu çalışma koşulları, sıkılaştırma düzenlemeleri, akıllı işlevselliğin dahil edilmesi – tüm bu faktörler daha karmaşık sorunlara ve sayısal olarak daha büyük çözüm boyutlarına katkıda bulunur. Ansys Mechanical, daha yüksek düzeyde modelleme ve çözme doğruluğu sunarken, bu karmaşıklığı yönetmeyi amaçlayan bir dizi işleve sahiptir. Bu yeni özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Karışık boyutlu analiz: Tüm, son derece karmaşık bir ürün tasarımını 3D olarak oluşturmak ve çözmek zaman alıcı ve pahalıdır – ve genellikle, tüm tasarımı yüksek detaylarda modellemek gerekli değildir. Ansys Mechanical, tasarımın yapısal olarak önemli kısımlarının 3D olarak modellendiği karma boyut analizini desteklerken, diğer yönler 2D, 2D-aksisimetri veya hatta 1D’de geometrik olarak modellenebilir. Bu, doğruluk ihtiyacını daha yüksek hız ve maliyet etkinliği ile dengeler.
 • Geliştirilmiş SMART kırığı modellemesi: Geçmişte, çatlak büyümesini doğru bir şekilde tahmin etmek, ağı doğru bir şekilde inşa etmek için uzman analizini gerektiriyordu. Ansys Mechanical’da SMART (ayırma ve uyarlanabilir yeniden biçimlendirme teknolojisi) kırık modelleme işlevselliği sayesinde, çatlak büyüme analizi ağa bağlı değildir ve model kurulumundan etkilenmez. Kırılma modellemesi daha hızlı ve daha doğrudur ve daha az özel uzmanlık gerektirir.
 • Kabuk ve kiriş modelleri için otomatik ağ tabanlı bağlantı: Ansys Mechanical’da patent bekleyen toplu bağlantı teknolojisi, büyük kirişleri ve kabuk yapılarını bağlamak için hızlı, tam otomatik, yüksek kaliteli bir yol sağlar. Paylaşılan topoloji gerekmez ve parçalar arasındaki kesişmeler ağ düzeyinde çözülür. Yüksek hızlı dörtlü mesher ile desteklenen bu işlevsellik, 15.000’den fazla kiriş ve yaprak dahil olsa bile, sadece birkaç dakikalık bir ağ ve bağlantı süresini destekler.
 • Geliştirilmiş akustik analiz: Ansys Mechanical’daki gelişmiş doğrusal olmayan yetenekler, daha sert gürültü düzenlemeleri nedeniyle daha kritik hale gelen karmaşık akustik gürültü sorununu değerlendirebilmesini sağlar. Özellikler arasında şelale diyagramları ve gürültü seviyelerinin çeşitli motor hızlarında tek bir grafikte çizilmesi yer alır. Bir ses dosyası oluşturma özelliği, mühendislerin üzerinde çalıştıklarını, oluşturulmadan önce duyabilecekleri anlamına gelir.
Devre Analizi Ansys
Devre Analizi Ansys

YENİ MALZEME VE SÜREÇLERE DESTEK

Ansys Mechanical, bugün ürün geliştirmedeki en önemli iki trendden yararlanmak için genişletilmiş yetenekler içeriyor: kompozit malzemelerin giderek artan kullanımı ve katkı maddesi üretim (AM) üretim yöntemlerinin giderek daha fazla benimsenmesi.

Mekanikte uzmanlaşmış bir yetenek olan Ansys Composite PrepPost, mühendislerin kompozit malzemelerin gerçekte yapılandırılma şeklini yansıtan katman katman modeller oluşturabilmeleri için yükseltilmiş modelleme yeteneklerine sahiptir. Ürün geliştirme ekipleri, delaminasyon ve diğer yapısal başarısızlık kaynaklarını daha doğru bir şekilde tahmin edebilir. Buna ek olarak, geliştirilmiş algoritmalar hata modlarını ve malzeme performansını daha hassas bir şekilde yakalar.

Ansys Mechanical kullanıcıları, tasarımları bir dizi yazıcı ve malzeme yapılandırması için optimize etmek üzere ek üretim iş akışlarını simüle edebilir. İmalat sürecinde ısıl ve yapısal gerilmelerin bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek gerilmeleri ve deformasyonları anlayabilir ve tahmin edebilirler. Bu öngörülere dayanarak, mühendisler AM parça oluşturma stratejisini optimize edebilir ve yapıları önceden destekleyerek malzeme israfı ve gereksiz test çalışmaları ile ilgili maliyetleri en aza indirebilir.

Ansys Mekanik Arayuzu
Ansys Mekanik Arayuzu

GELİŞMİŞ VERİ ERİŞİMİ VE YÖNETİMİ

Ansys Granta Design’ı satın aldıktan sonra, Mechanical artık Granta’nın malzeme veri yönetimi, iyileştirme ve seçim konusundaki uzmanlığını yansıtan yeni yetenekler sunuyor. Geliştirme ekipleri AM gibi yeni nesil malzemeler ve üretim yöntemlerinden yararlandıkça, Granta’nın verileri akıllı kararlar vermelerine, simülasyon doğruluğunu sağlamalarına ve ürünlerin nasıl performans göstereceklerini daha etkili bir şekilde tahmin etmelerine yardımcı olabilir. Yeni bir endüstri standardı oluşturun.

