Site Rengi

Redüktör Sonlu Elemanlar Analizi

25.03.2020
1.208

Mekanik güç aktarımı dünyasında, çok sayıda hareketli parça vardır ve işler hızla karmaşıklaşabilir. Bu sistemlerin çok önemli bir kısmı dişli kutularıdır – gücü ana taşıyıcıdan yüke aktaran bileşik makineler. Dişli redüktörleri bu makalenin ana odağıdır. Marsis İnovasyon, redüktör sonlu elemanlar analizi ve dişli kutusu sonlu elemanlar analizi alanlarında profesyonel nümerik analiz hizmeti sağlamaktadır. Analizlerde dünyanın lider nümerik analiz yazılımı Ansys kullanılmaktadır. Ansys ürünleri hakkında merak ettikleriniz için ‘Ansys Nedir?’ makalesini okuyabilirsiniz. Hizmet almak için bize ulaşın.

Redüktör FEA Analizi
Redüktör FEA Analizi

Altı basit, basit makineden dişli kutuları, mekanik bir avantaj elde ederek daha verimli çalışmak için genellikle Tekerlek ve Aks ve / veya Vida (sonsuz redüktör) kullanır. Motorlar tipik olarak belirli bir “dakikadaki devir” veya RPM’de çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve bu hız Değişken Frekanslı Tahrikler kullanılarak ayarlanabilirken, çoğu durumda bunu ayarlamak için bir set, özel dişli düzeneği kullanmak daha avantajlıdır çıkış hızı ve böylece artan tork.

Örneğin, bir motor 1800 RPM’ye dönüyorsa ve bu motor 10: 1 dişli redüktörüne bağlıysa, redüktör 180 RPM verecektir. Aynı motorun 30 lb.ft’lik bir tam yük torku değeri varsa, 10: 1 redüktörden (% 85’lik bir verimlilik derecesi varsayarak) çıktı 255 lb.ft olacaktır. yapılabilecek iş miktarında önemli bir artış sağlamak. Bu tür yaygın uygulamalar, üretim kapasitesinin belirli bir çalışma hızı ve malzemeleri bir yerden bir yere taşımak için artan tork gerektirdiği konveyörler olacaktır.

Örneğin, bir motor 1800 RPM’ye dönüyorsa ve bu motor 10: 1 dişli redüktörüne bağlıysa, redüktör 180 RPM verecektir. Aynı motorun 30 lb.ft’lik bir tam yük torku değeri varsa, 10: 1 redüktörden (% 85’lik bir verimlilik derecesi varsayarak) çıktı 255 lb.ft olacaktır. yapılabilecek iş miktarında önemli bir artış sağlamak. Bu tür yaygın uygulamalar, üretim kapasitesinin belirli bir çalışma hızı ve malzemeleri bir yerden bir yere taşımak için artan tork gerektirdiği konveyörler olacaktır.

Dişli redüktörleri nerede bulunur?

Dişli kutuları endüstrinin tüm alanlarında bulunur – agrega işleme, tarım, kimyasal işleme, petrol ve gaz, iletim ve dağıtım sistemleri, lojistik, depolama ve depolamada bir avuç. Dişli redüktörleri genellikle daha yüksek tork ve / veya daha düşük dönme hızına ihtiyaç duyulan alanlarda veya gücün motora doğru bir açıda olduğu gibi alternatif bir açıda iletilmesi gerektiğinde bulunur. Ayrıca dönme yönünü saat yönünde veya saat yönünün tersine değiştirmek de mümkündür. Redüktör Sonlu Elemanlar Analizi için bize ulaşın.

Bir dişli redüktörde arızaya ne sebep olabilir?

