Site Rengi

Ansys Fluent

06.03.2020
2.426

Ansys Fluent yazılımı, endüstriyel uygulamalar için akış, türbülans, ısı transferi ve reaksiyonları modellemek için gereken geniş, fiziksel modelleme yeteneklerini içerir. Bunlar, bir uçak kanadı üzerindeki hava akışından bir fırında yanmaya, kabarcık kolonlarından yağ platformlarına, kan akışından yarı iletken üretimine ve temiz oda tasarımından atık su arıtma tesislerine kadar değişir. Akıcı, silindir içi yanma, aero-akustik, turbo makine ve çok fazlı sistemleri modelleme yeteneklerine sahip özel modeller de dahil olmak üzere geniş bir yelpazeyi kapsar. Ansys Fluent akış analizi, Ansys Fluent nedir?, Ansys Fluent Kitap ve detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Ansys Fluent
Ansys Fluent

Ansys Fluent Nedir? ve Ne iş Yapar?

Fluent ayrıca karmaşık, büyük model Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) simülasyonlarını hızlı ve maliyet etkin bir şekilde çözmeye yardımcı olmak için yüksek düzeyde ölçeklenebilir, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) sunar. Fluent, 172.000 çekirdeğe ölçeklenerek dünya süper bilgi işlem rekoru kırdı. CFD yazılımları arasında lider olan yazılım ile artık ürün geliştirmede akış analizleri çok kolay.

Ansys Fluent Eğitim

Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (, HAD, CFD) ile ürünlerinizi geliştirme sürecinde prototip öncesi test imkanı bulabilirsiniz. Bu alanda lider yazılım olan Ansys ürünleri olan Ansys Fluent Eğitim almak için bize ulaşın. Uzman ekibimiz ve teknik altyapımız, uygulamalı eğitimlerle CFD analizlerde kendinizi geliştirin, ürün geliştirme performansınızı arttırın.

Fluent ile harika CFD simülasyon sonuçları

Yeni Fluent deneyimi ile acemi veya uzman kullanıcılar sıvı simülasyonlarını daha az zamanda ve hiç olmadığı kadar az eğitim ile çalıştırabilirler. Kullanımı kolay, görev tabanlı ağ oluşturma iş akışları ve Fluent’in kanıtlanmış çözümleyicisiyle eşleştirilmiş Mozaik teknolojisi üstün sonuçlar sunar. CFD analizleri hakkında detaylı bilgiye ‘CFD Analizi‘ makalesinden ulaşabilirsiniz.

  • Fluent içinde eksiksiz, tek pencereli bir çözüm sunar.
  • İçe aktarılan CAD’den bir kafes oluşturmak için Akıcı iş akışını kolaylaştırır.
  • Kullanıcıları rahatsız eden genel görevler için engelleri kaldırır.
Ansys Fluent

Akış Analizinde Yeni Bir Görünüş

Akıcı gözlerde kolay olan yeni bir görünüme sahiptir. Kullanıcılar birkaç tema arasından seçim yapabilir veya yeni Japonca dil yerelleştirmesini seçebilir.

Yeni Ansys Fluent’de İş Akışı

Ansys Fluent ’in görev tabanlı iş akışı, daha kısa sürede en doğru sonuçları sunan organize bir simülasyon süreci boyunca size yol gösterir. Sürecin her adımında, yazılım en uygun tasarım seçeneklerini veya varsayılanlarını en iyi uygulama seçeneğine sunar. Karşılaştırma verileri, kullanıcıların su geçirmez geometri iş akışını yüzde 70 daha az tıklama ve yüzde 50 daha az uygulama süresi ile tamamladığını göstermektedir.

Hataya dayanıklı iş akışı, su geçirmez olmayan (“kirli”) geometriler için ağ oluşturmayı hızlandırır; bu, geometrideki yüzey kusurlarını kapsayan bir ağ katmanıdır. Daha önce günler hatta haftalar süren karmaşık modeller artık simülasyon doğruluğuna en az fedakarlıkla saatlerce bağlanabilir.

