Site Rengi

Ansys Polyflow

12.03.2020
1.033

Ansys Polyflow, üretim süreçlerinizi daha düşük maliyetli ve çevre açısından sürdürülebilir kılmak için enerji ve hammadde taleplerini daraltırken tasarımı hızlandırır. Ar-Ge ekipleri bu teknolojiyi ekstrüzyon, termoform, şişirme, cam şekillendirme, fiber çekme ve beton şekillendirme gibi süreçleri tasarlamak ve optimize etmek için yoğun olarak kullanmaktadır. Tasarım mühendisleri, ekstrüzyon kalıpları üretilirken fiziksel prototiplemeyi en aza indirmek veya ısıyla şekillendirilmiş veya üflenmiş ürünlerin kalitesini artırmak için kalınlık varyasyonunu azaltmak için Polyflow’u kullanır. Ansys ürünleri hakkında bilgi için ‘Ansys Nedir?‘ makalemizi okuyun ve Ansys Polyflow Satın Al için bize ulaşın.

Ansys Polyflow Satın Al
Ansys Polyflow Satın Al

Polyflow’un benzersiz ters kalıp tasarımı yeteneği, nihai kalıp tasarımlarını geleneksel yapım ve test yöntemlerinden çok daha hızlı tanımlayabilir. Bu, önemli ölçüde maliyet azaltma ve zaman tasarrufu anlamına gelir. Ekibiniz, üretim hattındaki değişiklikleri test etmek yerine Ansys Polyflow ile deneme yanılma süreçlerini çalıştırarak üflenmiş ve ısıyla şekillendirilmiş ürünlerin kalitesini artırabilir. Cam şekillendirme ve float cam mühendisliği simülasyonları, tasarımcıların daha kaliteli sofra takımları, cam kaplar ve düz camlar daha hızlı üretmelerine yardımcı olur.

Artık çekirdek Polyflow yetenekleri, tüm mühendisler için tasarlanmış kullanımı kolay simülasyon ortamı Ansys AIM’de de yer alıyor. Bir ekstrüzyon kalıbından itilen erimiş plastiğin deformasyonunu modellemek için AIM’nin rehberli iş akışlarını kullanabilirsiniz. AIM, kalıp içindeki akışı simüle etmek, belirli bir kalıp için ekstrüdat şeklini tahmin etmek ve istenen bir ekstrüdat şekli elde etmek için gerekli kalıp şeklini tahmin etmek için idealdir. Hesaplamalı akışkanlar dinamiği alanında detaylı bilgi için ‘CFD Analizi‘ makalemizi okuyabilirsiniz.

Ansys Polyflow Yenetekleri

Daha İyi Ambalaj Geliştirin

Ambalaj ürünleri hasardan korumak için önemlidir – aynı zamanda bir sürdürülebilirlik meselesi ve aynı zamanda mal tedarikçileri için ek bir maliyettir. Polyflow kullanarak sanal prototip dağıtımı, paket üretim sürecini modellemenizi sağlar. Bu çözümü Ansys açık dinamik yazılımı ve Ansys Mechanical ile birleştirerek, Ar-Ge ekibiniz bir tasarımın davranışını ve dayanıklılığını değerlendirebilir ve test edebilir. Daha iyi performansla daha hafif ambalajları hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde tasarlamak için tasarım veya üretim aşamasında veya her ikisinde de düzeltici önlemler alabilirsiniz.

polyflow akis analizi
polyflow akis analizi

Ekstrüzyon Kalıp Maliyetlerini Azaltın

Ansys PolyFlow, şirketlerin ekstrüzyon kalıplarını sanal olarak tasarlamalarına ve test etmelerine olanak tanır. Kullanıcılar ekstrüzyon işlemini simüle edebilir ve otomatik olarak kalıp şekli optimizasyonu yapabilir. Sonuç olarak, şunları yapabilirler:

  • “Ya eğer” stratejilerini kolaylaştıran çoklu tasarım seçeneklerini düşünün
  • Daha hızlı kalıp tasarımı
  • Akışla ilgili sorunları anlama ve ortadan kaldırma
  • Mühendislik ve ekstrüzyon hattı süresi, kalıp üretimi ve hurda malzemesi için düşük maliyetlerin tadını çıkarın. Kalıp tasarımı için simülasyon kullanan bir şirket ilk yıl yüzde 200 yatırım getirisi elde etti.
polyflow ekstruzyon analizi
polyflow ekstruzyon analizi

Çeşitli Materyalleri Dijital Malzeme Laboratuvarı Modelleri ile Araştırın

Polyflow, malzeme davranışını anlayabilmeniz ve doğru bir şekilde karakterize edebilmeniz için geniş bir matematiksel malzeme modelleri kütüphanesi içerir.