Mekanik arızalar herhangi bir uygulama için büyük bir endişe kaynağıdır ve yaygın olarak broşlanan bir konuşma ve çalışma konusudur. Bir sistem çalışmadığında, sonuçta verim kaybı ve buna bağlı olarak para ile sonuçlanır. Bakım ekipleri, hat çalışanları ve diğer personel, sistemi mümkün olan en kısa sürede tekrar çevrimiçi hale getirmek için yorulmadan çalışıyor ve bu süre zarfında hiçbir ürün üretilmiyor. Peki başarısızlıklara ne sebep olur? Tüm dönen ekipmanlar gibi, arızalar ve arıza süreleri için birçok potansiyel neden vardır, ancak genellikle iki sorundan birine gelir:

  • Yanlış boyutlandırma veya uygulama
  • Ekipman bakımının yapılmaması

Kötü sistem tasarımı veya özellikleri
Dişli redüktörlü bir sistem tasarlamanın zamanı geldiğinde, süreçte uygun araştırmanın, zamanın ve özen gösterilmesi önemlidir. Yanlış redüktörü seçmek, tüm gereksinimleri veya çalışma ortamlarını dikkate almamak ya da kısa vadede az miktarda para tasarrufu yapmak için bir redüktörü boyutlandırmak potansiyel tehlikelerdir. Bu nedenle, tüm sistemi kurmadan önce uygun araştırma yapmak önemlidir! “Bana şimdi ödeme yapabilir veya daha sonra ödeme yapabilirsiniz” – uygun kaynakları başlangıçta uygulamanıza koymak ve çok daha uzun ömürlü olmak, daha sonra beklenmedik kesinti sürelerine sahip olmaktan çok daha fazla kayıplara neden olmaktan daha iyidir. verimlilik ve gelir. Dişi kutusu tasarımında sonlu elemanlar analizi yöntemlerini kullanarak gerçek çalışma koşullarına uygun simülasyonlar gerçekleştirin.

Bakım başarısızlığı
Yepyeni bir kamyon almazsınız, çok fazla sürmez ve “bu araba yeni. Asla yağı değiştirmem gerekmeyecek, ” Tabii ki değil. Tabii ki – ilk birkaç ay için – belki bir yıl kadar – her şey iyi olurdu. Ama sonunda, parçalar eğilmeye, aşırı ısınmaya ve aşınmaya başladığında bu kamyonun yeni bir motora ihtiyacı olacak. Çoğu dişli redüktörü aynıdır – içerideki yağın belirli bir seviyeye ayarlanması ve üreticinin spesifikasyonlarına göre düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Her dişli redüktörü, donanımın güvenli ve doğru çalışma koşulları için rutin olarak kontrol edildiği belirli bir koruyucu bakım planına sahip olmalıdır. Birçok şirket, uygulamaların titreşim sensörleri veya ısı imzaları gibi çeşitli bölümlerini izlemek için ortaya çıkabilecek sorunlara ilişkin erken bir uyarı vermek üzere otomatik sistemler kullanır. Redüktör Sonlu Elemanlar Analizi için bize ulaşın.

Redüktör Sonlu Elemanlar Analizi ; Redüktör Çeşitleri Nelerdir ?

Dünyada üretilen birçok dişli kutusu türü vardır. Her bir dişli kutusu arasındaki temel farklardan biri performans karakteristikleridir. Çeşitli şanzıman tiplerinden seçim yapmak uygulamaya bağlıdır. Redüktörler birçok boyutta, oranlarda, verimlilikte ve geri tepme özelliklerinde mevcuttur. Tüm bu tasarım faktörleri şanzımanın performansını ve maliyetini etkileyecektir. Redüktör Sonlu Elemanlar Analizi hizmeti için bize ulaşın.

reduktor analizi ansys
reduktor analizi ansys

Redüktör Sonlu Elemanlar Analizi Hizmeti

Marsis İnovasyon, dünyanın en kapsamlı sonlu elemanlar analizi yazılımı olan Ansys ürünleri ile redüktörlerinizin dişli analizlerini, yorulma, statik, dinamik, titreşim ve termal analizlerini gerçekleştirmekte, detaylı rapor sunmaktadır. Ayrıca redüktör gövdesinin malzeme seçimi, analizi ve geometrik optimizasyonu yapılmaktadır. Ansys ürünleri ve özellikleri için ‘Analiz Ansys‘ web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hizmet almak için bize ulaşın. ,

Diş Kutusu FEA Analizi
Diş Kutusu FEA Analizi
ETİKETLER: tasarım, analiz, fea, ANSYS
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.