Site Rengi

KOSGEB İleri Girişimcilik Destek Programı

10.10.2020
1.024
kosgeb ileri girisimci destek programi

KOSGEB İleri Girişimcilik Destek Programı girişimcilere sunulmuş bir olanaktır. Küçük ve Orta İşletmeleri Destekleme Dairesi Başkanlığı, yani KOSGEB tarafından ‘Girişimci’ kişilere özel bir destek programı başlatmıştır. Özellikle teknoloji odaklı bir girişim kurmak isteyenlere özel olan bu girişimci programı ile firmanızın kurulum bedeli, makine, teçhizat, yazılım, yayın ve bir çok ekipmanı satın alabilirsiniz. Hem de %75 destek oranı ile, ayrıca yerli ürün alırsanız destek oranı artıyor. Girişimcilerin çıktığı bu yolda KOSGEB onları yalnız bırakmıyor ve destekliyor. KOSGEB İleri Girişimcilik Destek Programı, ileri girişimcilik eğitimi, NACE kodları, belgesi, ve diğer bilgiler için makaleyi okuyun. İleri girişimcilik proje yazım hizmeti almak için bizden teklif alın. Kurumun diğer destekleri ve hangi işlerinizde destek alabileceğiniz için ‘KOSGEB Hangi İşlere Destek Veriyor?‘ makalemizi mutlaka okuyun.

KOSGEB Girişimcilik

KOSGEB Girişimcilik yıllardır uygulanan bir destek programıdır. Fakat son yapılan değişiklikle artık özel alanlarda destek sağlanmaktadır. Girişimcilik yapısını üç alt başlığa bölündü. Bunlar: düşük teknoloji, orta teknoloji ve yüksek teknoloji grubudur. Bu teknoloji grubuna göre Girişimcilik kapsamında 160 bin, 260 bin ve 360 bin TL destek sağlamaktadır. Destek almak için girişimcilik eğitimini başarılı olarak bitirip belgeye sahip olmak gerekiyor. Sonrasında firma kurulumu ve projenin yazılarak KOSGEB sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Kurul ve değerlendirme sonrası destek süreci başlamaktadır. KOSGEB girişimcilik kapsamında danışmanlık hizmeti için bize ulaşın.

KOSGEB İleri Girişimcilik Destek Programı Eğitimi ve Kursu

KOSGEB, girişimcilik konusunda desteklerini sağlarken bir kaç şartı bulunmaktadır. Birinci şart ileri girişimcilik sertifikası sahibi olmak ve ikinci şart uygun NACE kodu ile firmanın kurulmuş olmasıdır. İşte bu şartlar sağlandığı zaman başvuru yapılabilecek seviyeye gelinmiş demektir. Fakat asıl mesele, proje başvuru evraklarının, bütçe dengesinin ve proforma faturalarının toparlanıp takip edilmesi, projenin yazılmasıdır. KOSGEB ileri girişimcilik proje desteği almak için ilk olarak KOSGEB ileri girişimcilik destek programı eğitimi ve kursu almış olmak gerekmektedir. Şu anda pandemiden dolayı eğitimler online olarak verilmektedir. KOSGEB ileri girişimcilik eğitimi ve kursu almak için LİNK‘e tıklayın ve eğitime başlayın. Firma kurmadan bu belgeye sahip olmak zorundasınız, unutmayın!

KOSGEB İleri Girişimcilik NACE Kodları ve Teknoloji Seviyeleri

Evet, ikinci en önemli mesele yapacağınız işe uygun NACE kodunun seçilmesi ve teknoloji seviyesinin belirlenmesidir. Unutmamak gerekir ki, kuracağınız firmanın ana faaliyet kodu girişimci olacağınız alanda olmalıdır. Aksi halde problem yaşarsınız, ana faaliyet kodunu değiştirmek zorunda kalırsınız. Peki, bu NACE kodu nedir? İlk olarak bu soru ile başlayalım. NACE kodu, Avrupa Birliği’nde ekonomik faaliyetlerin istatistiki sınıflaması anlamına gelmektedir. KOSGEB İleri girişimcilik destek programı kapsamında başvuru yapmak için uygun NACE kodunun seçilmiş olması gerekmektedir. Bu kodlara ‘Nace Kodları‘ linkinden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz. Ayrıca tablodan faaliyetinizin teknoloji seviyesini de görmüş olursunuz. Destek miktarı buna göre verilmektedir.