Polyflow malzeme kütüphanesini kullanarak, yeni plastiklerin ve elastomerlerin ekstrüzyon, şişirme, termoform, elyaf eğirme ve film dökümü gibi uygulamalar için davranışını inceleyebilirsiniz. Simülasyon, mevcut ve rekabetçi malzemelerle eşleşip eşleşmediğini veya üstesinden gelip gelmediklerini görmek için farklı malzemelerin prototiplerini karşılaştırarak yeni reçineleri üretilmeden önce işleme yeteneğini test etmenizi sağlar. Maliyetleri ve çevresel etkileri en aza indirirken son ürün performansını en üst düzeye çıkarmak için bir reçineyi tersine tasarlayabilirsiniz.

polyflow analizi cekme
polyflow analizi cekme

Radyasyon Dahil Doğrusal Olmayan Termal Etkileri Açıklayın

Polyflow modelleri, polimer kalitesinde veya istenmeyen kauçuk kürlenmesinin potansiyel bozulmasını tespit etmenizi sağlamak için viskoz ısıtma içerir. Cam şekillendirme gibi yüksek sıcaklık işlemlerinin doğru modellenmesi, gelişmiş doğrusal olmayan malzeme özelliklerinin, doğru radyasyon tahmininin (örneğin, ayrı koordinat radyasyon modelini kullanarak) ve soğutma sırasında malzeme stresinin gevşemesini sağlayan Narayanaswamy modelinin kullanılmasını gerektirir. süreci.

polyflow blow molding
polyflow blow molding

Ansys Polyflow ile Akış-Yapısal Etkileşimi

Polyflow, akışkan malzemeler ve çevresindeki katı maddeler arasındaki termomekanik etkileşimleri tamamen birleştirilmiş bir yaklaşımla modellemek için doğal sıvı-yapı etkileşimini (FSI) içerir. Elastik bölge içinde büyük deformasyonlar meydana geldiğinde, sonuçların kalitesini artırmak için ağ çözünürlüğü otomatik olarak iyileştirilir.

Polyflow sonuçlarını yapısal analiz yapmak için Ansys Mechanical yazılımına sorunsuz bir şekilde aktararak piyasaya sürme süresini önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Ansys’in açık dinamik araçları içindeki verileri kullanarak sanal düşme testleri gerçekleştirebilir ve üstten yükleme deformasyonunu hesaplayabilirsiniz.

polyflow yapisal akis interaksiyon
polyflow yapisal akis interaksiyon

Optimizasyon ve Tasarım Araştırmaları

En iyi sonuçlar için ekipman ve süreçler tasarlamak, çoklu tasarımların değerlendirilmesini ve akış ve geometrik parametrelerin optimize edilmesini içerir. Polyflow ile, herhangi bir skaleri reolojik parametreler, sınır koşulları ve kafes yer değiştirmeleri dahil bir optimizasyon değişkeni olarak bildirebilirsiniz. Ardından, giriş parametrelerine dayalı olarak belirli bir objektif işlevi otomatik olarak en aza indirmek veya en üst düzeye çıkarmak için yerleşik optimizasyon algoritmasını kullanabilirsiniz. CFD analiz için bize ulaşın. Ansys ürünleri hakkında mükemmel bilgiler için ‘Analiz Ansys‘ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

polyflow optimizasyon
polyflow optimizasyon

Ansys Polyflow Satın Al

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ürün ve hizmetlerimizden satın almak için bize ulaşın. ,

ETİKETLER: cfd, analiz, fea, ANSYS
Ziyaretçi Yorumları (1)