Site Rengi

Beton Nasıl Kesilir

20.04.2020
464
Beton Kesme Hizmeti

Beton nasıl kesilir ? Beton kesmek zor bir iştir, ancak zor olması gerekmez. İster beton bloklar ister levhalar, duvarlar veya zeminler kesiyor olun, işte sert betonu kesmenin kolay yolları. Beton delme ve kesme işlemi için bir çok kesici takım kullanılır. Hardeks markamız ile beton kesme ve delme işlemleri için yüksek teknolojili kesici takımlar ürettik. Seri üretime geçen ürünler ile artık yüksek muvametli betonları kesmek çok kolay. Ayrıca yüksek kesme hızı ve kesici ömrü ile firmanızı iş zamanından kurtardığı gibi maliyetten de avantaj sağlamaktadır. Makalede beton kesici testere, sert beton nasıl kesilir, beton kesici testere fiyatları gibi konularında değerli bilgiler bulacaksınız. Ayrıca bu alanda daha detaylı makale okumak için tıklayın. Beton delme ve kesme hizmeti almak için ise ‘Detay Karot‘ web sitesini ziyaret ediniz.

Sert Beton Nasıl Kesilir

Somut – çoğumuz onunla aşk-nefret ilişkisine sahibiz. Kalıcı, ağır hizmet tipi, hava koşullarına dayanıklı bir yüzeye ihtiyaç duyduğumuzda sevin. Eşyaları tamir etmemiz, değiştirmemiz veya kesmemiz gerektiğinde nefret ediyorum.

Beton kesme olasılığı göz korkutucu olabilir, ancak olması gerekmez. Savaşın çoğu, sadece doğru araçları seçerek kazanılabilir. Beton testere deneyin. Aşağıda, dinky’den canavar boyutuna kadar yaygın beton kesme görevlerinin bir özeti ve bunları ele almak için en iyi araçlar ve teknikler yer almaktadır.

Soğuk keski ve balyoz kullanarak küçük kaba kesimler yapabilirsiniz, ancak daha iyi bir seçim, özel bir bıçağı olan dairesel bir testere.

Beton Kesmek İçin Testere Çeşitleri

Aşındırıcı tipli duvar bıçakları ucuzdur (7 inçlik bir bıçak için 5 $ ‘ın altında), yaygın olarak bulunur ve beton, sıva ve asfalttan kesebilir. Uygun fiyatlı ancak hızlı değiller – çoğu durumda yalnızca sığ 1 / 4- ila 1/2-in kesebilirler. geçer, bu nedenle herhangi bir kesim zaman alıcıdır. Ayrıca çabucak yıpranırlar. Perde beton ise farklı bir yapıya sahiptir. Peki perde beton nasıl kesilir, yada beton duvar nasıl kesilir. Bir kesimin başlangıcında 7 inç çapında bir bıçak, bir çizgi boyunca bir veya iki ayağını kestikten sonra 6-1 / 2 inç’e kadar aşınacaktır – bu da daha fazla bıçak görmek için testerenizin derinliğini sık sık ayarlamanız gerektiği anlamına gelir. Aşındırıcı korindon bıçakları kokuyor, ince toz tüyleri oluşturuyor ve ısınıyorlar. Sadece birkaç sığ kesim yapmanız gerektiğinde ekonomik bir seçimdir. Beton duvar nasıl kesilir, sorusunun cevabı için makaleyi okuyun.

Beton Kesme Testeresi

Elmaslı testereler, çevreye bağlı bir elmas / metal kompozit ile bir metal bıçaktan oluşur. Bıçak kesilirken, metal kompozit yavaşça aşınır ve taze, keskin elmas kesme kenarları ortaya çıkar. Beton duvar nasıl kesilir ?Standart 7 inç için elmas bıçaklar. dairesel testere önemli bir yatırımdır, ancak düzinelerce aşındırıcı tip bıçağı geçip çıkardıklarından, çok fazla beton kesiyorsanız maliyete değer. Elmas bıçaklar iki kategoriye ayrılır:

