Site Rengi

HTE Endüstriyel Kontrol

25.06.2020
827

Türkiye’nin teknoloji üssü Teknopark İstanbul’da 2019 yılında faaliyete başlayan ve her geçen gün pazardaki başarısını arttıran HTE Endüstriyel Kontrol firması hakkında bilgi vermek üzere bu makale hazırlanmıştır. Üretim sektörüne yönelik ekipmanlar, ölçüm cihazları ve endüstriyel robotlar üreten firma, Makine Mühendisi Tevfik Küçüköz ve Atilla Yeter tarafından kurulmuş ve uzun yılların vermiş olduğu mesleki tecrübe ile her geçen gün büyümelerini devam ettirmektedirler. Firma merkezi Teknopark İstanbul’da, üretim yeri ise Birmes Sanayi Sitesinde bulunmaktadır. Firma hakkında detaylı bilgiye yapımı devam eden web sitesi ‘www.htecontrol.com‘ ‘dan ulaşabilirsiniz.

HTE Endüstriyel Kontrol
HTE : Yüksek Teknoloji Cihazlar

HTE: Yüksek Katma Değerli Ürün Geliştirme

Ar-Ge yatırımı firmaların geleceklerini garanti altına almalarını sağlayan önemli bir yatırımdır. Sürdürülebilir bir girişim için bilgi esaslı İnovasyon ve Ar-Ge olmazsa olmaz anahtarlardır. Bu anahtarları doğru kullanan girişimler başarı yolunda emin adımlarla, güven içinde yürürler. Gerek ulusal pazar ve gerekse uluslararası pazarda yerlerini alarak gerçek bir başarı öyküsüne dönüşürler. HTE Endüstriyel Kontrol, bu amaçla yola çıkmış ve kurulduğu günden beri Ar-Ge çalışmalarına önem veren, inovatif ürün geliştirme konusunda çalışmalar yapan ve sektörde hızla yerini alan bir firmadır. Kurucularının yıllardır biriktirdikleri mesleki deneyim ve pazarlama tecrübesi birleştirilerek bir sinerji oluşturulmuştur.

Ürün Geliştirme (Ür-Ge) multi disiplin çalışmayı gerektiren bir süreçtir. Yani fikrin oluşumundan pazara sunulmasına, pazardaki davranışlarını takip edilmesine ve ürünün ömrünün tamamlanmasına kadar bütün adımları kapsayan büyük bir süreçtir. Bu süreçte özellikle bilgi esaslı inovasyon, Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) önemli anahtar kelimelerdir. Ür-Ge konusunda bilgi edinmek isterseniz ‘Ürün Geliştirme‘ makalemizi okuyabilirsiniz. HTE Endüstriyel Kontrol, Ür-Ge süreçlerini, stratejilerini başarılı olarak uygulayan İnovasyon ve Ar-Ge çalışmalarına önem veren üretim sektörü içini strtejik bir firmadır.

HTE, yüksek katma değerli ürün geliştirme vizyonu ile üretim sektörüne yönelik çözümler sunan bir firmadır. Ürün geliştirme süreçlerinde müşterilerinin sesini duyan, sürece onlarıda entegre eden, ürettiği çözümlerle müşterilerinin verimliliğini arttırmayı amaçlayan bir firmadır. Bu vizyonlar kurulduğu günden beri bir çok ürün geliştirerek üretim sektörünün hizmetine sunmuş ve halen yeni ürünler geliştirmek için çalışmalarını devam ettirmektedir.

Ürün Grupları

Firma üretim sektörüne yönelik çözümler sunmaktadır. İlk olarak alüminyum sektörüne, özellikle döküm sektörüne yönelik cihazlar geliştirmiştir. Diğer sektörlere yönelik cihaz geliştirme çalışmaları devam etmektedir. Endüstriyel kontrol teknolojisi ile mekanik tasarımları birleştirerek yüksek katma değerli ürünler geliştirme çalışmaları yapmaktadır.

Alüminyum üretiminde özellikle alüminyum döküm, basınçlı döküm yada diğer adıyla alüminyum enjeksiyon döküm veya metal enjeksiyon döküm işlemi, kokil döküm ve diğer tekniklere yönelik ekipmanlar üretimi, bakım onarım ve revizyon işlemleri yapmaktadır. Bu kapsamda geliştirdikleri ürünler;

  1. Jet Cooling (Maça Soğutma Sistemi)
  2. Gaz Alma Cihazı
  3. Kalıp Yağlama Robotu
  4. Kepçe Robotu
  5. Parça Alma Robotu
  6. Alüminyum Enjeksiyon Makinesi Revizyonu’dur.

Ayrıca HTE Endüstriyel Kontrol firması alüminyum sektörüne yönelik üretim danışmanlığı hizmeti ile üretim süreçlerinin verimliliklerinin arttırılmasına yönelik teknik danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Müşterilerine kattığı değerle büyümelerine katkı sağlamaktadır.

Yine endüstrinin ihtiyaç duyacağı alanlarda ölçüm cihazları geliştirmektedir. Bu cihazlar;

  1. Hava Kaçak Test Cihazı
  2. Havalı Çap ve Koniklik Ölçüm Cihazı
  3. Sıvı Alüminyum Yoğunluk İndeksi Ölçüm Cihazı’dır.

HTE, endüstrinin ihtiyaç duyacağı endüstriyel robotlar, kontrol sistemleri ve diğer cihazların geliştirilmesini talep doğrultusunda yapmakta ve müşterilerine sunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.