Site Rengi

KOSGEB Hangi İşlere Destek Veriyor

03.01.2021
572
kosgeb hangi islere destek veriyor

Kosgeb hangi işlere destek veriyor? sorusu çok kişi tarafından aranmaktadır. Bu soruya cevap vermek ve ayrıca Kosgeb Danışmanlık hizmetimizi tanıtmak üzere bu makaleyi hazırladık. Marsis, uzman ekibi ve profesyonel çalışma şekli ile size hizmet sağlamanın ötesinde firmanıza ve girişiminize değer veriyor. Müşterilerinin yükselmesi, sürdürülebilir karlı büyümeleri için bütün imkanlardan yararlanmaları için seferber oluyoruz. Bizimle çalışmak, hizmetlerimizden yararlanmak ve profesyonel çözüm ortağınız olmak için bizi arayın. Ülkemizin her ilinde varız ve firmanızın veya girişiminizin destek alması için çalışıyoruz!

Ülkemizin her ilindeki firmaların ve girişimcilerin destek alması için çalışıyoruz!

Genel olarak KOSGEB desteklerini iki gruba ayırabiliriz. Bunlar girişimcilere verilen destekler ve firmalara verilen destekler olarak. Fakat burada önemli bir ayrıntı var. ‘KOBİ miyim?’ sorusuna ‘Evet’ cevabını veriyorsanız veya girişimci iseniz desteklerin tamamından yararlanmanız mümkün. Kurum hakkında daha detaylı bilgi için ‘KOSGEB‘ makalemizi okuyun.

KOBİ miyim?

Kosgeb hangi işlere destek veriyor sorusunu sorduğunuz zaman sonrasında ilk araştırmanız gereken konu KOBİ miyim? sorusudur. KOBİ olup olmadığınızı nasıl anlayabilirsiniz. İşte bu noktada yönetmelikler ve kanunlar devreye giriyor. Aşağıdaki sorulara evet cevabını veriyorsanız KOBİ değilsiniz ve kurumun desteklerinden yararlanamazsınız. İşte sorular;

 1. Çalışan sayınız 250 ve üstünde mi?
 2. İşletmenizin yıllık net satış hasılatı 125 000 000 TL ve üstünde mi?
 3. İşletmenizin yıllık mali bilanço toplamı 125 000 000 TL ve üstünde mi?

Evet, bu sorulara cevabınız buysa, maalesef KOBİ değilsiniz ve KOSGEB desteklerinden yararlanmanız mümkün değil. Cevabınız hayır ise o zaman desteklerden faydalanabilirsiniz.

KOSGEB Kayıt ve Kobi Beyannamesi

Evet, KOSGEB kurumundan destek alma kriterini sağlıyorsanız o zaman ilk yapmanız gereken şey firmanızın KOSGEB kaydının yapılmasıdır. Bunun için kurumun WEB sitesinde bulunan online işlemlerden hızlı bir şekilde kaydı yapabilirsiniz. Kayıt işlemi sonrası ise hemen KOBİ beyannamenizi vererek KOBİ olduğunuzu ispatlar ve hemen desteklere başvurabilirsiniz.

Peki ya girişimci iseniz nasıl bir yol izleyeceksiniz? İlk olarak geleneksel veya ileri girişimcilik sertifikasını alıp sonrasında firma kurup, firmanın KOSGEB kaydını yapıp, Kobi beyannamenizi güncelleyip hızlı bir şekilde destek programına başvurmak gerekiyor. İşte KOSGEB hangi işlere destek veriyor sorusunun cevabı burada saklı. Marsis, bütün idari süreçleri, ülkemizin hangi ilinde olursanız olun iş fikrinizin değerlendirilmesi, projenin yazılması, sisteme yüklenmesi, kurul öncesi proje ve kurula giriş ile süren, sonrasında ise çalışmaya devam edersek bütün süreçleri takip ediyoruz. Vekaletle de yaptığımız bu işlemler ile ilgili hizmet almak için bizi arayın. Danışmanlık hizmetiniz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için ise ‘KOSGEB Danışmanlık‘ makalemizi okuyun.

KOSGEB’in Sağladığı Destekler ve Türleri

Kurum bir çok alanda ülkemizdeki firmaların sürdürülebilirliği için destek sağlıyor. Gerek firma kurma, gerek firmanızı büyütme, gerek seri üretim hattı kurma, arge inovasyon gibi bir çok alanda destek sağlıyor. İşte destekleri;

 1. Girişimcilik Destekleri
 2. Ar-Ge, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri
 3. İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Desteği
 4. KOBİ Finansman Destekleri
 5. İŞGEM / TEKMER Destekleri
 6. Laboratuvar Destekleri
 7. Rehberlik ve Danışmanlık Destekleri’dir.

Kosgeb Hangi İşlere Destek Veriyor? ve Detayları

Kurum endüstrinin yanında bir çok ticari girişimi de desteklemektedir. Özellikle işletme geliştirme ve yurt dışı pazar açılma konusunda ki destekler gibi destekleri firmalar kullanabilmektedir. Örneğin ayakkabı üretim atölyeniz var ve fuara katılmak istiyorsunuz. Şartları sağladığınız takdirde bunu size kurum sağlıyor. Örneğin yeni bir ürün geliştirip ithal ikamesi yapmak istiyorsunuz. İşte o zaman Ar-Ge inovasyon destek programı ile Ar-Ge çalışmalarını yapıp, sonrasında Teknoyatırım ile seri üretim hattını kurabilirsiniz.

Kosgeb hangi işlere destek veriyor sorusuna bir çok örnek verebiliriz. Bunlar; yazılım geliştiriciler, robot üreticiler gibi teknolojik firmaların yanında örneğin kümes hayvanları etlerinin üretimi, kümes hayvanlarının kesilmesi, temizlenmesi gibi mezbahaların faaliyetleri destek kapsamına girebilmektedir. Yani hayvansal ürünler, tekstil ürünleri, üretim, hizmet, prodüksiyon, web portal tasarımı, yemek üretimi, fabrika, saat üretimi, helikopter üretimi gibi yüzlerce alanda çalışan firmalara KOSGEB destek sağlamaktadır.

Danışmanlık ve Proje Yazımı İçin Bizi Arayın

MARSİS, biriktirdiği know-how ile firmanızın devlet desteklerinden yararlandırılması için size destek sağlıyor. Fikirlerinizin detaylı değerlendirilmesi, projelendirilmesi, detaylandırılması, Ar-Ge danışmanlık gibi bir çok alanda hizmet ve değer sağlıyor. KOSGEB hangi işlere destek veriyor sorusuna cevap arayanlar ve danışmanlık hizmeti almak isteyenler bizi arayın.

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  Ziyaretçi Yorumları (3)