Site Rengi

KOSGEB Destekleri 2022 Yılında Devam Edecek

25.06.2020
12.849
kosgeb destekleri danismanligi, kosgeb hangi işleri destekliyor
KOSGEB Destekleri Danışmanlığı

KOSGEB Destekleri 2022, KOSGEB 2022 destekleri yada 2022 KOSGEB destekleri hakkında detaylı bilgi vermek için bu makaleyi hazırladık. Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, KOSGEB, firmaların ekonomideki etkinliklerini ve rolünü arttırarak rekabet güçlerini arttırmayı amaçlamaktadır. Bu firmaların sanayiye entegrasyonları, Ar-Ge yeteneklerinin arttırılması ve kurumsallaşmalarına yönelik destekler sağlamaktadır. Bu doğrultuda Başkanlık, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bir kuruluşudur ve 20 Nisan 1990 tarihli ve 3624 sayılı yasa ile kurulmuştur. Bugüne kadar bir çok firmaya destek sağlamıştır. Girişimcilik, Ar-Ge, Dijitalleşme, yatırım altyapısı kurma ve genel desteklerle KOBİ’lerin büyümeleri yönünde destekler sağlayan KOSGEB, yüksek teknoloji üretmek isteyen firmalara yönelik büyük destekler sağlamaktadır. Bununla birlikte Danışmanlık ve proje yazım hizmeti almak içini bizi arayın.

Kosgep destekleri ve bilgilerinin verileceği bu makale için iyi okumalar. KOSGEB destekleri 2021 konusunda MARSİS İnovasyon, uzman ekibi ile danışmanlık sağlamaktadır. Hizmet alanımızda her ilimizde faaliyet gösteren firmalar bulunmaktadır. Çünkü artık kurum tamamıyla dijital ortamda proje başvurularını almaktadır. Yani artık KOSGEB’e gitmeden, tamamıyla online ortamda, dijital dünya ile başvuru yapılıp destekler alınabilmektedir. Hizmet almak için bizi arayın.

Ülkemizin her ilindeki firmaların ve girişimcilerin destek alması için çalışıyoruz!

KOSGEB’DEN 2022’DE KOBİ’LERE 1.6 MİLYARLIK DESTEK GELİYOR

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) 2021’de KOBİ’lere sağlayacağı destekler belirlendi. Ayrıca KOSGEB, 2021 yılında 1,6 milyar liralık destek bütçesi kullandıracağını açıkladı. Verilmesi planlanan desteğin, 1 milyar 164 milyon lirası geri ödemesiz, 287 milyon lirası geri ödemeli olacak.

Dahası kurum, yeni yılda 149 milyon liralık kredi faiz desteğinde bulunacak. KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Para dergisine verdiği röportajda uygulayacakları destek programlarıyla ilgili detaylı bilgiler verdi. Uzkurt, KOBİGELKOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 2021’de de proje teklif çağrılarında bulunacaklarını belirtti. KOSGEB 2021 destekleri ile firmaların büyümesine katkı sağlayacak.

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, dijital dönüşümün sanayide öncelikli alanları olacağını aktardı. Bu suretle orta, orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörler öncelikli olmak üzere KOBİ’lerin yenilikçi iş modelleriyle çalışma becerileri geliştirilecektir. Yine modern teknolojilerle iş yapma kapasitelerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır. Bu döngüsel ekonomiye katılmalarının teşvik edilmesi amacıyla diğer bazı çağrı konuları üzerinde de çalışacaklarını söyledi. Kosgep destekleri konusunda profesyonel çözüm ortağı arıyorsanız bize ulaşın. Ar-Ge/yenilik çalışmaları ile ortaya çıkan cari işlemler hesabına katkı sağlayacak ürünlerin yerli sanayi tarafından üretimini ve ticarileştirilmesini sağlamak amacıyla işletmeler tarafından gerçekleştirilecek yatırımları Tekno yatırım Destek Programı kapsamında desteklemeyi sürdüreceklerini belirtti. İleri ve Geleneksel Girişimcilik Destek Programları ile e-Akademi üzerinden girişimcilere eğitimler vermeye devam edeceklerini de söyledi.

KOSGEB 2022 Destekleri Alanları

Özellikle son yıllarda teknoloji üreten firmaları desteklese de bir çok alanda firmalara destek sağlamaktadır. Bazı destek alanları ise temel eczacılık ürünleri, ilaçlar, bilgisayarlar imalatı, elektronik komponent üretimi, ulaşım araçları imalatıdır. Devam edecek olursak programcılık ve yayıncılık, kompozit malzemeler, özel makine imalatı, robot imalatı, teçhizat imalatı ve bir çok sektöre yönelik ürünler desteklenmektedir. Özellikle olarak burada yayınlanmış olan öncelikli alan teknoloji alanları listesinden Nace kodları ile araştırma yapılabilir. Firmanızın faaliyetlerine göre KOSGEB’den destek alabilirsiniz. NACE kodlarını teknoloji seviyesine göre Yüksek Teknoloji, Orta-Yüksek Teknoloji, Düşük Teknoloji olarak sınıflamaktadır. Özellikle bu sebepten ötürü girişimci olacak kişiler için bu teknoloji seviyeleri çok önemlidir. Kosgep destekleri almak ve firmanızı büyütmek için arayın.