ANSYS Fluent nedir?, simülasyonları, simülasyon sürecinde size yol gösteren, seçenekleri yalnızca sürecin her bir noktasında alakalı olanlara indirgeyen ve varsayılan olarak en iyi uygulamaları sağlayan görev tabanlı bir iş akışıyla organize etmek için geliştirilmiştir. Bu iş akışı, sizi doğru bir çözüme götürecek doğru seçenekleri sunar ve daha kısa sürede daha iyi bir ürün geliştirmeyi mümkün kılar. Su geçirmez CAD geometrisini birleştirmek için gereken süreyi ve yazılım becerisini azaltmak için yeni iş akışının nasıl kullanılabileceğini görmek için bu tanıtım belgesini okuyun.

Ansys Fluent CFD Analizi Uygulamaları
Ansys Fluent CFD Analizi Uygulamaları

Ansys Fluent’de Mozaik Mesh Teknolojisi

Akıcı mesh oluşturma artık daha yüksek hızlarda daha yüksek kalitede sonuçlar sunan benzersiz ve patent bekleyen bir teknoloji içeriyor. Bu Mozaik örgü teknolojisi, hızlı ve doğru akış çözünürlüğü için çeşitli sınır katmanı kafeslerini otomatik olarak birleştirmek için yüksek kaliteli bir sınır katmanı ağı kullanır. Bir Formula 1 kanadının karşılaştırmalı simülasyonunda, Mozaik örgüsünün daha az, daha kaliteli hücreleri vardı, yüzde 34 daha az bellek gerektirdi ve yüzde 47 daha hızlı bir çözme süresi elde etti. Paralel işleme, 10 kata kadar daha hızlı Mozaik özellikli ağlar üretir. Ansys Fluent ile CFD zamanı.

Ansys Fluent ile Hız ve Basitlik

Düşünceli değişiklikler her ekrana, her adıma nüfuz ederek simülasyonu keyiflendirir. Kullanıcılar daha az tıklama, basitleştirilmiş veri girişi, etkin sürükle ve bırak, katıştırılmış akıllı etkileşimler ve daha fazlasıyla karşılaşır.

Ansys Fluent Kitap ve Diğer Eğitim Dökümanları

CFD alanında lider yazılım olması ve bugüne kadar Akademik camiada çok önemli çalışmaların yapıldığı yazılım hakkında bugüne kadar bir çok kitap ve eğitim dökümanları hazırlanmıştır. Ansys fluent kitap ve diğer eğitim dökümanları için büyük kitap satış mağazaları ve online eğitim platformlarında bulabilirsiniz. Yada Ansys Eğitimi almak için Marsis’i arayabilirsiniz. Ürün Geliştirme (Ür-Ge) sürecinin önemli hale geldiği çağımızda, nümerik analizlerin önemi farkedilmeye başlanmıştır.

Fluent Özellikleri

Ansys Fluent yazılımı, bir uçak kanadı üzerindeki hava akışından bir fırında yanmaya, kabarcık kolonlardan yağ platformlarına, kan akışından yarı iletken üretimi ve temiz oda tasarımından atık su arıtma tesislerine kadar. Akıcı, silindir içi yanma, aero-akustik, turbo makine ve çok fazlı sistemleri modelleme özelliğine sahip özel modeller de dahil olmak üzere geniş bir erişimi kapsar.

Artık mühendisler, doğrudan Fluent masaüstlerinden iş göndererek simülasyonlarını hızlandırmak için bulut bilişimden kolayca yararlanabilirler.

Ansys Fluent’in kapsamlı yazılım paketlerinin (Ansys CFD Premium veya Ansys CFD Enterprise) bir parçası olarak satılmaktadır. Paketlerde neler olduğunu öğrenin. Ansys ürünleri ve özelliklerini merak ediyorsanız ‘Ansys Nedir?‘ makalesini okuyun. Ansys Fluent akış analizi için bize ulaşın.

CFD Yazılım Programı Ansys Fluent’i Satın Alın

Marsis İnovasyon dünyanın amiral gemisi CFD yazılım Ansys Fluent’in satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ayrıca Ansys Fluent Akış Analizi desteği de sağlanmaktadır. Ansys ürünleri için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edin. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: cfd, analiz, fea, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (11)