Site Rengi

İş İstasyonu

26.05.2020
117

Bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ile birlikte artık dünyada fiziksel olarak gerçekleşen olayları simüle etmede daha başarılı olduk. Bu amaçla bir çok yazılım geliştirildi. Örneğin mühendislerin en çok kullandığı yazılım Ansys programını örnek verebiliriz. Bir uçağın uçuş anından, bir otomobilin çarpışma analizlerine kadar ileri simülasyonları artık gerçekleştirmek mümkün. Bu sektörde en çok kullanılan iş istasyonu DELL marka olmasına karşın HP ve Lenovo firmaları da iş istasyonu satışı yapmaktadır. Makalede iş istasyonu nedir, iş istasyonu laptop, iş istasyonu masaüstü, ansys iş istasyonu, iş istasyonu satın al, iş istasyonu fiyatları ve workstation hakkında bilgi verilecektir.

İş İstasyonu Nedir?

Fakat, bu analizleri yapabilmek, yani yüksek hesaplama yaptırabilmek için ileri bilgisayarlara ihtiyacımız var. Bunlar iş istasyonu yada ingilizce kavram olarak workstation olarak tanımlanmaktadırlar. Peki iş istasyonu laptop, masaüstü, iş istasyonu nedir, bilgisayar, toplama, fiyatları ve Ansys iş istasyonu konularında yeterince bilgi sahip miyiz? Marsis İnovasyon size iş istasyonu seçimi, satın alma ve uygun iş istasyonu için size hizmet vermekte ve optimal iş istasyonu seçimi ile satış yapmaktadır. İş istasyonu satın almak, teklif almak ve bilgi almak için bize ulaşın.

Dell İş İstasyonu
Dell İş İstasyonu

İş İstasyonu Çeşitleri

İleri hesaplama yaptırmada kullandığımız workstation yani iş istasyonları masaüstü ve laptop şeklinde iki türü vardır. Burda masaüstü çözümleri daha optimal olmasına rağmen, ev ve iş yerinde, hatta müşteride bilgisayarını götürmek isteyenler için laptop daha iyi çözümdür.

İş İstasyonu Laptop

Laptop iş istasyonları taşıma açısından büyük avantajlar sağlamaktadır. Artık mühendisler mesai saatlerinde değil, özellikle simülasyon mühendisleri evde, okulda veya tatilde dahi bilgisayarlarının yanında olmalarını istemektedir. Dolayısıyla laptop yada taşınabilir şekilleri büyük avantajlar sağlamaktadır.

is istasyonu laptop
İş İstasyonu Laptop

İş İstasyonu Masaüstü

Workstation olarak tanımlanan bilgisayarların büyük çoğunluğu masaüstü olarak kullanılmaktadır. Masaüstü olarak kullanılan bu bilgisayarların daha hızlı ve güçlü oldukları, aynı özellikteki laptoplardan daha ucuz oldukların bilinmektedir. İşinize uygun optimal workstation seçmek için bize ulaşın.

İş İstasyonu Masaüstü , iş istasyonu fiyatları
İş İstasyonu Masaüstü

İş İstasyonu Bilgisayar Fiyatları

Bu tür ileri hesaplama yapabilen bilgisayarların fiyatları çekirdek sayısı, ekran kartı özellikleri ve diğer donanımlara göre değişmektedir. Ortalama olorak 10.000,00TL civarı fiyatlardan başlamaktadır. işinize göre, yazılımınızın kullandığı çekirdek sayısına, gerekli olan resim kalitesine ve bir çok parametreye göre değişmektedir. Firmanıza uygun optimal iş istasyonu seçimi önemlidir. İş istasyonu nedir ve ne işin kullanılır. Aksi halde kullanmadığınız yüksek kapasite veya ihtiyacınızı görmeyen düşük kalite bir iş istasyonu almış olursunuz. İş performansınızı arttırmak için optimal bilgisayarı seçmek firmanızın verimini arttırcaktır.

Ansys İş İstasyonu Seçimi

Ansys yazılımı dünyada amiral gemisi niteliğinde bir programdır. Artık bütün fizik alanlarda simülasyonları yapmaya imkan sağlamakta ve yüksek hassasiyette çözüm için ileri bilgisayarlar gerktirmektedir. Ansys hakkında bilgi edinmek için ‘Ansys Nedir?‘ makalesini okuyabilirsiniz. Peki Ansys için hangi workstaiton’i seçmeniz gerekmektedir. Öncelikli olarak satın aldığınız Ansys yazılımının kullandığı çekirdek sayısınını öğrenmeniz gerekmektedir. HPC lisansına sahip olup olmadığınız ve yine çok daha önemlisi hangi kapasitede simülasyon yapacaksınız. Bir akış analizi mi, büyük bir patlama simülasyonu mu yada basit bir statik analiz mi? Bu sorulara vereceğiniz cevaba göre ansys iş istasyonu seçimi yapabiliriz. Ansys bayisi olan Marsis inovasyon bu konuda size teknik danışmanlık vermekte, optimal bilgisayarı seçip satışını yapmaktadır. Ansys satın almak ve özellikleri hakkında bilgi almak için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilir ya da bize ulaşabilirsiniz.

Ansys İş İstasyonu
Ansys İş İstasyonu

İş İstasyonu Satın Al ve Satış Yapan Firmalar

Yüksek kapasiteli ve performanslı bir bilgisayara sahip olmak, satın aldığınız yazılımları daha verimli kullanmak ve firma performansınızı arttırmak için alacağınız bilgisayarlar için size danışmanlık yapıyoruz. Optimal bilgisayarın seçimini beraber yapıp satışını gerçekleştiriyoruz. Simülasyon alanında uzman olan Marsis ile çalışmak için bizi arayın. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.