Site Rengi

ANSYS Nedir ?

28.02.2020
11.964

ANSYS Nedir ? 1970 yılında kurulmuş, 4000 profesyonel çalışanın olduğu, çoğunun ise tasarım optimizasyonu, gömülü sistemler, yarı iletkenler, elektronik, hesaplamalı akışkanlar dinamiği, sonlu elemanlar analizi konularında Doktora ve Yüksek Lisans derecelerine sahip bir yapıdır. Yüksek teknolojik bilgiye sahip personeller birinci sınıf simülasyon teknolojilerinin sınırlarını zorlamak konusunda tutkuludurlar, böylece müşterilerimizin konsept tasarımlarını daha hızlı ve daha düşük maliyetle başarılı, inovatif ürünlere dönüştürebilirler. Ansys programı ve Ansys 2021 Workbench tanıtını için hazırlanan bu makale ile nümerik analiz yazılımlarına farklı bakacaksınız.

Ansys Nedir
Ansys Nedir

Bu mükemmel yazılımı öğrenmek için düzenlediğimiz ‘Online Ansys Kursu‘na katılmak için linke tıklayın. Eğitimler Dr. Selim HARTOMACIOĞLU tarafından verilmektedir.

Online Ansys Kursu

Ansys İnovasyon’da Lider Yazılım

Bu hedeflere ulaşmadakai başarının bir ölçüsü olarak Ansys, Bloomberg Businessweek ve FORTUNE gbi prestijli dergiler tarafından dünyanın en yenilikçi şirketlerinden birisi kabul edilmiştir. Ansys hakkında bilgiler, ansys ne işe yarar, ansys programı nasıl kullanılır, ansys workbench nedir, ansys cfx nedir, ansys mesh nedir, Ansys Fluent nedir gibi sorulara cevap için bu makale hazırlanmıştır. Ansys nedir ? sorusu ise ürün geliştirme performansını geliştirmek olarak tanımlanabilir.

Her Teknolojik İnovasyonun Arkasında Ansys Var

ANSYS programı, gerçek dünya fenomenlerini dijital olarak modellemenizi sağlayan bir yazılım paketidir. Fizik problemlerini çözmek için bilgisayar tabanlı sayısal teknikler kullanır. ANSYS’in çözebileceği sorunların çeşitliliği çok büyüktür ve sıvı akışı, ısı transferi, stres analizi ve daha fazlasından herhangi bir şey olabilir.

ANSYS programı gibi bir FEA veya CFD paketinin gerçek gücü, analitik bir yaklaşıma uygun olmayan sorunları çözebilmesidir. Yani standart formülleri yok. Şimdi, bulut şeklinde ucuz yardımcı bilgi işleminin gelmesiyle, bilgisayarda modellenebilecek olanların sınırlarını gerçekten zorlayabilirsiniz.

Ansys Nedir? Yazılım ile Geliştirerek Maliyetlerinizi Azaltın

3d tasarım

3D Tasarım

Ansys Discovery 3D tasarım yazılımı ile fikirleri hızla keşfedin, tekrarlayın ve yenilik yapın. Kullanımı kolay araçlarla daha hafif ve daha akıllı ürünler oluşturabilir ve optimize edebilirsiniz.

 elektronik

Elektronik

Ansys programı, bileşen, devre ve sistem tasarımı genelinde elektromanyetik performansı benzersiz bir şekilde simüle edebilir ve sıcaklık, titreşim ve diğer kritik mekanik etkileri değerlendirebilir.

ansys gömülü yazılım,

Gömülü Yazılım

Ansys, gömülü yazılım geliştirme projelerini hızlandırmak için yerleşik bir otomatik kod üreteci ile model tabanlı bir gömülü yazılım geliştirme ve simülasyon ortamı sağlar.

ansys akışkanlar

Akış

Ansys CFD, sıvı etkileşimleri ve değiş tokuşlarının doğru kantitatif tahminlerini sunmak için nitel sonuçların ötesine geçer.

malzemeler

Malzemeler

Ansys yazılımı her seferinde doğru, tutarlı, izlenebilir malzeme bilgileri sağlar ve tasarım, araştırma ve öğretimi desteklemek için ihtiyacınız olan araçları sağlar.

optik çözümleri

Optik

Ansys optik simülasyon yazılımı, bir sistemin optik performansını benzersiz bir şekilde simüle eder ve son aydınlatma etkisini değerlendirir.

ansys platform

Platform

Ansys simülasyon platformu, sınıfının en iyisi simülasyon teknolojisinin en geniş paketini sunar ve özel uygulamalarınız, CAD yazılımınız ve PLM gibi kurumsal iş süreç araçlarıyla birleştirir.

ansys yarı iletkenler

Yarı İletkenler

Ansys, ilk kez silikon ve sistem başarısını teşvik etmek için çip, paket ve sistem spektrumu boyunca güç, termal, değişkenlik, zamanlama, elektromanyetik ve güvenilirlik zorluklarını eşzamanlı olarak çözmek için müşterilere çoklu fizik simülasyonları sunar.

