Site Rengi

Nümerik Hesaplamalar

03.01.2020
5.137
urunleriniz ne kadar guvenli
Ürünleriniz Ne Kadar Güvenli?

Nümerik hesaplama, diğer adıyla sayısal çözümleme matematiksel modellerin sayısal çözümler elde etmek için kullanılan yöntemlerdir. Özellikle karmaşık, zor ve hatta çözümü imkansız problemlerin çözümü için önemli bir araçtır. Sonlu elemanlar analizi, sonlu farklar analizi ve diğer bir çok nümerik analiz yöntemi geliştirilmiş ve mühendislik alanında başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Ürün geliştirme sürecinde oluşturulan CAD modellerinin nümerik hesaplamalar teknikleri ile tasarım doğrulama işlemi gerçekleştirilebilir, geometrik ve topoloji optimizasyonu ve diğer optimizasyon işlemleri gerçekleştirilebilir. Marsis İnovasyon dünyanın lider nümerik analizi yazılımı olan Ansys Workbench ile ürün geliştirme sürecinizde tasarım doğrulama hizmeti sağlamaktadır.

Nümerik Analiz Yöntemleri
Nümerik Analiz Yöntemleri

Nümerik analiz metotlarının kullanılması yaklaşık 3650 yıl önce başlar. Nümerik analiz klasik matematiğin bir dalıdır. Analitik çözüm metodunun çözüm üretemediği veya ürettiği çözümün uygulama açısından çok karmaşık olduğu durumlarda veya deneye-ölçüme dayalı problemlerde nümerik analiz yöntemlerine çokça başvurulur.

Nümerik Analizde Temel İlkeler;
  • Karmaşık yerine basit
  • Doğrusal olmayan yerine doğrusal
  • Sonsuz bilinmeyen yerine sonlu bilinmeyen
  • Kesin çözüm yerin yaklaık çözüm’dür.

Nümerik Hesaplamalar ve Sonlu Elemanlar Yönetimleri

Yapısal Analiz

Yapısal analiz, ürünlerin gerçek çalışma koşullarında maruz kaldığı kuvvetler altındaki davranışlarını çözümler. Statik analiz, dinamik analiz, yorulma analizi, titreşim analizi, zamana bağlı yapısal analizler, zamana bağlı termal analizler, doğal frekans analizi, kompozit simülasyonu, burkulma analizi ve benzeri simülasyonlar gerçekleştirilir ve çözüm alınabilir. Marsis İnovasyon uzman ekibi ve teknik alt yapısı ile ürünlerinizin nümerik hesaplamalar ile yapısal analiz çözümlerini yapmakta ve analitik çözümlerle kıyaslayarak detaylı rapor hazırlamaktadır. Yapısal analiz hizmeti almak için bizi arayın.

Akış Analizi (CFD Analizi)

Ürünlerin hava akış analizleri, iç akış ve dış akış, yanma, faz dönüşümleri, farklı türdeki akışkanların analizleri, kalıp dolum analizleri, gürültü analizleri gibi hesaplamalı akışkanlar dinamiği (HAD) çüzümleri Akış Analizi yöntemi ile gerçekleştirilebilir. Marsis İnovasyon ekibi ve teknik altyapısı ile CFD Analizi dediğimiz akış analizleri konusunda profesyonel hizmet sağlamaktadır. Akış Analizi hizmeti almak için bizi arayın.

Elektromanyetik Simülasyonlar

Elektromanyteki alanları analitik olarak çözümleyen Maxwell denklemlerinin nümerik hesaplamalar ile çözümlenerek manyetik alan yoğunluğu, çekme kuvveti ve diğer parametreleri hesaplayabileceğimiz bir nümerik analiz yaklaşımıdır. Ansys Maxwell yazılımı bu alanda en kapsamlı ve bilinen yazılımdır. 2D ve 3D çözümleme yeteneği ile ürün geliştirme sürecinizde size destek sağlamaktadır. Marsis İnovasyon, elektromanyetik sistemlerin geliştirilmesinde ihtiyaç duyacağımız elektromanyetik analizler için hizmet sağlamaktadır. Elektromanyetik analiz hizmeti almak için bize ulaşın.

Multifizik Çözümleri

Endüstriyel ürün geliştirirken, geçek çalışma koşullarında ürünlerin bir çok fizik olaylarına maruz kalmaktadır. Ürünlerin çoklu fizik simülasyonları geliştirilmeleri süreci için vazgeçilmez bir limandır. Örneğin bir akış analizi sonrası yapısal analize geçerek gerilmeler, ordan burkulma analizine geçerek burkulma emniytetini inceleyebilirsiniz. Yani aynı geometri üzerinde yapısal analiz, cfd analizi ve elektromanyetik analiz yapabilir, buradan elde edilen değerlerle geometrik optimizasyon, malzeme optimizasyonu ve topoloji optimizasyonu yapılabilir. Dünyanın lider nümerik analiz yazılım Ansys, çoklu fizik çözümleri için güçlü alt yapısı bulunmakta ve nümerik hesaplamalar ile yüksek doğrulukta çözüm elde edilinebilmektedir. Çoklu fizik çözüm hizmeti almak için bize ulaşın.

Sayısal analiz (sayısal çözümleme olarak da ifade edilir) matematik problemlerinin bilgisayar yazılımları yardımıyla çözümleme tekniğidir. Yani sayısal çözümün vazgeçilemez parçalarından birisi elektronik araçlardır. Bilgisayar teknolojisi ile nümerik analiz yöntemleri paralel olarak gelişmiştir. Nümerik çözümleme metotlarının en popüler olanı ‘Sonlu Elemanlar Analizi’ yöntemidir ve 1930 larda kullanılmaya başlamasına rağmen en verimli çağı 2000 ve sonrasıdır. Bu alanda en gelişmiş yazılım Ansys yazılımıdır ve dünyanın lider nümerik çözümleme yazılımıdır.

Nümerik Analiz Hizmeti
Ürün Geliştirme süreçlerinizde profesyonel çözüm ortağınız: MARSİS

Marsis İnovasyon uzman ekibi ve teknik altyapısı ile ürünlerinizin yapısal, akış, elektromanyetik ve çoklu fizik çözümleri için hizmet sağlamaktadır.

Nümerik Analiz Statik
Nümerik Analiz Statik

Çağın çözüm yöntemi olan nümerik hesaplamalar analiz hakkında eğitim, çözüm hizmeti ve teknik destek almak için bize ulaşın. Marsis İnovasyon ile ürünlerinizi, mekanik tasarımlarınızı çözümlenmesinde profesyonel nümerik analiz yazılımları, Ansys, kullanalım ve ürün geliştirme sürecinizi etkin yönetin. Bu sayede zamandan ve maliyetten kazanın. Hizmet almak için bizi arayın. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: analiz, fea, elektromanyetik, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (16)