Site Rengi

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı

25.10.2020
602
kosgeb isletme gelistirme destek programi
KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı ile firmaların rekabet güçlerinin, kurumsallaşma-markalaşma düzeylerinin ve ekonomideki paylarının arttırılması, kapasitelerinin geliştirilmesi ve öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla oluşturulmuş bir programdır. Bu kapsamda yurt içi fuar desteği, yurt dışı iş gezisi desteği, nitelikli eleman istihdam desteği, tasarım desteği, sınai mülkiyet hakları desteği, belgelendirme desteği, test ve analiz desteği, enerji verimli elektrik motorları değişimi desteği, bağımsız değerlendirme desteği ve model fabrika desteği olmak üzere farklı destekler bulunmaktadır. Marsis İnovasyon uzman ekibi ile KOSGEB destekleri konusunda profesyonel çözüm ortağınızdır. Detaylı bilgi almak için ‘KOSGEB Danışmanlık Hizmeti‘ makalemizi okuyabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Yurt İçi Fuar Desteği

KOSGEB yurt dışı fuar desteğinin amacı firmanın ve işletmelerin satışlarının arttırılmasını sağlamaktır. Bu destek ile firmaların fuar organizatör kuruluşlarından temin edilen, boş alan kirası ile standart konstrüksiyonu ve dekorasyonu giderlerini kapsamaktadır. Bu destek kapsamında firma 50.000,00TL üst destek üst limitinde destek oranı %60 olacak şekilde yararlanır. İşletmeye fuar program süresince en fazla 4 fuar katılımı için destek ödemesi yapılır. KOSGEB işletme geliştirme destek programı kapsamında kullanılabilen bu limitler kapsamında firmaların giderleri ve detaylı bilgi için bize ulaşın.

KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Desteği

KOSGEB yurt dışı iş gezisi desteği kapsamında firmalar uluslararası işbirlikleri tesis etmeleri veya işbirliklerini arttırmaları amaçlanmaktadır. Bu destek kapsamında KOSGEB Birimleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) veya Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen yurt dışı iş gezisi programlarında bunun işletme temsilcilerinin konaklama giderleri, ulaşım giderleri, tercüme rehberlik, fuar giriş ve toplantı giderleri gibi bir çok gider karşılanmaktadır. Bu destek kapsamında destek oranı %60 olacak şekilde toplam 30.000,00TL’lik bir destek alınabilmektedir. KOSGEB işletme geliştirme destek programı kapsamında kullanılan bu destek ve süreçleri için bize ulaşın. Kurumun diğer destekleri ve hangi işlere destek verdiğini merak edenler için ‘KOSGEB Hangi İşlere Destek Veriyor?‘ makalemizi okuyun.

KOSGEB Nitelikli Eleman İstihdam Desteği

KOSGEB nitelikli eleman istihdam desteği kapsamında firmaların ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacı için minimum lisans seviyesinde personele destek sağlamaktadır. KOSGEB işletme geliştirme destek programı kapsamında sunulan bu destek ile firmanızın eleman ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Nitelikli eleman desteğinde destek oranı %60’dır. Bu kişi yeni mezun, kadın, engelli, birinci derece şehit yakını veya gazi olması durumunda ise bu destek %80’e çıkmaktadır. Toplam destek üst limiti 50.000,00TL’dir.

KOSGEB Tasarım Desteği

KOSGEB tasarım desteği ile firmaların ürün çeşitliliği arttırılmaya çalışılmaktadır. Bu kapsamda işletmelerin; Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği, Grafikerler Meslek Kuruluşu Derneği, Moda Tasarımcıları Derneği ve İç Mimarlar Odası üyeleri ile üyelerinin; sahibi, ortağı veya çalışanı olduğu firmalardan, üniversitelerden, Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GETHAM)’nden ve Tasarım Merkezlerinden ürün tasarımına yönelik hizmetlerin alımlarına destek sağlanmaktadır. Destek üst limiti 50.000,00TL’dir ve destek oranı %60’dır. Mekanik tasarım nedir? ve hakkında merak ettikleriniz için ‘Mekanik Tasarım‘ makalemizi okuyabilirsiniz.

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programının ve Diğer Destek Unsurları

Firmaların gelişimlerine destek olmak üzere hazırlanmış olan KOSGEB işletme geliştirme destek programı ve ilgili destek kapsamında bir çok unsurda destek sağlanmaktadır. Bunlar sınai mülkiyet hakları desteği, belgelendirme desteği, test ve analiz desteği, enerji verimli elektrik motorları değişimi desteği, bağımsız değerlendirme desteği ve model fabrika desteğidir. Bu destekler kapsamında toplam 480.000,00TL’ye kadar destek sağlanmaktadır. Ortalama destek oranı %60’dır. Bu destekler kapsamında danışmanlık hizmeti MARSİS tarafından verilmektedir.

Diğer KOSGEB desteklerinden Ar-GE İnovasyon destek programı hakkında bilgi için ‘KOSGEB Ar-GE ve İnovasyon Destek Programı‘ makalesini okuyabilirsiniz. Yine KOBİ’lerin gelişimleri için destek sağlayan ve yılda bir kez çağrıya çıkılan destek programı olan KOBİGEL hakkında bilgi almak için ‘KOBİGEL 2021‘ makalemizi okuyabilirsiniz.

İşletme Geliştirme Destek Programı Danışmanlık Hizmeti

Marsis İnovasyon olarak uzman ekibimiz ile firmanızın KOSGEB işletme geliştirme destek programı kapsamında alacağı destekler konusunda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Vekalet ile çalışan firma personellerimiz sizin adınıza bütün KOSGEB süreçlerini yürütmektedir. Diğer danışmanlıklarımız hakkında bilgi almak için ‘KOSGEB Danışmanlık‘ makalemizi okuyabilirsiniz. Süreçlerimiz ve çalışma şeklimiz hakkında bilgi için ve teklif almak için bize ulaşın. KOSGEB destekleri hakkında bilgi almak için ise ‘KOSGEB‘ web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Firmanıza destek almak için bize ulaşın.

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    Ziyaretçi Yorumları (1)