Site Rengi

Ansys Sektörel Çözümler

03.03.2020
793

Hangi endüstri alanında olursa olsun ürün geliştirme organizasyonlarınız Ansys mühendislik simülasyonlarıdan yararlanabilir. Her sektörün kendine özgü ve sürekli gelişen zorlukları bulunmaktadır. Ansys, sadece geniş bir standart araç ve hizmet tabanı değil, farklı endüstriyel ihtiyaçlar için ensektir ve sektöre özgü yetenekler ve uzmanlak da sağlar. Ansys sektörel çözümler aşağıda verilmiştir. Ansys hakkında mükemmel bilgilere ‘Ansys Nedir?‘ makalesinden ulaşabilirsiniz.

ansys endustriyel cozumler
ansys endustriyel cozumler

Akademik

Ansys Akademik mühendislik simülasyon yazılımı, lisans öğrencileri için küresel olarak binlerce üniversite tarafından fizik prensiplerini öğrenmek, araştırmacıların karmaşık mühendislik problemlerini çözmek için ve lisansüstü öğrencilerin yüksek lisans tezleri veya doktora tezleri için veri üretmeleri için kullanılmaktadır. Buna ek olarak, öğrenciler sınıf dışındaki ödevler, kapak taşı projeleri, öğrenci yarışmaları ve daha fazlası için ücretsiz öğrenci ürün indirmelerimizden yararlanırlar.

Uzay ve Savunma

Ansys multidisipliner simülasyon çözümleri, ürün yaşam döngüsü boyunca veri akışını destekleyen dijital iş parçacığını oluşturur. Fikir ve tasarımdan üretim ve operasyonlara kadar Ansys A&D çözümleri dijital dönüşümü hızlandırmaya ve geliştirmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Otomotiv

Otomotiv Simülasyonu, şu anda sektörde meydana gelen inovasyon artışıyla araç mühendisliğinde her zamankinden daha önemli. Akıllı elektronik, bilgi-eğlence, telekomünikasyon, gelişmiş yazılım – araç üreticileri günümüz tüketicilerine yenilikçi, çığır açan teknolojiler sunuyor. Ayrıca, gelişmiş sürücü destek sistemleri ve otonom özelliklerle, kendi kendini süren araçları hızla gerçeğe dönüştürüyorlar.

Yapılar

Binlerce yıldır inşaat sektörü, günün sorunlarına inovasyondan sonra inovasyon ile cevap verdi. Bugünün zorlukları enerji tasarrufu, işletim maliyetlerini en aza indirme ve güvenlik ve yolcu konforunu artırma üzerine odaklanmıştır. Bilgisayar modellemesi bu kadar farklı zorluğu gidermek için bir zorunluluktur.

Tüketim Malları

Tüketim malları üreticileri, giderek artan bir şekilde enerji verimliliği sunan düşük maliyetli, dayanıklı mallara odaklanan müşterileri memnun etmek için mühendislik simülasyonunu kullanıyor. Bu niteliklerden hiçbirine sahip olmayan bir ürün satış döngüsünde ayakta kalamaz.

Enerji

Artan çevresel kaygılarla birlikte dünya çapında artan güvenilir enerjiye olan artan ihtiyaç, enerji bilimini ve mühendisliğini küresel spot haline getirdi. Şirketler, mevcut güç üretim teknolojilerini iyileştirmeye, enerji yoğunluğunu artırmaya, enerji kullanımını azaltmaya ve talep, maliyet ve çevresel öncelikleri dengeleyen yenilikçi yeni çözümler geliştirmeye zorluyor.

Sağlık

Hasta refahının dengede kalmasıyla yıkıcı inovasyon kalıcı bir endişe kaynağıdır ve ürün başarısızlığı sağlık hizmetlerinde bir seçenek değildir. Mühendislik simülasyonunu geliştirme boyunca uygulamak, güvenlik standartlarını ve ürün son tarihlerini karşılarken hastalara yeni tedaviler getirmede tüm farkı yaratabilir.

Yüksek Teknoloji

Akıllı ürünlerin yaygınlaşması, mühendislerin elektronik ürün tasarımını geliştirme ve ayrık işlevlerin entegrasyonu yoluyla daha düşük maliyet, daha düşük güç ve daha yüksek performans sunmaya odaklanma ihtiyacını artırmaktadır.

Endüstriyel Ekipmanlar ve Döner Makineler

Küresel eğilimler ve piyasa baskıları, mühendisleri, gelişmiş enerji verimliliği, güvenlik, dayanıklılık ve piyasaya daha düşük maliyet ve zaman aralığı ile performans sunmaya odaklanarak endüstriyel ekipmanı, dönen makineleri ve turbo-makine tasarımını geliştirmeye itiyor. Hedeflere ulaşmak için, geliştiriciler makine performansının tüm yönlerini geliştirmeye bakarlar.

Malzemeler ve Kimyasal İşlemler

Proses endüstrisi için simülasyon çözümleri, varlık ve proses ekipmanı verimliliğinde ve güvenilirliğinde önemli mühendislik gelişimlerine sahip şirketlere yardımcı olmaktadır. Gerekli gelişmeler ürün ve süreç performansını, sürdürülebilir ve yeşil mühendisliği ve sonuçta kurumsal karlılığı doğrudan etkileyebilir.

Ansys Ürünleri Satın Almak İçin MARSİS ile İleşitim Kurun

Marsis İnovasyon uzman ekibi ve teknik altyapısı ile Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Nümerik analizde amiral gemisi niteliğindeki Ansys ürünlerini satın almak için iletişim kurun. Hangi sektör olursa olsun Ansys sektörel çözümler ile profesyonel simülasyon imkanı sağlamaktadır. Ansys ve ürünleri satın almak ve bilgi için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: analiz, fea, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (1)