Site Rengi

KOSGEB’den “Sanayide Uygulanabilir Akıllı Dijital Teknolojiler” ile ilgili projesi için 158 MİLYON TL destek

01.12.2020
580

KOBİGEL (KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI) kapsamında ‘İmalat Sanayinde Dijitalleşme’ proje teklif çağrısı kapsamında çağrıya çıkılan, 17 Eylül 2020 tarihine kadar alınan 1090 projeden 396’sına destek verildi. KOSGEB tarafından açıklanan sonuçlara göre destek tutarı 158 MİLYON TL tutarında olacak. Desteğe hak kazanan firmalar sözleşme imzalanması sonrası desteği kullanmaya başlayacaklar.  KOBİGEL projesi almaya hak kazanma durumunu sorgulamak için aşağıdaki linkti kullanınız. Kobigel 2020 Sonuçları için tıklayınız.

https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/kgelsonuclistesi

Kobigel 2020 Sonuçları ve Çağrısı İçeriği Hakkında

kobigel 2020 sonuclari
KOBİGEL 2020 Sonuçları

Özellikle pandemi ile birlikte ülkemizde hızla dijitalleşme süreci devam etmektedir. Özellikle nesnelerin interneti, kontrol sistemleri ve sensor teknolojilerinin gelişimi ile birlikte firmaların dijitalleşmesi kaçınılmaz olmuştur. Firmalar gerek üretim hatlarından firma yönetimlerine kadar, ürün geliştirmeden pazarlamaya kadar birçok alanda dijitalleşme sürecindeler. Bu süreçleri doğru yöneten firmalar rekabet gücü kazanacak. Bu kapsamda dijital dönüşümlerini desteklemek üzere KOSGEB tarafından çağrıya çıkılan Kobigel 2020 sonuçları projesi kapsamında aşağıdaki başlıklarda başarılı olan projeler kapsamında destek sağlanacak;

Büyük Verinin Analitik Yöntemlerle İşlenmesi ve İmalat Sanayinde Kullanımı

 1. İmalat Sanayinde Nesnelerin İnterneti
 2. İmalat Sanayinde Endüstriyel Robot Teknolojileri
 3. İmalat Sanayinde Akıllı Sensor Teknolojileri
 4. Yapay Zekaya Dayalı Siber Fiziksel Akıllı Fabrika Sistem ve Bileşenleri
 5. İmalat Sanayinde Siber Güvenlik  
 6. İmalat Sanayinde Akıllı ve Esnek Otomasyon Sistemleri
 7. İmalat Sanayinde Sanal Gerçeklik / Artırılmış Gerçeklik

Çağrı iki başlık halinde duyuruya çıkılmıştı. Bunlar; 2020-1 sayılı çağrısı kapsamında akıllı dijital teknoloji geliştiren KOBİ’lerin imkân ve kabiliyetlerinin KOSGEB desteği ile arttırılması iken 2020-02 çağrısı ile akıllı dijital teknolojileri iş süreçlerine adapte edecek olan sanayi sektörü KOBİ’leri desteklenecektir. Proje kapsamında 300 Bin TL geri ödemesiz, 700 bin TL geri ödemeli olmak üzere toplam 1 Milyon TL’ye kadar destek sağlanacaktır.

Bir sonraki yıl KOBİGEL 2021 olarak devam etmesi beklenen destek kapsamında dijital dönüşüm konusunda ülkemizde büyük bir dönüşüm yapması beklenen yeni projeler desteklenecektir. KOBİLGEL 2021 ve süreçleri hakkında makale için ‘KOBİGEL 2021’ makalemizi okuyunuz.

KOSGEB Proje Danışmanlık Konusunda Profesyonel Çözüm Ortağınız MARSİS

MARSİS İnovasyon uzman ekibi ve teknik altyapısı ile proje fikirlerinizi gerçekleştirecek projelerinizi hazırlamakta, sizlere bu alanda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Kobigel 2020 sonuçları ile bir çok firma bu desteği almıştır. Gerek mevzuat hakimiyeti gerekse proje yazım tecrübesi ile firmanıza değer katacak, güç katacak projelerde sizinle çalışmakta ve destek sağlamaktadır. KOSGEB danışmanlık hizmeti almak için bize ulaşın.

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Mesut dedi ki:

   Kobi bankacılığı 36 ay ödemesiz kredi nasıl yapılır