Site Rengi

Covid-19 İle İlgili Ansys Simülasyonları

05.04.2020
1.298

Sağlık hizmetleri uzamanını, politika belirleyicilerini ve COVID-19’a karşı mücadelede ortaklıkları desteklemek için Ansys, kendi analizlerinden, ortarları ve işbirlikçileri için fikirlerini paylaşıyor. Covid-19’a karşı ürün geliştirmek isteyenlerin, nihai ürün prototipine hızla gidecekleri simülasyon örnekleri için makaleyi okyun. Covid-19 İle İlgili Ansys Simülasyonları ve örnekleri makalede bulabilirsiniz. Ansys hakkında merak ettiklerinizi ise ‘Ansys Nedir?‘ makalemizi okuyarak elde edebilirsiniz.

Ansys Covid-19 Simülasyonları
Ansys Covid-19 Simülasyonları

Ansys çalışanlarının, müşterilerinin, ortaklarının ve ötesinin sağlığı ve güvenliği Ansys için her zaman büyük önem taşımaktadır. COVID-19 salgını sırasında Ansys ayrıca koronavirüsle mücadeleye olumlu katkıda bulunmaya çalışmaktadır. Ansys, müşterilerinin ve ortaklarının devam eden girişimlerini desteklemektedir. Yazılımımızı, mevcut kaynaklarımızı ve toplu çalışan bilgimizi kullanarak etkilenen topluluklara yardım etmeye kararlıyız.

Virüsle mücadelede sürmekte olan müşteri ve ortak girişimlerinin örneklenmesi ve ek eğitim kaynakları için makaleyi inceleyin.

Yayılmayı Sınırlandırmaya Yönelik Simülasyon Tabanlı Öngörüler

Soyla Mesafenizi Koruyun

Viral damlacıklar havada hızla yayılır. Öksürükten damlacıklar bir metre ötedeki birinin yüzüne, boynuna ve giysilerine yayılır. İki metrede, yerçekimi taşıyıcı damlacıklarını yere çektiği için risk önemli ölçüde azalır.

Egzersiz yaparken ek alan bırakın

Dışarıda egzersiz yaparken standart sosyal mesafe kuralları yetersizdir. Ansys ortakları TUe & KU Leuven’deki Bert Blocken ve Fabio Malizia tarafından yapılan analiz, önünüzdeki koşucu veya bisikletçi damlacıklarından kaçınmak için önemli ölçüde daha fazla alan gerektiğini ortaya koydu. Covid-19 İle İlgili Ansys Simülasyonları açısından örnekler aşağıda verilmiştir. Ayrıca Ansys ürünlerinde CFD analizi konularında bilgi için ise ‘CFD Analizi‘ makalemizi okuyabilirsiniz.

Maske tak

Maskeler başkalarını kontamine etme riskini 6 kata kadar azaltabilir. Olası maruz kalma riskini azaltmak için maskelerin düzgün bir şekilde kapatıldığından emin olmak için ayarlamalar yapılabilir.

Maskeyi uygun şekilde takın

Yüz maskesini uzun süre doğru takmak rahatsız edici olabilir ve tahrişe neden olabilir, ancak maskenin etkinliğini sağlamak gerekir.

Mücadeleyi Destekleyen Endüstriyel ve Bilimsel Uygulamalar

Dezenfekte Etme

Hastalar için hazırlık halinde ya da virüsün tanımlandığı yerlerde dekontaminasyon odaları ve tesisleri, virüsün yayılmasını kontrol altına almaya ve savunmasız kişilerin sağlığını korumaya yardımcı olur. Ansys ortağı InSilicoTrials Technologies tarafından gerçekleştirilen simülasyonlar, temiz odalar sağlamak için dekontaminasyon sürecini optimize eder.

Aşı üretimi

Bir aşı belirlendikten sonra, biyofarma endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, aşının üretimini laboratuardan endüstriyel ölçeğe yükseltmektir. Simülasyonu sanal bir ortamda kullanarak ilaç şirketleri, ölçek büyütme sürecini ilk kez doğru yapma şanslarını artırabilir.

Ventilatör tasarımı ve üretimi

Tıbbi cihaz endüstrisi, ventilatörlerin tasarımını optimize etmek için simülasyon kullanır. Fizik tabanlı simülasyon, ürün geliştirmeyi hızlandırmak ve bu cihazların ihtiyacı olanlara mümkün olan en kısa sürede ulaşmasını sağlamak için en etkili yöntemdir. ARELabs tarafından yapılan modelleme çalışması.

Soluma ve ilaç verme

İnhalatörlerin akciğerlere nasıl ilaç verdiğini modelleyerek, simülasyon tıbbi cihaz şirketlerinin inhaler tasarımını geliştirmesine yardımcı olur ve doktorların hastalarını inhaleri en iyi etki için nasıl kullanacakları konusunda eğitmelerine yardımcı olur. Modelleme CBBL @ OSU tarafından yapılmıştır.

Feragatler

Bu simülasyonlar, belirli koşullar altında fiziksel davranışları çoğaltmak için tasarlanmıştır. Tıbbi rehber olarak düşünülmemeli ve rüzgar veya nem gibi çevresel varyantları hesaba katmamalıdır.

Bu simülasyonları çevrimiçi, basılı veya sosyal medyada yeniden yayınlamak için, aksi belirtilmedikçe lütfen simülasyonları ANSYS, Inc.

Ansys Hakkında

Son 50 yıldır Ansys, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinin gezegendeki en şaşırtıcı ürünleri geliştirmelerine yardımcı oldu. Daha önce bir uçakta uçan, bir araba kullanan, bir bilgisayar kullanan, bir mobil cihaza dokunan, bir köprüyü geçen veya giyilebilir teknoloji kullanan bir roket fırlatması gördüyseniz, Ansys yazılımının bir yaratılmasında kritik rol. Bu bağlılık hiçbir zaman bugün olduğundan daha güçlü olmamıştı.

Ansys ve tüm ANSYS, Inc. markası, ürün, hizmet ve özellik adları, logolar ve sloganlar, ANSYS, Inc. veya yan kuruluşlarının ABD veya diğer ülkelerdeki tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır. Diğer tüm marka, ürün, hizmet ve özellik adları veya ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.

Ansys ve ürünleri hakkında daha detaylı bilgiye ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Ansys yazılımını satın almak ve bu süreç hakkında bilgi almak için ise ‘Ansys Satın Al‘ makalemizi okuyabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için ise bize ulaşın. ,

ETİKETLER: tasarım, cfd, analiz, ANSYS
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.