Site Rengi

Ansys SpaceClaim

07.03.2020
1.094

Ansys SpaceCalim, konsept modelleme, tasarım, imalat, tersine mühendislik, 3D baskı ve simülasyon hazırlama için çok amaçlı 3D modelleme. Ansys SpaceClaim ile ürünlerinizi modelleyin ve analize hazırlayın. Ansys spaceclaim satın al, özellikleri ve fiyatı bilgisi için makaleyi okuyun. Ayrıca dünyanın lider nümerik analiz yazılımı Ansys hakkında bilgi edinmek için ‘Ansys Nedir?‘ makalesini okuyun.

Ansys SpaceClaim Satın Al
Ansys SpaceClaim Satın Al

Daha hızlı mühendislik sonuçları için çok amaçlı 3D modelleme

Ansys Discovery SpaceClaim, ortak modelleme görevlerine verimli çözümler sunan çok amaçlı bir 3D modelleme uygulamasıdır. Doğrudan modelleme teknolojisi üzerine inşa edilen Discovery SpaceClaim, tasarım veya konsept modelleme, çevrilmiş CAD dosyalarının onarımı, genel model tanımlaması ve tam model düzenleme gibi çeşitli 3B CAD işlemleriyle ilişkili geometri sorunlarını ortadan kaldırır. Kullanım kolaylığı ve sadeliği ile Discovery SpaceClaim’in küçükten büyüğe modelleme sorunlarıyla mücadelede son derece değerli olduğunu göreceksiniz. Ansys spaceclaim satın al ile firmanıza güç katın ve 3D tasarımda güçlü yazılıma sahip olun.

3D Modellemenin yeni bir yolu

Discovery SpaceClaim’in benzersiz kullanıcı arayüzü, modelleme teknolojisi ve çok yönlü araç seti, geleneksel CAD sistemleriyle ilişkili karmaşıklık olmadan kolayca geometri oluşturmanıza ve değiştirmenize olanak tanır. Mevcut CAD modelleriyle çalışırken, otomatik, öğrenmesi kolay araçlarla geometrinin özelliklerini kaldırabilir ve basitleştirebilirsiniz. Discovery SpaceClaim, ağır CAD araçları için zamanı olmayan ancak 3D kullanarak hızlı yanıtlar almak isteyen ve ihtiyaç duyan mühendisler için idealdir.

Kullanım kolaylığı

Teknolojinin sizin için çalışması gerektiğine inanıyoruz, tersi değil. Teknoloji işinizi kolaylaştırmalı, daha karmaşık olmamalıdır. Discovery SpaceClaim, temel teknoloji hakkında endişelenmeden geometri oluşturmanıza, düzenlemenize veya onarmanıza olanak tanır. Discovery SpaceClaim ile 3D modelleme yazılımıyla çalışmak, iş akışında nereye ihtiyacınız olursa olsun hızlı, kolay, esnek ve ödüllendirici hale gelir. Bir modelin kaynağından bağımsız olarak, dosyayı Discovery SpaceClaim’de açabilir ve görselleştirdiğiniz herhangi bir şekilde geometri ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Kolaylaştırılmış komutlar ve iş akışlarıyla, daha önce saatlerce süren işlemler dakikalar içinde tamamlanabilir. Ansys SpaceClaim satın al için Marsis’i arayın. Discovery SpaceClaim’i öğrenmeyi kolay bulursunuz – aylar yerine haftalar – ve yatırımınızdan beklenenden daha hızlı bir getiri elde edersiniz.

SpaceClaim Teknolojisine Erişim Yolları

SpaceClaim teknolojisine Ansys Discovery EssentialClaim olarak Ansys Discovery Essentials, Standart veya Ultimate paketleri aracılığıyla erişilebilir. Ansys SpaceClaim Direct Modeler (SCDM) bağımsız olarak veya Ansys Mechanical Enterprise, Ansys CFD Enterprise ve multifizik paketler aracılığıyla da mevcuttur.

