Site Rengi

KOSGEB Danışmanlık Hizmeti

26.08.2020
3.860
kosgeb danismanlik hizmeti

KOSGEB Danışmanlık Hizmeti sağlayarak firmanızın sürdürülebilir büyümesi için katkıda bulunuyoruz. Uzmanlık gerektiren danışmanlık süreçlerini profesyonel yürütüp, firmanızın çözüm ortağı oluyoruz. KOSGEB, yani T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, KOBİ’ler için çok destek sağlamaktadır. Bunun gibi girişimci adaylarına da destek vermektedir. Destekleri genel olarak geri ödemeli ve geri ödemesiz olarak gerçekleşmektedir. Ve bir çok firma bu destekler ile yüksek katma değerli ürün üretmektedir. Üretim süreçlerini yenileştirme ve iş fikirlerini hayata geçirme fırsatı yakalamaktadır. Marsis İnovasyon olarak KOSGEB Danışmanlık Hizmeti sağlamakta ve profesyonel olarak bu süreçlerinizi yürütmekteyiz. Firmanıza gelecek iş yükünü alıyoruz. Uzman gözüyle proje yazımı, fizibilite raporu hazırlama, proje takibi, süreç danışmanlığı ve diğer hizmetleri sağlamaktadır. Makale çalışmasında KOSGEB danışmanlık hizmeti , ücreti ve firmaları, şirketleri ve danışmanları konusunda bilgi verilecektir. KOSGEB kurumu hakkında detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

KOSGEB’in firmalara sağladığı destekler;

 • Ar-Ge İnovasyon Destek Programı
 • İleri Girişimcilik Destek Programı
 • Geleneksel Girişimcilik Destek Programı
 • KOBİ Teknoyatırım Destek Programı
 • Stratejik Ürün Destek Programı
 • İşletme Geliştirme Destek Programı
 • İş Birliği Destek Programı
 • KOBİGEL- KOBİ Gelişim Destek Programı
 • İş Birliği Destek Programı
 • Yurt Dışı Pazar Destek Programı

Danışmanlık Süreci

Marsis, müşterilerinden gelen talepleri detaylı değerlendirip, firmanın destek fizibilitesini hazırlamaktadır. Fizibilite çalışması sonrası hangi kurum, TÜBİTAK, KOSGEB, Ticaret Bakanlığı, desteğini alabileceği görüşülmektedir. Ve bu alanda yapılması gerekenleri belirleyip teklif çalışmasını firmaya sunmaktadır. Bir plan dahilinde sunulan teklif onayı ile süreç başlamaktadır. İlk olarak destek alınacak proje türü ile ilgili firma personeline detaylı eğitim verilmektedir. Sonrasında bütçe eğitim ve mutlaka her firmaya Whatsapp Grubu kurmakta ve bütün yazışmaları oradan yapmaktayız. Haftalık online toplantı düzenleyerek süreci takip etmekte ve proje yazımı sonrası sisteme yükleme işlemi yapılmaktadır. Ayrıca talep doğrultusunda fizibilite raporu ve pazar araştırması raporu da hazırlanmaktadır.

Kurul işlemleri için hazırlık, sunumların hazırlanması ve sunum öncesi proje şeklinde devam etmektedir. Proje onayı ile devam etmektedir. Kosgeb danışmanları ile süreci takip etmektedir. Size proje döneminde mali ve teknik raporların hazırlanması desteği verilmektedir. Ayrıca bilimsel çalışmaların desteklenmesi ve projenin nihai raporu ile görev tamamlanmaktadır. Yani bütün süreçlerde size profesyonel çözüm ortağı oluyor ve bu alandaki uzman ihtiyacınıza cevap veriyoruz. Siz se firmanızın geleceği ve yeni çalışmaları ile ilgileniyorsunuz. Danışmanlık talebi için bize ulaşın.

proje danismanlik calisma sekli

KOSGEB Danışmanlık

Marsis İnovasyon, KOSGEB danışmanlık hizmeti kapsamında uzman ekibi ve tecrübesi ile proje fikrinizi değerlendirmektedir. Ayrıca firma altyapısını detaylı inceleyerek fizibilite çalışması yapmaktadır. Bu çalışma sonrası projenin yazımı ve sisteme yüklenmesi yapılmaktadır. Yine tekliflerin toplanması ve bütün bu sürecin yürütülmesi işlemlerini yapmaktadır. Bu alanda faaliyet gösteren bir çok KOSGEB Danışmanlık Firmaları bulunmaktadır. İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve bir çok ilimizde bu hizmeti veren KOSGEB Danışmanlık Şirketleri bulunmaktadır. MARSİS İnovasyon, uzman ekibi ile bu alanda Türkiye geneli hizmet vermektedir. Online olarak yapılan toplantılarla süreç yürütülmekte ve proje yazımı yine online olarak sisteme yüklenmektedir. Hizmet almak için bize ulaşın. KOSGEB destekleri hakkında daha detaylı bilgi için ‘KOSGEB Destekleri‘ makalemizi okuyabilirsiniz.

