Site Rengi

Dinamik Analiz

11.03.2020
3.015
dinamik analiz hizmeti firma

Ansys Dinamik Analiz ürünleri ile ürünlerinizin dinamik davranışlarını inceleyebilir ve optimizasyon yapabilirsiniz. ANSYS yazılımı, aşağıdaki ürünler dahil olmak üzere kapsamlı dinamik çözüm özellikleri sunar. Nümerik analiz dünyasında amiral gemisi niteliğindeki Ansys ürünleri ile ürün geliştirme süreçlerinizi hızlandırın, ptototip üretim sayısını azaltın ve genişletilmiş ürün geliştirme ile firmanıza rekabet gücü katın. Ansys yazılımını merak mı ediyorsunuz?, o zaman ‘Ansys Nedir?‘ makalemizi okumanızı öneririz.

ansys dinamik analiz
ansys dinamik analiz

Gerekli süre: 1 gün, 23 saat and 2 dakika.

Ansys Dinamik Analiz Nedir ?

 1. Modal Analiz

  Doğal frekans analizleri ve mod şekilleri için

 2. Harmonik Analiz

  Harmonik olarak zamanla değişen yüklere yapının cevabını inceler

 3. Transient Dinamik Analiz

  Yapının doğrusal veya doğrusal olmayan simülasyonları

 4. Spektrum Analiz

  Bir yanıt spektrumu için analiz metodu

ansys rijit parca dinamigi
ansys rijit parca dinamigi

Ansys Dinamik Analiz Nedir ?

Ansys Dinamik Analiz Tasarım Çözümleri, FEA ve test mühendislerinin FE modellerini doğrulamasına ve güncellemesine, yapısal özellikleri belirlemesine, değişkenlerin belirsizliğini değerlendirmesine ve değişkenliği modellere dahil etmesine yardımcı olan çözümler sunar. Bu, FE sonuçlarını test sonuçlarıyla ilişkilendirerek ve model parametrelerini ayarlayarak test verileriyle farklılıkları azaltarak yapılır. Bu onaylanmış ve güncellenmiş modeller daha sonra Ansys gibi programlarla gerçek dünya koşullarında ürün performansını değerlendirmek ve geliştirmek için daha güvenle kullanılabilir. Çözümlerimiz havacılık, otomotiv, savunma, denizcilik, imalat, enerji, spor ve eğitim gibi geniş bir endüstri yelpazesine hizmet vermektedir. Ansys ailesinin diğer ürünlerini ve teknik özelliklerini ‘Analiz Ansys‘ web sitemizden ziyaret edebilirsiniz.

Modal Analiz

Doğal frekansları ve mod şekillerini hesaplamak için yapılan bir analizdir.

En yaygın analiz türü, yükün çok yavaş bir hızda uygulandığı, böylece hızlanmanın ihmal edilebilir (veya neredeyse sıfır) olduğu yarı statik analizdir. Dinamik analiz, ivmenin etkilerinin göz ardı edilemeyeceği yerdir. Her iki tür de sistem yanıtına (örneğin, sistemin yükünden dolayı yer değiştirmesi) belirli bir giriş (örneğin, sisteme uygulanan bir kuvvet) arasında bire bir ilişki sağlar.

Yarı statik ve dinamikin aksine, modal analiz bir sistemin yanıt sınırlarına genel bir bakış sağlar. Örneğin, belirli bir girdi için (belirli genlik ve frekansta uygulanan bir yük gibi), sistemin yanıtının sınırları nelerdir (örneğin, maksimum yer değiştirme ne zaman ve ne olur).

Harmonik Analiz

Bir yapının döner makinelerde tikip olarak görüldüğü gibi harmonik olarak zamanla değişen yüklere cevabını belirlemek için yapılan analizdir.

ANSYS Mekanik APDL ve Mekanik (Workbench), belirli bir frekansta hareket eden sinüzoidal değişken yüklere kararlı durum sinüzoidal cevabını belirleyerek bir yapı üzerinde harmonik analiz yapabilir. Bazı yük tipleri bir faz ofseti ile uygulanabilir. Yukarıdaki Şekil 1, Harmonik analiz için Workbench Projesi Şemasını gösterir ve yapıyı karakterize etmek için bir Modal analiz içerir. Bu Harmonik analiz, Modal analizden elde edilen Çözüm sonuçlarının bağlantılı olmadığı gerçeğinde görüldüğü gibi modal süperpozisyon kullanmamaktadır. Ansys dinamik analiz ürünleri ile firmanıza rekabet üstünlüğü katın.