Ansys Discovery SpaceClaim Özellikleri

Hızlı Geometri Oluşturma

SpaceClaim, kolay ve hızlı geometri oluşturma gücünü herhangi bir tasarımcı, mühendis, üretici veya analistin eline alarak ortak bir geometri darboğazını kaldırır.


Bu yeni modelleme paradigması sizi tarihe dayalı konsept modellemenin kısıtlamalarından kurtaracak ve teknolojiye değil yaratıcı sürece odaklanmanıza izin verecektir. Erken modelleme aşamasında ve tüm ürün tasarımı ve geliştirme iş akışı boyunca genişletilmiş 3D kullanımı ile, üretkenliği artırırken yenilikçi fikirlerinizi artırabilirsiniz.


SpaceClaim ile hızlı ve kolay bir şekilde yeni konsept modeller oluşturabilir ve bunları bir CAD ekibinde müşterileriniz, Ar-Ge mühendisleri, CAE analistleri, üretim ve diğerleriyle paylaşabilirsiniz. Evrensel doğası sayesinde, tedarikçiler, şirket içi kütüphane, çevrimiçi kaynaklar – nereden olursa olsun, ithal edilen herhangi bir geometriyle çalışmak ve bunları tek bir ortamda birleştirmek kolaydır.

SpaceClaim Hızlı Geometri
SpaceClaim Hızlı Geometri

STL Dosya İşleme

SpaceClaim’in sezgisel arayüzü, 3D baskı ve tersine mühendislik için modelleri daha hızlı ve verimli bir şekilde oluşturmanıza, düzenlemenize, optimize etmenize ve hazırlamanıza olanak tanır.


Bu modülle, STL dosyalarındaki delikler, müdahale eden gerçekler ve ani artışlar gibi sorunlu alanları sorgulamak için otomatik yetenekleriniz vardır. Otomatik onarım araçları veya manuel teknikler kullanarak, su geçirmez veya temiz STL dosyaları elde etmek kolaydır.


Ayrıca, karmaşık boole işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirerek, birkaç veri kümesinin ayrıntılarını bir araya getirmeyi kolaylaştırabilirsiniz. 3D baskı optimizasyon araçları için, herhangi bir STL gövdesini saniyeler içinde kabuklandırabilir ve ağırlığı azaltırken gücü artırmak için çeşitli dolgu türlerinden birini seçebilirsiniz. Etkileyici birkaç düzeltme algoritması, kirli taranmış verileri hızla yazdırılmaya hazır temiz, su geçirmez STL gövdelerine dönüştürür. SpaceClaim’de sağlam ve STL düzenleme araçlarının benzerliğini fark edeceksiniz, her birinde güç ve kullanım kolaylığı arasında fark yok.


Ayrıca, bu aynı STL temizleme araçları, STL’yi CAD dönüştürme sürecini düzene sokarak tersine mühendislik iş akışlarını geliştirecektir.

Ansys SpaceClaim STL
Ansys SpaceClaim STL

Model Onarımı

Birçok CAD aracı bozuk 3D veriler çıkarır ve farklı onarımlar gerektirir. İster yeni bir tasarım için modelleri içe aktarın, ister sağlam bir gövde üzerinde takım yolları oluşturun veya simülasyon için yüksek kaliteli bir ağa ihtiyaç duyun, temiz geometrinin giriş gereksinimi hala aynıdır.


SpaceClaim‘in otomatik onarım araçları, herhangi bir modelin sorunlu alanlarını hedeflemek ve iyileşme ve onarım için anında seçenekler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bir model delikler, boşluklar veya bozuk yüzeylerle dolu olsun, bu araçlar modelleri hızlı bir şekilde istenen durumlarına göre yeniden oluşturur. Yazım denetimi benzeri araçlar, konum ve olası çözümler hakkında geri bildirim sağlar, ancak her zaman otomatik onarımları kabul etme veya yüzey konturlarının veya onarım türlerinin daha fazla kontrolünü sağlama seçeneğiniz vardır. Sonuç, temiz yüzeyler ve su geçirmez katı maddelerdir.