KOSGEB Proje Danışmanlığı ve Başvuru

Devlet destekleri, hibeleri ve teşviklerinden yararlanmak için bir çok form, yönetmelik incelenmelidir. Ayrıca mevzuat ve kanun okumak, anlamak ve başvuruyu bu kapsamda yapmak gerekmektedir. KOSGEB proje danışmanlığı ve başvurusu için uzmanlık gerektiren bir alandır. Ayrıca kanun, yönetmelik ve mevzuatlara uygun davranılması projenin başarısı için çok önemlidir. Örneğin ülkemizde bir çok proje çağrı konusuna uymadığı için reddedilmektedir. Yada bütçe konusunda problemler olduğu için reddedilmektedir. Yine projenin amaçlarını ölçülebilir şekilde yazılmadığı için reddedilmektedir. Veya yöntem içerik doğru anlatılmadığı için proje başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır. Marsis İnovasyon uzman KOSGEB danışmanları ve ekibi ile KOSGEB Proje Danışmanlığı ve Başvuru için size rehberlik etmektedir. Proje yazım ve danışmanlık hizmeti veren KOSGEB danışmanlık firmaları İstanbul ve ülkemizin genelidir.

KOSGEB Danışmanları

Devlet kurumlarında iş ve işlemler için bir çok bürokratik işlem yerine getirilmesi gerekmektedir. Çağrıların okunması ve anlaşılması, çağrıya uygun proje formlarının hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca diğer evrakların hazırlanması gibi bir çok detay bulunmaktadır. Halihazırda firmalarda bu alanda uzmanlar bulunmamaktadır. Veya bir kişinin bu işi takip etmesi de yıllık büyük bir maliyet oluşturmaktadır. Dolayısıyla bu alanda tecrübe edinmiş ve çalışmış KOSGEB Danışmanları bulunmaktadır. Marsis İnovasyon, firma bünyesinde KOSGEB Danışmanı bulunmaktadır. Ve uzman ekibi olan bir profesyonel Ar-Ge ve Danışmanlık firmasıdır. danışmanlık hizmeti almak için bize ulaşın. MARSİS, alanında uzman ve akademik altyapısı olan çalışanları ve danışmanları ile hizmet sağlamaktadır. Hizmetlerinde her zaman şeffaf ve proje fikrini sorgulayan bir yapıdadır. Bütün riskleri açıklayan ve bu konuda firmaların yapısına yönelik eleştirileri yapan bir firmadır. Bu yönüyle sistematik bir şekilde proje hazırlığı, süreç yönetimi yapmaktadır. Özellikle Eş Zamanlı Mühendislik gibi süreç yönetimini önemseyen bir çalışma disiplini vardır. Firmaların gelişmesi, çalıştığı firmalara değer katması önemlidir.

Ve devlet destekleri ile firmaların gelişimine katkıda bulunmak temel hedefimizdir. Aslında bu yönüyle ülkemizin Ar-Ge ve üretim odaklı büyümesi desteklenmektedir. Ayrıca inovatif ürünler özellikle yüksek katma değerli ürünler üretmesi yolunda destek sağlamaktadır. Kosgeb danışmanlık firmaları İstanbul ve diğer iller için bizimle irtibat kurun.

KOSGEB Danışmanlık Ücreti

Aktarılacak olan bilgi ve tecrübe, yani know-how , iş yükü ve çağrı kapsamına göre KOSGEB Danışmanlık ücreti belirlenmektedir. Burada, firmalarımızın da proje çıkmama riskini göze alarak talep edilen ücretin yarısını proje yazım aşamasında faturalandırmakta, kalan yarısını da proje onaylanması sonrası faturalandırmaktadır. Bu şekilde oluşacak olumsuz durum için risk paylaşımı yapılmaktadır.

