Site Rengi

Yapısal Analiz

03.03.2020
2.164
ansys yapisal analiz firmalari

Ansys yapısal analiz yazılımı, karmaşık yapısal mühendislik problemlerini çözmenizi ve daha iyi, daha hızlı tasarım kararları vermenizi sağlar. Paketteki sonlu eleman analizi (FEA) çözücüler ile, yapısal mekanik problemlerinize yönelik çözümleri özelleştirebilir ve otomatikleştirebilir ve birden fazla tasarım senaryosunu analiz etmek için bunları parametrelendirebilirsiniz. Daha da fazla sadakat için diğer fizik analiz araçlarına da kolayca bağlanabilirsiniz. Ansys yapısal analiz yazılımı, mühendislerin ürün tasarımlarını optimize etmelerine ve fiziksel test maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olmak için endüstrilerde kullanılmaktadır. Makale çalışmasında yapısal analiz programları ve diğer konularda bilgi bulabilirsiniz. Hizmet almak için bize ulaşın.

ansys yapisal analiz
ansys yapısal analiz

Yapısal analiz programları geniş kapsamlı bir çözüm gerektirir. Yapısal analiz mühendisi tarafından gerçekleştirilen işlemde ilk adımda yapısal analiz nedir? sorusunun sorulması ve yapısal analiz ders notları nın detaylı incelenmesi gerekir. Yapısal analiz programlarında gerçekleştirilen analiz, yapısal analiz eğitimi alarak profesyonel hale getirilebilir. Marsis İnovasyon, yapısal analiz konusunda uzman ekibi ve teknik altyapısı ile hizmet vermektedir. Ansys firması hakkında merak ettiklerinizi ‘Ansys Nedir?‘ makalesinde bulabilirsiniz.

Bütün Deneyim Seviyeleri İçin Ansys Yapısal Analiz

Ansys, hızlı, kolay ve doğru sonuçlar arayan tasarımcılardan ve ara sıra kullanıcılardan karmaşık malzemeleri, büyük montajları ve doğrusal olmayan davranışları modellemek isteyen uzmanlara kadar. Ansys Mechanical’ın sezgisel arayüzü, her seviyedeki mühendisin hızlı ve güvenle yanıt almasını sağlar. Yerel makinenizde veya bulutta çözün. Ansys dağıtılmış bilgi işlem hizmetlerini (DCS) kullanarak yüzlerce tasarım noktasını bile çalıştırabilirsiniz.

Güvenilir, Yüksek Kaliteli ve Otomatik Mesh

Mekanik akıllı mesh teknolojisine sahiptir, böylece her modelde hızlı bir şekilde optimum mesh elde edebilirsiniz. Kolayca eklenen kontroller, ağın gerektiği gibi ince ayarlanmasını sağlar.

Gelişmiş Özellikler

Karmaşık malzemelerin simülasyonu ve malzeme davranışı, temsili hacim elemanları (RVE’ler) oluşturmak için yerleşik modeller, kullanıcı tanımlı malzeme modelleri veya Mekanik’te Malzeme Tasarımcısı kullanılarak elde edilebilir. Çok büyük deformasyona sahip modellerin gereksiz yere açık çözücülere geçilmesiyle basitleştirilmesi gerekmez. Doğrusal olmayan uyumluluk (NLAD) özelliği, ilerledikçe çözümü yeniden düzenleyerek zorlu simülasyonları otomatik olarak işler.

Kırılmanın endişe duyduğu yapılarda çatlak büyümesini modellemek için Mekanik’e bölünen morfing uyarlamalı yeniden şekillendirme tekniği (SMART) kırılma teknolojisi eklendi, böylece karmaşık ağ oluşturma işlemleri ve tahminler ortadan kaldırılabilir.

Ansys Motion, Mekanik arayüzdeki esnek çok gövdeli dinamiklere dayanan yeni nesil bir mühendislik çözümüdür. Sert ve esnek gövdelerin tek bir çözücü içinde hızlı ve doğru analizini sağlar. Bir dizi araç kiti Ansys Motion’ın işlevselliğine yönelik uzantılar sağlar, böylece bir aracın motorlar ve rulmanlar dahil güç aktarma organları tasarımının ve zincirler, kayışlar ve sürekli paletler içeren sistemlerin davranışını araştırabilirsiniz.

Katmanlı Üretim

Ansys, ilave üretim süreçlerinizin riskini en aza indiren ve yüksek kaliteli, onaylanabilir parçalar sağlayan kapsamlı, ölçeklenebilir bir yazılım çözümü sunar. Ansys’in katkı çözümleri ile, yapı dosyası hazırlama, metal AM oluşturma işlemi simülasyonu ve malzeme analizini mikroyapı düzeyinde yapabilme özelliğine sahip parça kalifikasyonu ve sertifikasyonuyla AM (DfAM) için tasarımdan sonuna kadar gidebilirsiniz.