With more than 600 materials — including metals, plastics, composites and AM powders — now embedded within Ansys Mechanical, product development teams can significantly reduce the time spent looking for material properties as they set up their models.

PTC Motoru Tasarimi
PTC Motoru Tasarımı

Ansys Mechanical’ın bir parçası olan Ansys GRANTA Simülasyon için Malzeme Verileri veri paketi, neredeyse her malzeme türünü kapsar ve yapısal analiz yapmak için gereken temel verilere hızlı ve kolay erişim sağlar. Ansys firması hakkında bilgi edinmek için ‘Ansys Nedir?’ makalemizi okuyabilirsiniz.

GELECEK İÇİN İNŞA ET

Ansys Mechanical’daki son gelişmeler, arabirimdeki evrensel iyileştirmelerden, kırılma gibi çok spesifik sorunların çözülme şeklindeki değişikliklere kadar çeşitlidir. Tüm bu güncellemelerin ortak bir yanı vardır: Her gün Mechanical kullanan müşterilerin gerçek dünya geri bildirimlerine dayanırlar.

ANSYS SHERLOCK: ELEKTRONİK TASARIM İÇİN YENİ KAPASİTELER

DfR Solutions’un satın alınmasıyla Ansys, şimdi elektronik sistemler ve bileşenleri için arıza fiziğini analiz etmek için anahtar teslim bir teknoloji sunuyor. Ansys Mechanical’ın bir parçası olan Sherlock Automated Design Analysis, elektronik üreticilerinin ürünlerin daha küçük, daha yoğun ambalaj boyutlarına olan ihtiyacı karşılamasına yardımcı olurken, ürünlerin damlalara, ısıya, soğuğa ve neme dayanmasını sağlar.

Mühendisler, ürün tasarımlarını sıcaklık dalgalanmalarına, termal döngüye, güç-sıcaklık döngüsüne, termal şoka, rastgele titreşime, harmonik titreşime, mekanik şoka ve bükülmeye maruz bırakmak için Ansys Sherlock’un onaylanmış algoritmalarını kullanabilirler. Mühendislik ekipleri, tasarım döngüsünün başlangıcında herhangi bir potansiyel performans veya üretim sorununu belirleyerek ve çözerek yenilikçi ürünleri çok daha hızlı ve daha düşük maliyetle piyasaya sunabilir.

Sanal bir ürün modeli oluştururken, geliştirme ekipleri Sherlock’un 500.000’den fazla bileşenden (çeşitli parçalar, paketler, malzemeler, lehimler ve laminatlar dahil) hızla bir FEA modeli oluşturdukları için seçim yapabilirler. Sherlock’un diğer Ansys çözümlerinin yanı sıra üçüncü taraf CAE araçlarıyla yakın entegrasyonundan faydalanarak bu model üzerinde çeşitli çalışma koşullarını simüle edebilirler.

Elektronik ürün geliştirme maliyetlerinin önemli bir kısmı test-başarısız-tekrar-tekrar döngüsüne harcanmaktadır. Elektronik geliştirme ekiplerinin, ürünlerinin tasarım, en erken aşamalarında bileşen, kart ve sistem düzeylerinde ömür boyu performansını simüle etmesini sağlayarak Ansys Sherlock, ürün bütünlüğünü en üst düzeye çıkarırken bu finansal yatırımı en aza indirmeye yardımcı olur.

Ansys olarak, müşterilerimizin zorluklarını anlamaya ve sürekli gelişen sınıfının en iyisi simülasyon yeteneklerine yanıt vermeye odaklanıyoruz. Bu yetenekler, tüm portföyümüzü kapsayacak şekilde Ansys Mechanical’ın ötesine geçer. Mekanik bizim amiral gemisi ürünümüz olabilir, ancak Ansys VRXPERIENCE gibi en yeni ürünlerimizle bütünleşir, bu da akustik gibi karmaşık sorunları daha iyi ele almak için ses dosyaları oluşturmak için kullanılabilir. Yeni bir endüstri standardı oluşturun.

Tam Ekran Mesh
Tam Ekran Mesh

Ansys FEA yazılım teknolojisinin ürün tasarımı ve geliştirmesinde devrim yaratmasından elli yıl sonra, Ansys en yenilikçi, gelişmiş simülasyon yeteneklerini belirlemeye ve bunları müşterilerimizin eline – müşterilerimizin başarısı üzerinde dramatik bir etki yaratabilecekleri – koymaya kararlıdır. İş dünyasının ve teknolojinin nasıl gelişmeye devam ettiği önemli değil, bu bizim müşteri vaadimiz olarak kalacak. Yeni bir endüstri standardı oluşturun ve mükemelliği yakalayın. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  ETİKETLER: analiz, fea, ANSYS
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.