İleri Girişimcilik Projesi Yazımı ve Danışmanlık

Tekrar adımları anlatacak olursak, ilk olarak girişimci belgesini aldık ve sonrasında faaliyet kodumuzu belirleyerek firmamızı kurduk. Şimdi sıra ileri girişimcilik projesi yazımı ve projenin kuruma ibrazında. İşte bu noktada yapacağınız en ufak hata, projenizin heba olmasını sağlayabilir. Bu noktada Marsis İnovasyon sizlere danışmanlık desteği sağlamaktadır. Gerek projenin yazımı, mali planlama, tekliflerin toplanması, kurula girme ve sunumların hazırlanması aşamalarında destek sağlamaktadır. Ayrıca projenin çıktıktan sonra raporlanması ve takip edilmesi de ayrıca hizmet olarak sunulmaktadır. KOSGEB ileri girişimcilik destek programı projesi yazımı ve danışmanlık hizmeti için bize ulaşın. Ayrıca diğer destek programları ve destekler hakkında bilgi ve danışmanlık için ‘KOSGEB Danışmanlık Hizmeti‘ makalemizi okuyabilirsiniz.

Programın Amacı ve Destek Unsurları

KOSGEB İleri Girişimcilik programının amacı ülkemizin stratejik öncelikleri doğrultusunda belirlenen sektörlere ve ürünlere göre girişimlerin kurulduğu işletmelerin hayatta kalma mücadelesine destek olmaktır. Bu kapsamda program hazırlanmış ve uygulamaya konulmuştur. Projenin düşük-düşük-orta, orta yüksek ve yüksek teknoloji sınıflarına göre 100 bin, 200 bin ve 300 bin TL destek vermektedir. Ayrıca kuruluş desteği olarak gerçek kişi işletmeye 5 bin TL, sermaye şirketi işletmeye ise 10 bin TL vermektedir. Yine, performans desteği de vermektedir. Ürünlerinizi sertifikalandırmak için ise 5 bin TL destek sağlamaktadır. KOSGEB ileri girişimcilik destek programı danışmanlığı için bize ulaşın.

KOSGEB İleri Girişimcilik Destek Programı Oranı

Yeni iş kuracak girişimcilerin en önemli sorusu destek oranı üzerinedir. Bu destek programı kapsamında destek oranı %75’dir. Fakat, güzel ve etkileyici bir nokta ise makine, teçhizat ve yazılımın yerli malı olması durumunda ise destek oranına %15 daha ilave edilir. Bununla da bitmiyor, bir başka sürpriz ise girişimci eğer genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakını olması durumunda ise her bir performans döneminde belirlenen tutarlara 5 bin TL eklenir. Kısaca, ileri girişimcilikte destek çok.

Girişimcilik desteği ile kurduğunuz firmanıza bir çok destek alabilirsiniz. Bunlardan birincisi KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı‘dır. Ayrıca yine yurt dışına açılmak istediğinizde veya Ar-Ge yapmak istediğinizde bir çok destek sağlanmaktadır. Ar-GE ve İnovasyon hakkında bilgi için ‘KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon‘ makalemizi okuyabilirsiniz. Diğer destekler ve KOSGEB danışmanlık hizmeti için bize ulaşın.

İleri Girişimcilik Projesi ve Destek Almak İçin Bize Ulaşın

Marsis İnovasyon, bugüne kadar birçok girişimci ile çalışarak iş fikirlerini projeye dönüştürmüş ve KOSGEB ileri girişimcilik destek programı kapsamında destek almasını sağlamıştır. Girişimci iseniz ve bu desteklerden faydalanmak istiyorsanız bize ulaşın. Marsis, bu alanda profesyonel çözüm ortağınız olsun. , Gi

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.