Komple Yapısal Analiz Çözümü

Tek yük durumlarını, titreşimi veya geçici analizi analiz etmek için eksiksiz bir analiz araçları yelpazesi mevcuttur; ayrıca malzemelerin, derzlerin ve geometrinin doğrusal ve doğrusal olmayan davranışlarını da inceleyebilirsiniz. Ansys Autodyn ve Ansys LS-DYNA ile gelişmiş çözücü teknolojisi, düşme, darbe ve patlama simülasyonlarını gerçekleştirmenizi sağlar. Ansys AQWA, Mechanical’daki offshore simülasyon yetenekleriyle birlikte, deniz ortamları tasarlayan mühendisler için sektöre özgü özellikler sunar. Ansys ürünleri hakkında bilgi ve satın almak için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ansys Yapısal Analiz Uygulamaları

Dayanım Analizi

ANSYS Mechanical, parça ve montajların mukavemet analizini gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir. Cıvata yükleme, sıcaklık değişiminden kaynaklanan stres ve basınç, kuvvetler, momentler, hızlanmalar ve yer değiştirmeler gibi fiziksel yükleri hesaba katabilir. Yapının yanıtı, bir montaj veya parça seviyesinde yer değiştirme, gerilim veya gerilme açısından değerlendirilebilir. Bu, hizmetinizin bir kez performansının tahmin edilmesine yardımcı olur.

mukavemet analizi
mukavemet analizi
titresim analizi, yapısal analiz
titresim analizi

Titreşim Analizi

ANSYS Mekanik simülasyonları, tasarımlarınızın fren gıcırtısı, depremler, ulaşım, akustik ve harmonik yükler gibi olaylardan kaynaklanan titreşimlere nasıl tepki vereceğini anlamanıza yardımcı olur. ANSYS Mechanical, en zorlu titreşim zorluklarının üstesinden gelmenize yardımcı olmak için tek fizik ve çoklu fizik simülasyonları için bir platform sunar.

Termal Analiz

Termal yönetim, Nesnelerin İnterneti, giyilebilir elektronikler ve diğer ürün tasarım trendleri ısı üreten elektrik bileşenlerini daha küçük ve daha küçük paketlere yoğunlaştırdığı için ürün tasarımında önemli bir konudur. ANSYS araçları, konveksiyon, radyasyon ve iletim yükleri dahil olmak üzere son derece hassas termal simülasyonun yanı sıra sürtünme ve diğer harici kaynaklardan gelen güç kayıpları ve termal enerjinin etkisi için bir ortam sağlar.

termal analiz
termal analiz
dayaniklilik, yapısal analiz
dayaniklilik

Dayanıklılık

Titreşim ve yorgunluk, bakım maliyetlerini ve ürünlerinizin ömrünü ciddi şekilde etkileyebilir. ANSYS Mekanik çözüm ve ANSYS nCode DesignLife analizi, potansiyel titreşim, mekanik ve termomekanik yorgunluk sıcak noktalarını tanımlamak ve ürün dayanıklılığını artırmak için gereken entegre araçları sağlar.

Rijit Parça Dinamiği

Mekanik sistemler genellikle kara taşıtlarındaki süspansiyon montajları, üretim süreçlerindeki robotlar ve uçaktaki iniş takımları gibi birbirine bağlı parçaların karmaşık montajlarını içerir. ANSYS Rijit Gövde Dinamiği, yüksek verimli ve kullanımı kolay ANSYS Mekanik’te daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli bir çözüm sunar.

rijit paca dinamigi
rijit paca dinamigi
hidrodinamik ansys
hidrodinamik ansys

Hidrodinamik

Açık deniz yapıları için tasarım gereksinimleri, geleneksel kara tabanlı yapılardan büyük ölçüde farklı olabilir. ANSYS Mechanical, dalgaların, akımların ve rüzgar temelli olayların yükünü ve etkilerini doğru bir şekilde simüle etmek için araçlar sağlar. Kafes tipi yapılar için basitleştirilmiş modellerden dalga, gelgit ve akım yüklemesinin tüm yönlerini içeren yüksek sadakat simülasyonlarına kadar ihtiyacınız olan ayrıntı seviyesini tanımlayabilirsiniz.