KOSGEB Destekleri 2022 Alanları

Kurumdan destek almak isteyenlerin ilk olarak hangi alanda destek almak istediğidir. Bu doğrultuda desteğin sınıfı ve beklentilerini iyi belirlemesi gerekmektedir. Bu kapsamda kurum bir çok proje ve destek önerisi sunmaktadır. Destek türleri aşağıda listelenmiştir.

  1. Girişimcilik destekleri
  2. Ar-Ge, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri
  3. İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri
  4. KOBİ Finansman Destekleri
  5. Laboratuvar Destekleri
  6. İŞGEM / TEKMER Destekleri

Girişimcilik destekleri iki farklı proje tipinde olmaktadır. Ek olarak geleneksel girişimci ve ileri girişimcilik destek programı. Girişimci olmak isteyenlerin ilk adımı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlamaları gerekmektedir. Artık bu eğitimler online olarak da verilmektedir.

Firmaların sürdürülebilir büyümeleri için Ar-Ge ve İnovasyon iki önemli anahtar kelimedir. KOSGEB destekleri 2021 bu alanda firmaların yeteneklerini arttırmaları, yenilikçi ürün geliştirilmeleri için destek sağlamaktadır. Ürün geliştirme hakkında merak ettiğiniz bilgilere ‘Ürün Geliştirme‘ makalesini okuyarak ulaşabilirsiniz. Bu kapsamda Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı, Endüstriyel Uygulama Destek Programı bulunmaktadır. Ayrıca KOBİ Tekno yatırım Teknolojik Ürün Yatırım ve Stratejik Ürün Destek Programı gibi bir çok aktif destek programı bulunmaktadır. Kosgep destekleri firmaların büyümesi ve gelişmesi için elinden geleni yapmaktadır.

İşletmelerin kurulum sonrası geliştirilmeleri için de KOSGEB büyük destekler sağlamaktadır. Bunlar; İşletme Geliştirme Destek Programı, İş Birliği Destek Programı, KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programıdır. Özellikle Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı, Yurt Dışı Pazar Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı ve Genel Destek programı olmak üzer büyük destekler verilmektedir.

Yine KOBİ’lerin büyümeleri ve nakdi ihtiyaçları için KOBİ Finansman destek programı bulunmaktadır. Gelişen İşletmeler Pazar KOBİ Destek Programı gibi destekleri bulunmaktadır. Bununla birlikte bünyesinde bulundurduğu laboratuvarlar ile de test ve analiz hizmeti sağlamaktadır. KOSGEB destekleri hakkında daha detaylı bilgi için kurumun web sitesi olan https://www.kosgeb.gov.tr/ ziyaret edebilirsiniz.

KOSGEB Destekleri 2022’de Devam Edecek

Kurum desteklerini 2021 yılında da devam ettirmektedir. Firmaların Ar-Ge ile yeni ürün geliştirmeleri, firmalarını geliştirmeleri, yurt dışı pazara açılmaları ve tanıtım pazarlama alınanda destekler vermeye devam etmektedir. Yine geleneksel girişimcilere ve ileri girişimcilere yönelik desteklerini devam ettirmektedir. KOBİ’leri destekleyen KOSGEB destekleri 2021 yılında da artarak devam etmektedir. Kurum özellikle 2021 yılında farklı bir proje çağrısı yayınladı. Artık Ür-Ge projeleri de desteklenecek ve bu konuda firmaların gelişmesi sağlanacak. Ür-Ge destek programı hakkında bilgi için linke tıklayınız. Özellikle gelişmekte olan KOBİ’lerin başvurması beklenen proje ile artık ürünlerin fikirden ticarileşmeye kadar destek alacak.

2022 KOSGEB Destekleri Başvurusu ve Nasıl Yararlanırım?

Firmanız KOSGEB Destekleri 2021 ve teşviklerinden yararlanmak için doğrudan kendiniz işlem yürütebilirsiniz. Sistem üzerinden proje yazarak gerekli mali ve teknik dokümanlar ile başvuru yapabilirsiniz. Yada danışmanlık firmaları ile çalışarak vekalet yoluyla proje başvurunuzu yaptırabilir ve iş gücü hizmeti bu alanda satın alabilirsiniz. Bununla birlikte MARSİS İnovasyon olarak firmanızın KOSGEB süreçlerinin yürütülmesi, proje desteklerinden yararlandırılması ve AR-Ge danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır. Bu doğrultuda hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın. ,

KOSGEB destekleri 2021
KOSGEB Destekleri 2021
MARSİS ile İleşitim Kurun !

    Ziyaretçi Yorumları (7)