Site Rengi

Ansys Autodyn

12.03.2020
1.016

Malzemelerin darbeden kısa süreli ciddi yüklemeye, yüksek patlama basıncına tepkisini simüle eden araç Ansys Autodyn. Autodyn ile çarpışma, patlama ve diğer plastik deformasyon problemlerinizi çözebilirsiniz. Ansys Autodyn Satın Al ve program hakkında bilgi almak için bize ulaşın. Ayrıca Ansys hakkında merak ettiklerinizi için ‘Ansys Nedir?‘ makalesini okuyabilirsiniz.

ansys autodyn
ansys autodyn

Kısa süreli, ciddi yüklemeleri simüle edin

Ansys Autodyn, malzemelerin darbe, yüksek basınç veya patlamalardan kaynaklanan kısa süreli ağır yüklere tepkisini simüle eder. Büyük malzeme deformasyonu veya arızası simülasyonu için en uygunudur. Autodyn, kullanım kolaylığından ödün vermeden gelişmiş çözüm yöntemleri sunar. Sıvıların, katıların ve gazların etkileşimi gibi karmaşık fiziksel olaylar; malzemelerin faz geçişleri; ve şok dalgalarının yayılması Autodyn içinde modellenebilir. Kendi yerel kullanıcı arayüzü ile Ansys Workbench içine entegre edilen bu program, onlarca yıldır endüstriyi kolaylaştırarak en az zaman ve çaba ile doğru sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Autodyn’in teknoloji yelpazesi, Lagrange elementleri ile katıları ve Eulerian ve SPH (pürüzsüz partikül hidrodinamiği) içeren sıvıları modelleyebileceğiniz anlamına gelir, böylece her türlü olayı en uygun teknolojiyle yakalayabilirsiniz. Bir modelde birden çok çözücü kullanılabilir ve çeşitli alanlar arasındaki etkileşimler etkili ve doğru sonuçlar için modellenebilir.

Ansys Autodyn Özellikleri

Çözücü Teknolojisi

Ansys Autodyn, farklı çözücü teknolojilerinden birini seçmenize izin verir, böylece modelin belirli bir kısmı için en etkili çözücü kullanılabilir. Lagrangian FE çözücüler, şok yüküne ve büyük deformasyonlara maruz kalan yapısal bileşenlere bakarken hızlı ve verimli çözümler sunar. İki Euler çözücü formülasyonu, sıvı akışını modellemenin yanı sıra katı malzemelerin aşırı plastik akışını simüle etmenin alternatif bir yolunu sunar. Euler çözücüleri iki formülasyonda mevcuttur: (1) Tek tek elemanların hidrodinamik olabilen veya kendilerine atanmış güç özelliklerine sahip birden fazla malzeme içerebildiği çok boyutlu Euler ve (2) patlama ve şok dalgasını simüle etmek için tek bir malzeme püskürtme çözücüsü büyük mesafelerde yayılma. Ansys autodyn ile profesyonel simülasyonlar gerçekleştirin.

Hiper-hız etkilerine ve kırılgan malzemelerin başarısızlığına bakmak için düzgün bir parçacık hidrodinamik (SPH) çözücü de vardır.

autodyn cozucusu
autodyn cozucusu

Çözücü Bağlantısı

Ansys Autodyn’in etkileşim mantığı, aynı modelde var olan çeşitli çözücüler arasında otomatik iletişim sağlar. Lagrange-Lagrange, SPH-Lagrange ve Euler-Lagrange etkileşimlerinin tümü model içinde basit ve sezgisel bir şekilde oluşturulabilir. Bu, sıvı yapı etkileşimlerinin kolaylıkla simüle edilmesini sağlar. Bu, Autodyn’in farklı çözücüler, otomatik erozyon ve çok çeşitli işlem sonrası seçenekleri arasındaki kapsamlı yeniden eşleme ve dezonlama özellikleri ile birleştirildiğinde, Autodyn’i patlama, patlama yapısı etkileşimi, çok ölçekli ve çok boyutlu patlama analizlerini simüle etmek için endüstri lideri kod haline getirir. Bu nedenle, enerjik malzemelerin yakın mesafeli patlamasını, uzak saha patlamalarını, silah efektlerini, balistik etki veya hiper-hız etkisini simüle etmek istiyorsanız, Autodyn tercih edilen koddur.

autodyn ileri cozum
autodyn ileri cozum

Malzeme Verileri

Malzemelerin dinamik yüksek gerilme hızı yüklemesine yanıtı karmaşık olabilir ve gerekli malzeme verilerinin bulunması zordur. Bu konuda size yardımcı olmak için Autodyn’in malzeme kütüphanesi, en yaygın mühendislik alaşımlarını, kırılgan ve granül malzemeleri, ortotropik malzemeleri ve enerjik bileşikleri kapsayan 150’den fazla önceden doldurulmuş malzeme modeli içerir. Bu modeller, saygın yayınlanmış kaynaklara geri gönderilir ve durum, güç ve başarısızlık modellerinin denklemini içerir, böylece basit doğrusal elastikiyetten arıza noktasına kadar ve ötesine kadar oldukça karmaşık doğrusal olmayan yanıtlara malzeme yanıtları simüle edebilirsiniz.

Bu model kombinasyonu size doğrusal olmayan basınç tepkisi, gerinim sertleşmesi, gerinim sertleşmesi, termal yumuşatma, gözenekli malzemelerin sıkıştırılması, ortotropik davranış, ezilme hasarı, kimyasal enerji birikimi, gerilme hatası ve faz değişiklikleri gibi çeşitli malzeme olaylarını simüle etme yeteneği verir.

autodyn malzeme kutuphanesi
autodyn malzeme kutuphanesi

Ansys Autodyn Satın Alın

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ansys Autodyn Satın almak için bize ulaşın. Ansys’in diğer ürünleri hakkında detaylı bilgi için ‘Analiz Ansys‘ web sitesini ziyaret etmenizi öneririz. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: analiz, fea, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (1)