Profesyonel Ar-Ge ve İnovasyon Çözüm Ortağınız Marsis İnovasyon

Firmamız, Türkiye’nin teknoloji üssü Teknopark İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Endüstriyel ürün geliştirme konularında Ar-Ge ve İnovasyon danışmanlığı sağladığı gibi ürün geliştirme süreci için devlet destekleri konusunda da hizmet sağlamaktadır. Yani ürünün fikir aşamasından ticarileşmeye kadar bütün aşamaları için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Marsis İnovasyon, çalışma prensibi gereği sürekli olarak müşterileri ile görüşme halinde ve beraber, aslında bir nevi bilgi paylaşımı şeklinde süreci yürütmektedir. Müşterilerine değer katacak bilgi aktarımı ve süreçlerden kaynaklanan iş yüklerini alarak, firma personellerinizin motivasyon ve zaman kaybının önüne geçmekte, bu şekilde firma verimliliğinize destek olmaktadır. Profesyonel uzmanlık gerektiren bu alanlarda firmanıza değer katmaktayız.

Devlet Destekleri ile firmanızı büyütmenin ve iş fikirlerinizi, ürün fikirlerinizi hayata geçirmenin yolu bu tür kurumlardan destek almaktır. KOSGEB danışmanlık hizmeti profesyonel bir ekiple olacak ve uzmanlık gerektiren bir alandır. Ar-Ge özellikle risk demektir, bu amaçla ülkemiz bir çok devlet desteği vererek firmalara destek olmaktadır. Aslında, ürün geliştirme sürecindeki Ar-Ge yükünüzü alarak size destek olmaktadır. Yine, Ar-Ge sonrası firmanızın ürünlerini ticarileştirilmesi için, seri üretim hattı kurması için ve son yıllarda önemli konu haline gelen ‘Dijitalleşme’ konularında büyük destekler vermektedir. Aslında amaç ‘Yüksek Katma Değerli’ ürün geliştirme, yüksek teknoloji geliştirme ve bunların ticarileştirilmesidir. Yani sürdürülebilir bir büyüme ve ürünlerin yerlileştirilerek dışa bağımlılığın önüne geçilmesidir.

Çalışma Prensibimiz

Marsis olarak KOSGEB danışmanlık hizmeti için bize ulaştığınızda ilk destek alma noktasında ilk adımınızı atmış olacaksınız. Sonrasında firmamız sizinle online veya firmanızda ziyaret edecek ve firmanız ve ürünleriniz hakkında detaylı bilgi talep edecektir. Alabileceğiniz destekler konusunda bir fizibilite ve sıralama yaparak işe başlayacağız. Sonrasında projelerin yazılması, sisteme yüklenmesi, kurul ve sonrasında projenin kabulü ile devam eden bir süreç takip ediyoruz. Proje çıkması sonrası ise projenin takibi, raporlanması, ödeme süreçlerini yapılması ve diğer işlemler yapılarak projenin tamamlanarak kadar bütün aşamalar takip edilmektedir. Marsis olarak;

 1. Proje fikrinizin detaylı olarak incelenmesi ve KOSGEB destekleri açısından değerlendirilmesi
 2. Teklif çalışmasının yapılması ve firmanıza sunulması
 3. Teklif sonrası KOSGEB ve ilgili destek hakkında ilgili personelinize eğitim verilmesi
 4. Projenin yazılması, bütçe planlanması, teklifler ve yazım işleminin tamamlanması
 5. Projenin sisteme yüklenmesi
 6. Kurul ve sonrasında projenin kabul edilmesi
 7. Projenin takip edilmesi, raporlanması ve ödeme taleplerinin hazırlanması
 8. Projenin sonuçlanması ve sonuç raporunun hazırlanması

ile biten bir iş birliği yapıyoruz.

Uzman Çözüm Ortaklığı İçin Bize Ulaşın

Müşterilerine değer katmak üzere, onların gerek ürün bazlı gerek üretim süreci bazlı gelişimlerine destek olmak üzere çıktığımız bu yolda sizin firmanızın da profesyonel çözüm ortağı olmak isteriz. Hizmetlerimiz ve çalışma şartlarımız hakkında bilgi almak için bize ulaşın. ,

Diğer KOSGEB desteklerini inceleyin.

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  Ziyaretçi Yorumları (26)
  1. Mustafa Çelikbilek dedi ki:

   Marsis İnovasyon’dan KOSGEB danışmanlığı hizmeti aldık, profesyonel bir çözüm ortağı hizmeti sağlıyor. Firmanızı büyütmek için ideal bir hizmet firması.

