Site Rengi

Tıbbi Cihaz Tasarımının Önemli Sorunlarını Keşfetmek

08.03.2020
825

Çeşitli tıbbi durumlardan muzdarip hastalara yardımcı olmak için, biyomedikal mühendisleri ve tıp uzmanları tıbbi cihaz tasarımları oluşturmak ve geliştirmek için yorulmadan çalışırlar. Tıbbi Cihaz Tasarımının Önemli Sorunlarını Keşfetmek ve çözüm bulmak için Marsis’e ulaşın. Ansys ürünleri için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

tibbi cihaz tasariminin onemli sorunlarini kesfetmek 1
tibbi cihaz tasariminin onemli sorunlarini kesfetmek 1

Katı düzenlemeler ve uzun bir geliştirme zaman çizelgesi ile, bu uygulayıcılar tasarımlarında nasıl gerekli iyileştirmeleri yaparlar? Ve bu görevi gelecek nesillere nasıl hazırlıyorlar?

Cevap, bir tıbbi cihaz veritabanı kullanarak, konsept tasarımdan pazara tasarım teorisini öğretmek ve anlamaktır.

Tıbbi Cihaz Tasarımlarının FDA Onayı için Hazır Olmasını Sağlama

Tıbbi cihaz tasarımı, FDA düzenlemelerine uygun olarak konseptten pazara ulaşmak için üç ila yedi yıl süren uzun bir süreçtir.

Mühendisler onay sürecine başladıktan sonra, başka bir gelişme keşfedilse bile tasarımda değişiklik yapmak çok zor olabilir. Bu nedenle, düzenleme sürecine başlamadan önce tüm tasarım olanaklarının göz önünde bulundurulması önemlidir. Tıbbi cihaz tasarımının önemli sorunlarını keşfetmek için Ansys ürünlerini kullanın.

stent tasirimi ve analizi ansys
stent tasirimi ve analizi ansys

Ancak mühendisler, pazar zaman çizelgelerini önemli ölçüde genişletmeden her tasarım yinelemesini nasıl açıklarlar? Simülasyon, tıbbi cihaz tasarımlarının özelliklerini daha kısa sürede düzeltmenin bir yoludur.

Örneğin, implant – koroner stent gibi düşünün. Kalp, yapısı boyunca kan pompaladığı için önemli yapısal değişikliklere uğrar. Mühendisler, sıvı-yapı etkileşimlerinin etkisini doğru bir şekilde modelleyerek, cihazı geliştirme döngüsünün başlarında geliştirmek için önemli tasarım kararları alabilirler.

Mühendisler ayrıca çeşitli tasarım olasılıklarını test etmek için simülasyonu parametrelendirebilirler. Çeşitli tasarım yinelemelerini değerlendirdikten sonra, tıbbi cihazlarını FDA onayı için gönderme konusunda daha emin olabilirler.

Tıbbi Cihaz Veritabanı Biyomateryal Eğitimini Sağlar

Bir stent üretilmeden önce mühendisler biyomalzemelerin temellerini anlamalıdır.

medikal urun tasirimi
medikal urun tasirimi

Malzemelerin nasıl davrandığını anlamak, herhangi bir ürün tasarımının kritik bir bileşenidir. Biyouyumluluk kısıtlamasını ekleyerek, mühendisin işi zordan karmaşık hale geldi.

Biyomedikal mühendisliği eğitmenleri öğrencilerin cihaz tasarımının karmaşıklığını tam olarak kavramasını sağlamalıdır. Bu çabaya yardımcı olmak için Ansys GRANTA EduPack içindeki tıbbi cihaz veritabanını kullanabilirler. Veritabanı, malzeme ve cihazların tartışmalarının sınıf içinde entegre edilmesine yardımcı olur. Ansys ürünleri ve özelliklerini merak ediyorsanız ‘Ansys Nedir?” makalemizi okuyabilirsiniz.

Veri tabanı kimyasal elementler, çeşitli malzemeler ve 50 cihaz için kayıtlar içermektedir. Her cihaz kaydı, malzeme bileşenleri, sınıflandırma ve tasarım detayları gibi ayrıntıları içerecektir.
Tıbbi cihaz veritabanı, GRANTA EduPack’in içindeki seçim ve keşif özelliklerinden yararlanarak öğrencilerin bu ürünleri tasarlamanın karmaşık doğasını anlamalarını sağlayacaktır.

GRANTA EduPack’in sınıfta biyomalzemeleri ve cihaz tasarımını nasıl desteklediğini görmek için web seminerini izleyin: Tıbbi Cihazları Kullanarak Biyomalzeme Öğretimi. Tıbbi Cihaz Tasarımı nın Önemli Sorunlarını Keşfetmek

Ansys ve Ansys GRANTA gibi ANSYS, Inc. markası, ürün, hizmet ve özellik adları, logoları ve sloganları, ANSYS, Inc. veya yan kuruluşlarının ABD veya diğer ülkelerdeki tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır. Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ansys ürünlerini satın almak ve detaylı bilgi için ‘Ansys Satın Al‘ makalesini okuyabilirsiniz. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: tasarım, analiz, fea, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.