Site Rengi

KOSGEB Destekleri 2021

25.06.2020
2.799
kosgeb destekleri danismanligi, kosgeb hangi işleri destekliyor
KOSGEB Destekleri Danışmanlığı

KOSGEB Destekleri 2021 hakkında detaylı bilgi vermek için bu makaleyi hazırladık. Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, KOSGEB, firmaların ekonomideki etkinliklerini ve rolünü arttırarak rekabet güçlerini arttırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca sanayiye entegrasyonları, Ar-Ge yeteneklerinin arttırılması ve kurumsallaşmalarına yönelik destekler sağlamaktadır. Başkanlık, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bir kuruluşudur ve 20 Nisan 1990 tarihli ve 3624 sayılı yasa ile kurulmuştur. Bugüne kadar bir çok firmaya destek sağlamıştır. Girişimcilik, Ar-Ge, Dijitalleşme, yatırım altyapısı kurma ve genel desteklerle KOBİ’lerin büyümeleri yönünde destekler sağlayan KOSGEB, yüksek teknoloji üretmek isteyen firmalara yönelik büyük destekler sağlamaktadır. Bu vizyonu özellikle milli teknoloji hamlesi açısından son derece önemlidir. Bu makale KOSGEB hangi alanlarda destek veriyor, KOSGEB hangi işleri destekliyor ve teşvik veriyor konularında bilgi vermek için hazırlanmıştır. Ayrıca Kosgep destekleri ve bilgilerinin verileceği bu makale için iyi okumalar. KOSGEB destekleri 2021 konusunda MARSİS İnovasyon, uzman ekibi ile danışmanlık sağlamaktadır. Hizmet alanımız bütün ülkemizdir. Artık KOSGEB’e gitmeden, tamamıyla online ortamda, dijital dünya ile başvuru yapılıp destekler alınabilmektedir. Hizmet almak için bizi arayın.

Ülkemizin her ilindeki firmaların ve girişimcilerin destek alması için çalışıyoruz!

KOSGEB’DEN 2021’DE KOBİ’LERE 1.6 MİLYARLIK DESTEK GELİYOR

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) 2021’de KOBİ’lere sağlayacağı destekler belirlendi. KOSGEB, 2021 yılında 1,6 milyar liralık destek bütçesi kullandıracağını açıkladı. Verilmesi planlanan desteğin, 1 milyar 164 milyon lirası geri ödemesiz, 287 milyon lirası geri ödemeli olacak.

KOSGEB, yeni yılda 149 milyon liralık kredi faiz desteğinde bulunacak. KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Para dergisine verdiği röportajda uygulayacakları destek programlarıyla ilgili detaylı bilgiler verdi. Uzkurt, KOBİGELKOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 2021’de de proje teklif çağrılarında bulunacaklarını belirtti.

KOSGEB Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, dijital dönüşümün sanayide öncelikli alanları olacağını aktardı. Ayrıca orta ileri ve ileri teknolojili sektörler öncelikli olmak üzere KOBİ’lerin yenilikçi iş modelleriyle çalışma becerilerinin, modern teknolojilerle iş yapma kapasitelerinin geliştirilmesi ve döngüsel ekonomiye katılmalarının teşvik edilmesi amacıyla diğer bazı çağrı konuları üzerinde de çalışacaklarını söyledi. Kosgep destekleri konusunda profesyonel çözüm ortağı arıyorsanız bize ulaşın.

Uzkurt, Ar-Ge/yenilik çalışmaları ile ortaya çıkan cari işlemler hesabına katkı sağlayacak ürünlerin yerli sanayi tarafından üretimini ve ticarileştirilmesini sağlamak amacıyla işletmeler tarafından gerçekleştirilecek yatırımları Tekno yatırım Destek Programı kapsamında desteklemeyi sürdüreceklerini belirtti. Bununla beraber İleri ve Geleneksel Girişimcilik Destek Programları ile e-Akademi üzerinden girişimcilere eğitimler vermeye devam edeceklerini de söyledi.