Beton nasıl kesilir? Kuru kesim elmas bıçaklar, bıçağın soğutulmasına ve atıkların çıkarılmasına yardımcı olmak için çoğunlukla tırtıklı veya dişli bir kenara sahiptir . Bıçağın aşırı ısınmasını önlemek için bir dizi kademeli olarak daha derin kesimler yaptığınızda en iyi şekilde çalışırlar. Kuru kesme duvarının dezavantajı, oluşturduğu ince tozun kasırgasıdır. İçeride beton keserseniz, alanı plastik ve koli bandı ile kapatın. Tüm kanal deliklerini de kapatın.

Beton Kesici Testere Fiyatları Nasıl Belirlenir

Beton kesimi için kullanılan testerelerde çok sayıda elmas kesici soket bulunmaktadır. Kaynaklama yöntemi ile bağlantı sağlanılan elmaslar zamanla aşınmakta ve ömrünü tamamlamaktadır. Hardeks marka yüksek kesme hızlı ve takım ömürlü soketler ile bu uçlar değiştirilmekte, bu esnada ise sağlıklı çalışmanız için testerenin bakımı yapılmaktadır. Testere fiyatları ölçülerine göre ve istenilen elmas soket çeşidine göre değişmektedir. Fiyat ve teknik bilgi almak için bize danışabilirsiniz.

Islak Kesim Bıçakları İle Beton Nasıl Kesilir ?

Islak kesim elmas bıçaklar dişlere veya pürüzsüz, sürekli bir çevreye sahip olabilir. Su sadece bıçağı soğutmaya ve yağlamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tozu da tutar. Bunlar en hızlı ve en temiz kesimdir, ancak hem suyu dağıtabilen hem de çevresinde güvenle kullanılabilen özel bir testere gerektirirler. Beton nasıl kesilir ve bu işlem için gereklilikler nelerdir? Yapma seçeneği olarak, testerenizi bir GFCI korumalı uzatma kablosuna takabilir ve keserken, testerenin hemen önünde küçük bir su akışını dikkatlice yönlendirebilirsiniz.

Perde Beton Nasıl Kesilir , beton kesici testere
Perde Beton Nasıl Kesilir

Sadece bir büyük projeniz varsa, paletli, ıslak kesme testere / testere bıçağı kombinasyonu kiralayarak paradan ve zamandan tasarruf edersiniz. Kiralık merkezler, beton plakaları kesmek veya puanlamak için arkadan testereler ve diğer işler için çeşitli el testereleri taşır.

NOT: Beton nasıl kesilir. Elmas bir testere kesmeyi durdurursa, çok yumuşak bir malzemeyi kesiyor olabilirsiniz. Elmas kesme kenarlarının gömülü olduğu metal bileşiği aşındırmak için sert bir malzeme gereklidir. Aksine görünebilir, ancak bıçağı keskinleştirmek için yeni, keskin elmas kenarlarını ortaya çıkarmak için daha sert bir malzemeden birkaç kesim yapın. Kesici takım geliştirmek analiz durumun gerektirir ve çalışma multidisiplin olmalıdır. Peki beton duvar nasıl kesilir. Önemli bir işlem olan bu iş için hizmet veren firmalar bulunmaktadır.

HARDEKS Kalite Uçları İle Beton Kesimi

Beton kesme zor bir süreçtir. Fakat Marsis İvasyon, yürüttüğü Ar-Ge projesi ile yeni nesil sentetik elmas esaslı kesici takımlar üreterek HARDEKS markası ile satışa sunmuştur. Beton kesme cihazlarınızda yüksek kesim hızlı, metrajlı ve güçlü kaynaklı elmas soketleri kullanmak için bizi arayın. +90 216 599 19 59

Hardeks marka kesici uçlar MARSİS İnovsayon tarafından geliştirilmiş ve ticarileştirilmiştir. Ürünler hakkında https://hardeks.com/ sitesinin ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

ETİKETLER: tasarım
Ziyaretçi Yorumları (1)