Site Rengi

Ansys Sherlock

12.03.2020
864

Ansys Sherlock, Erken tasarım aşamalarında bileşen, kart ve sistem seviyelerinde elektronik donanım için hızlı ve doğru ömür tahminleri sağlayan elektronik tasarım yazılımı. Ansys Sherlock Satın Al ve lisans fiyatları için bize ulaşın. Ansys ürünleri hakkında bilgi edinmek için ise ‘Ansys Nedir?‘ makalesini okuyabilirsiniz.

ansys sherlock satin al
ansys sherlock satin al

Otomatik Tasarım Analizi

Ansys Sherlock otomatik tasarım analiz yazılımı, erken tasarım aşamalarında bileşen, kart ve sistem seviyelerinde elektronik donanım için hızlı ve doğru ömür tahminleri sağlayan tek Güvenilirlik Fiziği / Hata Fiziği (PoF) tabanlı elektronik tasarım yazılımıdır.

Ansys Sherlock ile Ürün yaşam zamanı tahmini

Sherlock, tasarımcılara gerçek dünya koşullarını simüle etme ve baskılı devre kartlarını (PCB) ve montajları termal, mekanik ve şok ve titreşim koşulları nedeniyle lehim yorgunluğunu tahmin etmeleri için doğru bir şekilde modelleyerek elektronik tasarımı önemli ölçüde yeniliyor.

Ürün geliştirme maliyetlerinin yaklaşık% 73’ü test-başarısız-düzeltme-tekrar döngüsüne harcanmaktadır. Sherlock, en erken tasarım aşamalarında hızlı ve doğru güvenilirlik tahminleri sağlar ve belirli malzemeler, bileşenler, kalıplar, PCB / bilyalı ızgara dizisi (BGA) yığınlarına ve özel kullanım koşullarına göre uyarlanmıştır.

500.000’den fazla parça içeren kütüphanelerle Sherlock, sonlu eleman analizi (FEA) modelleme süresini azaltır ve prototiplemeden önce içgörü sağlar. Bu, test hatalarını ortadan kaldırmaya ve kusurları tasarlamaya, ürün kalifikasyonunu hızlandırmaya ve çığır açan teknolojileri tanıtmaya yardımcı olur.

Sherlock Gomulu Yazilim Kutuphanesi
Sherlock Gomulu Yazilim Kutuphanesi

Ön işleme sırasında Sherlock, elektronik bilgisayar destekli tasarımı (ECAD) ve mekanik bilgisayar destekli mühendislik (MCAE) verilerini dakikalar içinde 3D sonlu eleman modellerine otomatik olarak çevirir. İşlem sonrası Sherlock, termal değer kaybını otomatik hale getirir ve elektroniklerin termal ve mekanik analizini demokratikleştirerek analizin haftalar yerine dakikalar içinde tamamlanmasını sağlar.

Sherlock, donanım tasarım sürecindeki mevcut simülasyon iş akışlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir ve en erken tasarım aşamalarında uygulandığında en değerlidir.

Sherlock, simülasyonu doğrudan malzeme ve üretim maliyetlerine bağlayarak Ansys SIwave, Ansys Icepak ve Ansys Mechanical kullanıcılarını daha verimli hale getiriyor.

Ayrıca, Ansys Sherlock’un Kilitli IP Modeli tedarik zincirindeki fikri mülkiyeti korur. Kilitli IP Modeli ile PCB tasarım detaylarını korurken tasarımları tasarım tedarikçileri ve tasarım kullanıcıları arasında aktarabilirsiniz; PCB tasarımının kullanım amacı çevresel koşullar veya güvenilirlik gereklilikleri ile açıklanmayacaktır. Bu iletişim aracı, iki varlığın güvenilirlik hesaplamalarında yerleşik bir güven katmanına sahip bir sistem üzerinde birlikte çalışmasını sağlar.

Sherlock, veri girişi, analizi, raporlaması ve önerilerinden oluşan benzersiz, üç fazlı bir süreç kullanarak güvenilirlik tahminini basitleştirir ve geliştirir.

Veri Girişi

Kapsamlı parça / malzeme kitaplıklarıyla Sherlock, dosyalarınızı otomatik olarak tanımlar ve parça listenizi alır, ardından dakikalar içinde devre kartınızın bir FEA modelini şu şekilde oluşturur:

 • Standart EDA dosyalarını (şematik, düzen, parça listesi) otomatik olarak ayrıştırma
 • Gömülü kitaplıkları kullanma (parça, paket, malzemeler, lehim, laminat)
 • Kutu düzeyinde sonlu elemanlar analiz modelleri oluşturma

Ansys Sherlock Analiz

Sherlock, güvenilir elektronik ürünler geliştirmek için kritik olan bütünsel bir analiz üretir. Tasarımcıların, bir ürünün kullanım ömrü boyunca karşılaşabileceği her ortamı, arıza mekanizmasını ve montajı simüle etmesini sağlar.

Değerlendirme seçenekleri şunları içerir:

 • Thermal cycling
 • Mechanical shock
 • Natural frequency
 • Harmonic vibration
 • Random vibration
 • Bending
 • Integrated circuit/semiconductor wearout
 • Thermal derating
 • Conductive anodic filament (CAF) qualification
 • High-fidelity PCB modeling

Ansys Sherlock Satın Alın

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ürün ve hizmetlerimizden satın almak için bize ulaşın. , Ansys programı ve ürünleri için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  ETİKETLER: analiz, fea, ANSYS
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.