ansys yapısal analiz, ansys programı

Yapısal

Paketteki sonlu eleman analizi (FEA) çözücüler ile, yapısal mekanik problemlerinize yönelik çözümleri özelleştirebilir ve otomatikleştirebilir ve birden fazla tasarım senaryosunu analiz etmek için bunları parametrelendirebilirsiniz.

ansys nedir ne işe yarar
Ansys Ne İş Yapar

Ansys Nedir ve Ne İşe Yarar

Ansys firmasının tek odak noktası Mühendislik Hesaplamalarıdır. 45 yıldan fazla bir zamandır, gelişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için simülasyon teknolojilerini sürekli olarak geliştirmektedir. Ansys hakkında, ürün tasarımlarının gerçek dünyadaki ortamlarda nasıl davranacağını tahmin etmek için kullanılan mühendislik simülasyon yazılımların geliştirir, pazarlar ve destekler.

Simülasyon çözümleri sürekli olarak; 1) en iyi teknolojileri geliştirmek veya elde etmek, 2) bunları karmaşık, multifizik gibi çözümler üretebilen birleşik bir simülasyon platformuna entegre olmak, 3) Simülasyon süreçlerini ve verilerini yönetmek için yüksek performanslı çözüm (HPC) ve bulut çözümleri dahil olmak üzere sistem hizmetleri sunmaktır.

Misyonu

Müşterilerinin yaygın simülasyonlar yolunda dönüşümsel ürünler tasarlama ve sunma konusunda güçlendirmek.

Kurumsal Sorumluluk

Ansys için kurumsal sorumluluk, kilit paydaşları – yatırımcılar, müşterileri, çalışanları, ortakları ve faaliyet gösterdiği çevre için uzun vadeli değer yaratmakla ilgilidir.

Ansys Firmasının Değerleri

Kültür ve değerler Ansys için son derece önemlidir. Ansys hakkında bu değerler kim olduğunu ve nasıl davranması gerektiğini bildiriyorlar. Ansys için bu değerler duvarda asılan bir slogan veya görsel değildir. Bunlar bir dizi kural ve düzenleme de değildir. Sadece organizasyon boyunca dağıtılmazlar. Değerleri ona hayatlarında nasıl yaşaması gerektiğini ve işlerine nasıl yaklaşması gerektiğini anlatıyor. Ansys nedir ve ne işe yarar.

müşteri odaklı
Müşteri Odaklı
hesap verebilirlik
Hesap Verebilirlik
ansys ile inovasyon
İnovasyon
ansys ile şeffaflık ve dürüstlük
Şeffaflık ve Dürüstlük
Ansys hakkında ustalık
Ustalık
ansys hakkında kapsamlılık
Kapsamlılık
ansys hakkında aciliyet duygusu,
Aciliyet Duygusu
hakkında takım çalışması
Takım Çalışması

Ansys’in Geleceği ve Çeşitlilik ile Ansys Nedir ?

Ansys Workbench, çeşitlilik ve kaynaştırma kültürünü geliştirmeye kararlıdır. Farklı geçmişlere sahip insanların birbirlerini desteklemek ve müşterilerinin sorunlarını çözmek için bir aya gelebilecekleri bir iş yeri yaratmaya çalışıyor. Çaşılanların her birisi Bir Ansys yapmak için her gün işe getirdikleri benzersiz bakış açılarına saygı duyuyor, değer veriyor, kucaklıyor ve güçlendiriyor.

global ekip oluşturma
Global Ekip Oluşturma

Ansys dikkat çekici bir yolculuktadır- dünyayı değiştirecek. Bunu yapmak için yenilikçi çözümler üreterek bu değişimi sağlayacak gerçekten küresel bir ekip kuruyor. Sadece Ansys’ fayda sağladığı için değil, aynı zamanda yapılacak doğru şey olduğu için çeşitli fikir ve fikirler aramaya gidiyor.

yetenek geliştirme
Yetenek Geliştirme

Gelecekteki mühendislerini, teknoloji uzmanlarını ve diğer profesyonelleri üniversite işbirlikleri ile geliştiriyor. Her dönem öğrencilere simülasyon yoluyla yeniliğe hayat vermek için ihtiyaç duydukları bilgi ve eğitim verilmektedir. Ayrıca, çeşitli üniversite ortaklıkları ve çeşitlilik sosyal yardım girişimleri aracılığıyla, yaygın simülasyon yoluyla mühendisliği yeniden tanımlamalarına yardımcı olacak yetenekler arıyor.

liderlikte çeşitlilik
Liderlikte Çeşitlilik

Çalışanlarının büyümesine ve gelişmesine bağlıdır. Teknolojide Kadınlar (WIT) grubu ile profesyonel ve kişisel gelişimlerini teşvik etmek için çabalarını kadın profesyonellerini araçlar ve kaynaklarla güçlendirmeye odaklanmıştır. WIT, çeşitli girişimleri sayesinde kadınların kariyer hedeflerini gerçekleştirmelerine ve gerçek potansiyellerini açığa çıkarmalarına yardımcı oluyor.

