Site Rengi

Ansys nCode Design Life

12.03.2020
891

Ansys nCode Design Life, Gerilmeleri ve gerilmeleri hesaplayan, daha sonra sonlu eleman analizi kullanarak bir ürünün tahmini ömrünü belirlemek için tekrarlanan yüklemeden kaynaklanan hasarı biriktiren ön tasarım aracı. Yorulma analizi hizmeti için bizi arayın. Ayrıca Ansys ürünleri hakkınad mükemmel bilgilere ulaşmak için ‘Ansys Nedir?‘ makalesini okuyabilirsiniz.

ansys ncode design life satın al
ansys ncode design life satın al

Ürününüzü inşa etmeden önce yorulma ömrünü tahmin edin

Ansys nCode DesignLife, yorulma ömrünü güvenilir bir şekilde değerlendirmek için Ansys Mechanical ile birlikte çalışır. Ansys Mechanical’dan sonlu eleman analizi (FEA) sonuçlarını kullanarak, gerilmeleri ve gerilmeleri hesaplar, daha sonra bir ürünün tahmini ömrünü belirlemek için tekrarlanan yüklemeden gelen hasarı biriktirir. Yeni tasarımlar için farklı malzemelerin ve alternatif geometrilerin etkilerini hızlı bir şekilde değerlendirebilir ve ardından ilk prototip oluşturulmadan çok önce ürünün beklenen kullanımı için optimize edebilirsiniz.

Ansys nCode Design Life Yetenekleri

Dayanıklılık analizi için endüstri lideri bir araç olan Ansys nCode DesignLife, ürününüzün çalışma ömrünü tahmin etmek için kapsamlı bir teşhis yorgunluğu süreci sunar. Kullanım kolaylığı ve sorunsuz iş akışı için Ansys Workbench’e tamamen entegre edilmiştir. Ürünlerdeki gerçek yaşam kuvvetlerini temsil eden ölçümlere dayanarak karmaşık yükleme “görev döngüleri” oluşturabilir veya beklenen yükleme geçmişlerini kullanabilirsiniz.

Yorulma analizi süreci

Oluşturulduktan sonra, yorulma işlemi yakalanabilir ve yeniden kullanılabilir. Yorulma uzmanlığı olmayan mühendisler, güncellenen ürün ömrünü belirlemek için değiştirilmiş ürün tasarımlarını değerlendirebilir. Baştan sona otomasyon, hataların çoğunu önler ve özellikle birden fazla mühendisin sonuçları analiz edebileceği büyük kuruluşlarda tutarlılık sağlar.

Ansys nCode Design Life Yetenekleri

Kolay Kullanım

Geometriden analize, tamamlanmış yorulma çalışmasına doğrudan bağlantıdan yararlanarak, dünya standartlarında ürünler sunmak için geliştirme sürecini hızlandırabilirsiniz. Parametrik analiz, bir fare tıklamasıyla bir dizi tasarım varyasyonu için tam analiz sonuçları üretir. Bu iş akışı sürecini kullanarak ve parametrik simülasyonlar gerçekleştirerek, karmaşık bir yapıyı istenen ürün ömrü için optimize edebilir ve değerli mühendislik ve tasarım zamanından tasarruf edebilirsiniz. Ansys Workbench entegre DesignXplorer kullanarak yorulma ömrü optimizasyonunu ayarlamak da kolaydır.

ncode kolay kullanimi
ncode kolay kullanimi

Kapsamlı Yorulma Malzeme Kütüphanesi

Yorulma modellemesi, bileşenlerin kullanım ömürleri boyunca ömürlerini ve hasarlarını tahmin etmek için büyük ölçüde malzeme verilerine dayanır. Ansys nCode DesignLife, çok çeşitli metalleri kapsayan kapsamlı bir malzeme kütüphanesi ile birlikte gelir: standart kurulumun bir parçası olarak alüminyum, çelik, titanyum, bakır ve dökme demir dahildir. Birçok malzeme, hammaddenin haddelemesini, dövülmesini ve dökülmesini hesaba katacak özelliklerin varyasyonlarını içerir.

Simülasyonlarınıza daha egzotik ve yakın zamanda test edilmiş materyalleri dahil etmek için isteğe bağlı bir premium malzeme kütüphanesi de mevcuttur.

kapsamli yorulma malzeme kutuphanesi
kapsamli yorulma malzeme kutuphanesi

Son Teknoloji Yorulma Modelleme Yetenekleri

Yorulma ömrünün ve yorulma hasarının düşük döngü yorgunluk analizi için zorlanma ömrüne dayalı bir yöntem veya yüksek döngü yorgunluk için stres ömrü kullanılarak hesaplanması için, tek yükleme senaryolarının ötesinde yükleme koşullarında parçaların ve montajların nasıl davranacağını anlayabilirsiniz.

Dang Van kriterini, kritik taneler içindeki mikroskopik gerilmeleri ve gerilmeleri dikkate almak ve dayanıklılık sınırını bir güvenlik faktörü olarak hesaplamak için de kullanabilirsiniz.

Ansys nCode DesignLife orantısızlığı ve çift eksenli oranı hesaplar ve ardından hesaplamalar yaparken kullanılacak en iyi yöntemi seçer.

Sıcak nokta tespiti kritik alanları otomatik olarak tanımlar, böylece sorunlu bölgeleri yakınlaştırabilir, arızanın kaynağını hızlı bir şekilde tespit edebilir ve düzeltmeler uygulayabilirsiniz.

Dikiş kaynakları modellenebilir ve fileto, üst üste binme ve lazer kaynaklı derzler dahil yorgunluk ömrü doğru bir şekilde hesaplanabilir. Bu yöntem kaynak ayak parmağı, kök ve boğaz arızaları için uygundur.

Ansys nCode DesignLife ayrıca test ve malzeme kalibrasyonu için kullanılabilecek bir sanal çalkalayıcı tablosu test ortamını simüle edebilir.

Kompozit malzemeler ayrıca endüstri standardı arıza kriterlerine sahip Ansys nCode DesignLife kullanılarak analiz edilebilir.

ncode yorulma analizi
ncode yorulma analizi

Ansys nCode Design Life Satın Al

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ürünler ve hizmetler hakkında bilgi almak için bize ulaşın. Ansys’in diğer ürünleri için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret ederek katkı sağlayan bilgilere sahip olabilirsiniz. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: analiz, fea, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.