Kompozitler

Kompozit malzemeler, daha güçlü, daha hafif ve yenilikçi malzemeler arayan üreticiler için yeni çözümler ve yeni zorluklar sağlar. ANSYS Mechanical Enterprise’ın bir parçası olan ANSYS Kompozit PrepPost, katmanlı kompozit yapıların sonlu eleman analizi için gerekli tüm araçları sağlar.

kompozit analizi
kompozit analizi
carpisma analizi
carpisma analizi

Çarpışma

Çarpışma veya zorlu çevre koşullarından kaynaklanan hasarlar bir ürünün ömrünü kısaltabilir, garanti ve onarım masraflarına neden olabilir ve sorumluluk risklerine neden olabilir. ANSYS yapısal analiz araçları, çarpışmadan sonra olası ürün deformasyonunu veya hasarını tanımlamak için mekanik, açık dinamikler ve katı gövde dinamiği modellerini simüle etmenizi sağlar.

Optimizasyon

ANSYS Design Xplorer, tek bir fiziksel prototip oluşturmak için gereken süreden daha kısa sürede birden fazla tasarım parametresini, farklı yüklemeyi ve çevre koşullarındaki değişiklikleri modellemenizi sağlar. Her bir parametrenin etkisini belirlemek ve 6 sigma yöntemi ile üretim değişkenliğini içeren araçlar. Tüm simülasyonlarınızı tek bir ortamda gerçekleştirmenizi sağlar ve her koşul için en iyi tasarımı sağlar.

optimizasyon
optimizasyon
FEA için HPC, yapısal analiz programları
FEA için HPC

FEA için HPC

ANSYS HPC ile paralel işleme, çözüm süresini günlerden saatlere önemli ölçüde azaltabilir ve daha önce mümkün olmayan büyük ve son derece karmaşık sanal modelleri mümkün kılar. Tasarımcılar tasarım optimizasyonunu hızlandırarak daha fazla tasarım yinelemesini daha kısa sürede değerlendirebilirler. Esnek ve ölçeklenebilir lisanslama, HPC’yi her büyüklükteki şirket için kullanılabilir hale getirmeye yardımcı olur.

Topoloji Optimizasyonu

ANSYS Mechanical, aditif üretim gibi yeni üretim yöntemlerinden yararlanmak için ihtiyacınız olan araçları sunar. Bir parçanın optimal şekli genellikle organik ve sezgiseldir; ANSYS topoloji optimizasyon teknolojisi, bir malzeme hacminde desteklerin ve yüklerin nerede bulunduğunu belirlemenizi ve yazılımın en iyi şekli bulmasını sağlar. Artık yapıların hafifliğini kolayca gerçekleştirebilir, CAD şekillerini çıkarabilir ve optimize edilmiş tasarımı hızlı bir şekilde doğrulayabilirsiniz.

ansys topoloji optimizasyon
ansys topoloji optimizasyon
katmanli imalat ansys, yapısal analiz programları
katmanli imalat ansys

Katmanlı İmalat

Eklemeli imalat, karmaşık parçaları bir 3D modelden katman katman imal etmek için bir yöntemdir. ANSYS katkı maddesi üretim simülasyonları, tasarımınızı 3D baskı için optimize etmenize, tasarımdaki olası gerilmeleri veya bozulmaları belirlemenize yardımcı olur, böylece önceden düzeltilebilirler ve imalat sırasında termal geçmişe dayalı olarak parçanın mikro yapısını tahmin ederler. Simülasyon deneme yanılmalarını ortadan kaldırır ve parçanın ilk kez sağlam yapısal özelliklerle başarılı bir şekilde inşa edilebileceğine dair güven verir.

Yapısal Analiz Programları

Ürünlerin statik, dinanik, titreşim, kompozit, termal, burkulma ve diğer yapısal simülasyonları için bir çok yazılım geliştirilmiştir. Fakat en kapsamlı yazılım, adeta amiral gemisi niteliğindeki yazılım Ansys yazılımıdır. Multifizik çalışma yetenekleri ile mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlayan yazılım ile güçlü çözümler elde edebilirsiniz. Ansys analiz programları ve detaylar hakkında bilgi için bize ulaşın.

Profesyonel Yapısal Analiz Programları Hizmeti Alın

Marsis İnovasyon uzman ekibi ve teknik altyapısı ile ürünlerinizin nümerik yöntemlerle yapısal analizlerini gerçekleştirip, detaylı rapor olarak size sunmaktadır. Ürünlerinizin hasarlı bölgeleri, iyileştirilmesi gereken yerler, fazla olan ve gereksiz bölgeler detaylı olarak raporlanmaktadır. Hizmet almak için bize ulaşın. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: analiz, fea, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (6)