Pek çok yapı, müşteri spesifikasyonlarına göre, çeşitli frekanslarda süpürülen temel ivmelerle test edilir. Böyle bir test, ANSYS‘de bir bazın sabitlenmesi ve bir ACEL komutu ile tüm modele bir hızlanma yükünün uygulanmasıyla ima edilebilir. FEA modeli üzerindeki bir noktada ortaya çıkan hareket, sabit, hareket etmeyen bir tabana görecelidir ve bir ivmeölçerle noktada alınacak şey değildir. Bir tabanda ivme hareketlerini çoğaltmak için ANSYS’nin Harmonik analizde doğrudan desteklemediği seçilen geometride bir ivme girişi gerekir. Ansys dinamik analiz ile modelleyin.

Transient Dinamik Analiz

Bir yapının doğrusal ve doğrusal olmayan simülasyon ortamlarında transient olarak zamanla değişen yüklere karşı tepkisini belirlemek için kullanılan bir analiz türüdür. Transient Rijit Dinamik ve Flexible Dinamik Analiz olmak üzere iki alt gruba ayrılır.

ANSYS Dinamik çözücüsünü özel olarak kullanan transient yapısal analizi kullanarak Mekanik uygulamada transient bir yapısal analiz (zaman geçmişi analizi de denir) yapabilirsiniz. Bu analiz türü, zamana bağlı herhangi bir genel yükün etkisi altında bir yapının dinamik yanıtını belirlemek için kullanılır. Herhangi bir geçici yüke yanıt verirken bir yapıdaki zamanla değişen yer değiştirmeleri, gerilmeleri, gerilmeleri ve kuvvetleri belirlemek için kullanabilirsiniz. Yüklemenin zaman ölçeği atalet veya sönümleme etkilerinin önemli olduğu şekildedir. Atalet ve sönümleme etkileri önemli değilse, bunun yerine statik bir analiz kullanabilirsiniz. Ansys dinamik analiz çözümleri ile ürünlerinizi geliştirin.

Spektrum Analiz

Bir yanıt spektrumu veya bir güç spektral yoğunluk (PSD) girişi (rastgele titreşimler) nedeniyle gerilmeleri ve gerilmeleri hesaplamak için modsal analizin bir uzantısıdır.

Statik Analiz

Genellikle doğrusal ve doğrusal olmayan statik yükleme koşullarında yer değiştirmeleri, gerilmeleri vb belirlemek için kullanılan bir analiz türüdür.

Analysis Compression Tools

Dinamik analizler, özellikle de doğrusal olmayan kapsamlı analizler, hesaplama açısından zorlayıcı olabilir. Bu nedenle, ek analiz sıkıştırma analizleri kullanılır. Bunlar;

 • Rotor Dinamiği: Modal, harmonik ve transient dinamik analizlerde elektrikli turbo jeneratörler gibi dönen makinelenir modellenmesinde kullanılır.
 • Komponent Modal Sentezi: Tek bir büyük problemi bir kaç azaltılmış hale getirilir.
 • Distributed Ansys: Birden çok işlemci kullanılarak büyük modelleri çözebilirsiniz.
 • Varyasyonel Teknoloji: ANSYS® DesignXplorer VT™ ürününde, genelenksel yaklaşımları kullanarak en uygun konfigürasyonu ararken parametrik model varyasyonlarını gerçekleştirilenden daha çok hızlı keşfetmek için kullanılır.

Ürünlerinizi Ansys Dinamik Analiz Çözümleri İle Simüle Edin

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ürünlerinizi Ansys dinamik analiz yöntemleri ile inceleyip, simüle edip, detaylı teknik rapor hazırlayıp teslim edilmektedir. Ürün ve hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşın. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  ETİKETLER: analiz, fea, ANSYS
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.