KOSGEB Destek Alanları

Kurum özellikle son yıllarda teknoloji üreten firmaları desteklese de bir çok alanda firmalara destek sağlamaktadır. Örneğin temel eczacılık ürünleri, ilaçlar, bilgisayarlar imalatı, elektronik komponent üretimi, ulaşım araçları imalatı, programcılık ve yayıncılık, kimyasal ürünler, kompozit malzemeler, özel makine imalatı, robot imalatı, teçhizat imalatı ve bir çok sektöre yönelik ürünler desteklenmektedir. Burada yayınlanmış olan öncelikli alan teknoloji alanları listesinden Nace kodları ile araştırma yapılabilir. Firmanızın faaliyetlerine göre KOSGEB’den destek alabilirsiniz. NACE kodlarını teknoloji seviyesine göre Yüksek Teknoloji, Orta-Yüksek Teknoloji, Düşük Teknoloji olarak sınıflamaktadır. Özellikle girişici olacak kişiler için bu teknoloji seviyeleri çok önemlidir. KOSGEB hangi işleri destekliyor ve ne kadar destek sağlıyor gibi sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. Kosgep destekleri almak ve firmanızı büyütmek için arayın.

KOSGEB Destekleri 2021 Alanları

Kurumdan destek almak isteyenlerin ilk olarak hangi alanda destek almak istediği, bu desteğin sınıfı ve beklentilerini iyi belirlemesi gerekmektedir. Bu kapsamda kurum bir çok proje ve destek önerisi sunmaktadır. Başlıca destekler;

  1. Girişimcilik destekleri
  2. Ar-Ge, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri
  3. İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri
  4. KOBİ Finansman Destekleri
  5. Laboratuvar Destekleri
  6. İŞGEM / TEKMER Destekleri

Girişimcilik destekleri iki farklı proje tipinde olmaktadır. Geleneksel girişimci ve ileri girişimcilik destek programı. Girişimci olmak isteyenlerin ilk adımı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlamaları gerekmektedir. Artık bu eğitimler online olarak da verilmektedir.

Firmaların sürdürülebilir büyümeleri için Ar-Ge ve İnovasyon iki önemli anahtar kelimedir. KOSGEB destekleri 2021 bu alanda firmaların yeteneklerini arttırmaları, yenilikçi ürün geliştirilmeleri için destek sağlamaktadır. Ürün geliştirme hakkında merak ettiğiniz bilgilere ‘Ürün Geliştirme‘ makalesini okuyarak ulaşabilirsiniz. Bu kapsamda Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı, Endüstriyel Uygulama Destek Programı, KOBİ Tekno yatırım- KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı ve Stratejik Ürün Destek Programı gibi bir çok aktif destek programı bulunmaktadır. Kosgep destekleri firmaların büyümesi ve gelişmesi için elinden geleni yapmaktadır.

İşletmelerin kurulum sonrası geliştirilmeleri için de KOSGEB büyük destekler sağlamaktadır. Bunlar; İşletme Geliştirme Destek Programı, İş Birliği Destek Programı, KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı, Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı, Yurt Dışı Pazar Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı ve Genel Destek programı olmak üzer büyük destekler verilmektedir.

Yine KOBİ’lerin büyümeleri ve nakdi ihtiyaçları için KOBİ Finansman Destek Programı, Gelişen İşletmeler Pazar KOBİ Destek Programı gibi destekleri bulunmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu laboratuvarlar ile de test ve analiz hizmeti sağlamaktadır. KOSGEB destekleri hakkında daha detaylı bilgi için kurumun web sitesi olan https://www.kosgeb.gov.tr/ ziyaret edebilirsiniz.

KOSGEB Destekleri 2021’de Devam Edecek

Kurum desteklerini 2020 yılında da devam ettirmektedir. Firmaların Ar-Ge ile yeni ürün geliştirmeleri, firmalarını geliştirmeleri, yurt dışı pazara açılmaları ve tanıtım pazarlama alınanda destekler vermeye devam etmektedir. Yine geleneksel girişimcilere ve ileri girişimcilere yönelik desteklerini devam ettirmektedir. KOSGEB destekleri 2021 yılında da artarak devam etmektedir.

KOSGEB Desteklerinden Nasıl Yararlanırım?

KOSGEB Destekleri 2021 ve teşviklerinden yararlanmak için doğrudan kendiniz sistem üzerinden proje yazarak gerekli mali ve teknik dokümanlar ile başvuru yapabilirsiniz. Yada danışmanlık firmaları ile çalışarak vekalet yoluyla proje başvurunuzu yaptırabilir ve iş gücü hizmeti bu alanda satın alabilirsiniz. MARSİS İnovasyon olarak firmanızın KOSGEB süreçlerinin yürütülmesi, proje desteklerinden yararlandırılması ve AR-Ge danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır. Hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    Ziyaretçi Yorumları (7)