Ansys SpaceClaim Model
Ansys SpaceClaim Model

Basit Araçlar

Ortak modelleme görevlerinin% 80’ini gerçekleştiren sadece 4 araçla, SpaceClaim’i şimdiye kadar öğrenebileceğiniz en kolay CAD aracını bulacaksınız. Herkesin en az eğitim ile kullanmaya başlayabileceği bir araç olarak tasarlanan, herhangi bir 3D dosyasını oluşturmanın veya değiştirmenin, zihninizin bir değişikliği tasarlayabildiği kadar hızlı bir şekilde şaşıracaksınız.


Zihniniz bir 3D katı tasarladığında veya bir modeli genişletmeniz ve deforme etmeniz gerektiğinde, Çekme aracı bu görevlere uygundur. Taşıma aracı tam olarak ima ettiği gibi yapar; geometriyi seçtiğiniz konuma taşır veya döndürür. Geri alma işlemleri veya modelleri basitleştirmek için Doldurma aracı, modelleri saniyeler içinde çözmek için tasarlanmıştır. Ve son olarak, incelikle birleştirmek aracı, ilgili vücut miktarının karmaşıklığına bakılmaksızın, ya boole çıkarır ya da cesetleri birleştirir.

Ansys SpaceCalim Basit Araçlar
Ansys SpaceCalim Basit Araçlar

CAD İmport ve Düzenleme

SpaceClaim’in basit ve güçlü araçları, örgü ve çözmeden önce ve geleneksel CAD araçlarının zamanının bir kısmında hem parçaları hem de montajları yok eder. Küçük şerit yüzeyleri, boşluklar, yükseltilmiş metinler ve bir zamanlar kabul edilebilir bir ağı engelleyen veya önemli ölçüde artan çözme süresini engelleyen gereksiz küçük özellikler gibi geometrik problemler artık saniyeler içinde düzeltilmektedir. Çakışan veya karmaşık kavşakları olan inatçı, karmaşık mermileri kaldırın. Küçük delikleri, yüzleri, kenarları ve diğer alakasız geometrileri otomatik olarak algılar ve kaldırır. SpaceClaim doğrudan modelleme teknolojisi üzerine kurulduğundan, yeniden oluşturma hatalarına bakmadan veya bir dosyanın başlangıçta nasıl oluşturulduğunu anlamanız gerekmeden dosyanızı parçalayabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Ansys SpaceClaim İmport
Ansys SpaceClaim İmport

Çok Yönlülük

SpaceClaim’in geometri merkezli yapısı, aynı güçlü araçların, modelleme görevinin karmaşıklığı veya kapsamından bağımsız olarak farklı kullanım durumlarında kullanıldığı anlamına gelir. Örneğin, üretim için bir fikstür oluşturmak için Çekme aracını kullanabilirsiniz, ancak yüzey gövdelerini uzatarak geometrinin onarımına yardımcı olacak kadar çok yönlü ve güçlüdür. Modelleme görevinden veya resmi eğitiminizden bağımsız olarak, SpaceClaim’in benzersiz araç seti, kaba konseptler, ayrıntılı tasarımlar oluşturmanıza veya başka herhangi bir CAD sisteminde oluşturulan 3D verilerini düzenlemenize olanak tanır. Ansys space claim satın al ve uygula. Buna ek olarak, kopyalama, kesme ve yapıştırma gibi yaygın PC kısayolları gibi şeyler de son derece verimli bir veri yeniden kullanımı yöntemi ile kolay ve tanıdık iş akışları sağlar.

Ansys SpaceClaim Model Düzeltme
Ansys SpaceClaim Model Düzeltme

Ansys SpaceClaim Satın Alın ve Performansınızı Arttırın

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ürün ve hizmetlerimizi, Ansys Spaceclaim satın al için bize ulaşın. Ansys ürünlerini daha detaylı tanıttığımız diğer web sitemiz ‘Analiz Ansys‘i ziyaret edin.

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: tasarım, fea, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (7)