  2. Hüseyin Gayretli dedi ki:

   Devlet desteği almak istiyor fakat hem korkuyorduk hem de nasıl süreci işleyeceğimizi bilmiyorduk. Marsis İnovasyon ekibi projemizin yazımından takibine kadar herşeyi sanki proje kendilerininmiş gibi yaptılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz ve yeni projelerimizde çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

  3. Furkan BÜYÜKYILDIZ dedi ki:

   Danışmanlık hizmeti aldık.Kusursuza yakın hizmet aldık.Her şey için teşekkürler

  4. Savaş Cebburoğlu dedi ki:

   Projenin başından sonuçlanmasına kadar her ayrıntının takibinin yapıldığı KOSGEB danışmanlık hizmeti sağlıyor. Güven dolu bir firma.

  5. Fatma Akdağ dedi ki:

   KOSGEB danışmanlığı için birçok firmayla görüştük.Fakat memnun kalmadığımız gibi çokça da vakit kaybettik.Marsis İnovasyon bu işi profesyonel anlamda hakkıyla yapan bir firma.

  6. Eren ALBAYRAK dedi ki:

   Daha önce başka bir firma ile çalışmıştık. Fakat hem ilgisizlikleri hem de bilgisizlikleri ile bizi pişman ettiler. Marsis İnovasyon ekibi ile tanıştıktan sonra farkı gördük. Proje sürecini çok güzel yürüttük. Hem çok destek oldular. Hem de bizi bilgilendirdiler. Çok teşekkürler Marsis İnovasyon…

  7. İlayda Yalçın dedi ki:

   Bir proje ile başladığımız işte biz de KOSGEB danışmanlığıya tanıştık. Harika bir uyum ve takım ile çalışmalar yaptık. Daha iyi danışmanlık verebilecek bir şirket olduğunu sanmıyorum.Teşekkürler Marsis.

  8. Furkan BALTACI dedi ki:

   Şahsım olarak Karadeniz bölgesindeki firmaların bir çoğuyla görüştüm ama hiç biriyle olumlu yönte bir iletişim kuramadım fakat MARSİS İNAVASYON firmasıyla tek bir görüşme yaptıktan sonra KOSGEB destekleri hakkındaki bilgilerin hemen hemen hepsini öğrendim ve MARSİS İNOVASYON firmasıyla kısa bir süre içinde projemizi hazırlayarak başvurumuzu yaptık tek kurul toplatısında onayımızı alarak 1 ay gibi kısa bir sürede ödeneğimizi aldık

  9. Resul Muhterem BALTACI dedi ki:

   Proje sahiplerinin arayış içinde olduğu en önemli konu teşvik ve destek konusudur. KOSGEB üzerinden desteklere ulaşmanın en doğru, en sağlıklı ve en güvenilir yolu Marsis İnovasyondur.

  10. Güven YAZMAN dedi ki:

   KOSGEB danışmanlık hizmeti almak istiyorduk. Fakat hiçbir şey bilmiyorduk. MARSİS İNOVASYON ekibini tesadüfen bulduk. İyi ki de bulmuşuz. Kendilerinden Allah razı olsun. Sürecinden başından sonuna hep yanımızda oldular. Çevremizdeki herkese tavsiye ettik. İyi ki varsınız MARSİS İNOVASYON.

  11. İbrahim Runo dedi ki:

   KOSGEB alanında a’dan z’ye kusursuz hizmet sunan bir firma. Danışmanlık alanında üniversitelerde ders olarak okutulacak bir anlayışları var. Profesyonel yaklaşımlarıyla müşteriye güven verdikleri kadar samimiler de. Tebriklerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum.

  12. Savaş Bakır dedi ki:

   Marsis Danışmanlık firmasına ne kadar teşekkür etsek azdır, Kosgeb işlerimizi en ince detayına kadar takip edip sağlıklı bilgilerle bizi donattılar işin ehli insanlarla çalışmak her açıdan kazandırıyor.
   Teşekkürler Marsis

  13. Özgür TAŞÇI dedi ki:

   KOSGEB danışmanlığı için yardım istedik. Sağolsunlar bizim için ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar. Allah sizi var etsin. İnşallah bunun gibi firmalar çoğalır.

  14. Muhammet Demir dedi ki:

   işinin ehli bir firmayla çalışınca kosgeb desteği gibi bir konu bile çok hızlı ilerliyor ilgi ve titiz çalışmaları için teşekkürler