Ansys Yazılımının Güçlü Ürünleri

Ansys programı, bütün disiplinlerde ürünlerinizi simüle edebileceğiniz analiz araçlarına sahiptir. Her geçen gün yeteneklerini arttıran Ansys, yeni ürün gruplarını ailesine katarak hızla büyümektedir. Ansys yazılımının genel ürünleri aşağıda verilmiştir. Ansys Workbench ürünleri ile ilgili bilgi ve teklif için bize ulaşın

Ansys Mechanical Yazılımı

Geniş yapısal analiz ihtiyaçları için yapısal ve birleşik alan davranışlarının derinlemesine analizini sağlayan bir grup sonlu eleman analizi (FEA) çözümleri.

Ansys CFD Yazılımı

Hesaplamalı akışkan dinamiği (CFD) inanılmaz esneklik, doğruluk ve uygulama genişliği olan bir araçtır. Ancak, tasarımlarınızı optimize etmenize yardımcı olacak bilgiler sağlayan ciddi CFD, yazılımınızı dikkatli bir şekilde seçmediğiniz sürece erişilemeyebilir. Ansys nedir ? Ansys ürünleri arasında en güçlüsü CFD yazılımlarıdır. Ciddi CFD sonuçları elde etmek için ciddi bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Ansys CFD, sıvı etkileşimleri ve değiş tokuşlarının doğru kantitatif tahminlerini sunmak için nitel sonuçların ötesine geçer. Bu bilgiler, ürününüz için beklenmedik fırsatları ortaya çıkarır – deneyimli mühendislik analistlerinin bile kaçırabileceği fırsatlar.

Ansys Elektronik / Elektromanyetik / Gömülü Sistemler Yazılımları

Ansys Workbench elektromanyetik alan simülasyonu, yenilikçi elektrikli ve elektronik ürünleri daha hızlı ve daha uygun maliyetle tasarlamanıza yardımcı olur. Günümüzün yüksek performanslı elektronik ve gelişmiş elektrifikasyon sistemleri dünyasında, elektromanyetik alanların devreler ve sistemler üzerindeki etkileri göz ardı edilemez.

Ansys yazılımı, bileşen, devre ve sistem tasarımı genelinde elektromanyetik performansı benzersiz bir şekilde simüle edebilir ve sıcaklık, titreşim ve diğer kritik mekanik etkileri değerlendirebilir. Bu eşsiz elektromanyetik merkezli tasarım akışı, gelişmiş iletişim sistemleri, yüksek hızlı elektronik cihazlar, elektromekanik bileşenler ve güç elektroniği sistemleri için ilk geçiş sistemi tasarım başarısını elde etmenize yardımcı olur. Ansys nedir ve ne işe yarar hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Ansys Discovery AIM Yazılımı

Bir ürünün geliştirme maliyetinin yüzde 80 kadarı, tasarım sürecinin erken aşamalarında verdiğiniz kararlarla belirlenir. Açık simülasyon, tasarım kavramlarını dijital olarak araştırıyor ve simülasyon kullanarak ürün yaşam döngüsünün başlarında kritik tasarım seçeneklerini test ediyor. Açık simülasyon, bilinçli kararlar vermeniz, maliyetli fiziksel prototipleri azaltmanız ve yol boyunca işe yaramaz tasarımlardan kaçınmanız için bilgi verir. Açık simülasyon, yeniliği pazara daha hızlı ve daha ucuza getirmenize yardımcı olur.

Ansys GRANTA Yazılımı

Ansys GRANTA MI Enterprise, mühendislik işletmelerinde malzeme bilgi yönetimi için lider veritabanı sistemidir. Kuruluşunuzun malzeme fikri mülkiyeti (IP) için bu tek, altın kaynak, zamandan tasarruf sağlar, maliyetleri azaltır ve riski ortadan kaldırır. Ansys nedir ve ne iş yapar ise malzeme seçimi çok önemli bir konudur.

Ansys SpaceClaim Yazılımı

Ansys Discovery SpaceClaim, ortak modelleme görevlerine verimli çözümler sunan çok amaçlı bir 3D modelleme uygulamasıdır. Doğrudan modelleme teknolojisi üzerine inşa edilen Discovery SpaceClaim, tasarım veya konsept modelleme, çevrilmiş CAD dosyalarının onarımı, genel model tanımlaması ve tam model düzenleme gibi çeşitli 3B CAD işlemleriyle ilişkili geometri sorunlarını ortadan kaldırır. Kullanım kolaylığı ve sadeliği ile Discovery SpaceClaim’in küçükten büyüğe modelleme sorunlarıyla mücadelede son derece değerli olduğunu göreceksiniz. Ansys nedir ?

Ansys Programı Satın Almak İçin Bizi Arayın

Dünyanın lider simülasyon yazılım Ansys nedir ve ürünlerini satın almak, firmanıza değer katmak ve ürün konsept tasarımlarının gerçek ürünlere dönüştürmek için bize ulaşın. Ansys ürünleri hakkında detaylı bilgi için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. ,

Ziyaretçi Yorumları (75)