Site Rengi

Ansys Fluent Mesh Önerileri

09.03.2020
1.217

Yıllar içinde, hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) yazılımı akışkan modellerin hazırlanmasını ve birleştirilmesini basitleştirerek CFD teknolojisini genel mühendislik topluluğu için daha erişilebilir hale getirdi. Akış modellerini simülasyon için hazırlama ve ağ oluşturma için en iyi 3 ipucu bu makalede verilmiştir. Ansys Fluent mesh önerileri makalede bulunmaktadır.

ansys fluent mesh
ansys fluent mesh

İşte akışkan modellerini simüle etmek için en iyi üç uygulama. Altı örnek için Ansys Advantage, Sayı 2, 2019’a bakın.

Su Geçirmez Akış Modelleri Oluşturmak için Geometri Sarma Kullanımı

Tasarımcıların mühendislere gönderdiği geometri, bir sıvı modeline aktarılacak kadar nadiren temizdir. Bu boşlukları ve sızıntıları geometride sabitlemek geleneksel olarak saatler hatta günler sürebilir. Ansys Fluent mesh önerileri için.

ansys fluent mesh onerileri
ansys fluent mesh onerileri

Bu nedenle, mühendisler süreksiz geometrinin etrafına bir yüzey ağını saran bir CFD yazılımı kullanmalıdır. Bu ağ oluşturma özelliği tüm boşlukları hızla doldurarak simülasyon ve sonuç üretimi için daha fazla zaman bırakacaktır. Akış analizleri konusunda detaylı bilgi için ‘CFD Analizi‘ makalesini okuyabilirsiniz.

Örneğin, Ansys Fluent’ın su geçirmez olmayan geometriler için hataya dayanıklı iş akışı bu yüzey ağ sargısını oluşturabilir. Mekanik tasarım sonrası yapının akış analizleri için mesh oluşturun.

Hızla Akış Sınırı Oluşturmak için Çakışan Geometriyi Birleştirin

Mühendisler geometriyi temizlemek için Ansys SpaceClaim’i kullanabilirler. Çekme, taşıma ve birleştirme araçları boşlukları kapatabilir ve katı montaj gövdeleri arasındaki kesişimleri kaldırabilir.

Bundan sonra, mühendisler etrafında (harici akışlar için) bir muhafaza oluşturarak veya iç açıklıklar için kapak açıklıkları oluşturarak katı hacmi geometriden çıkarabilirler.

Mühendisler katı iletimi veya gözenekli ortam efektlerini modellemek için birden fazla bölgeye ihtiyaç duyarlarsa, geometriyi su geçirmez bir modele bağlamak için Topoloji Paylaş işlevini kullanabilirler. Fluent içinde, mühendisler yeni görev tabanlı iş akışlarını kullanarak yüzey ve hacim ağları oluşturabilir. Ansys Fluent mesh önerileri.

Mesh Üretimini Hızlandırmak için Paralel İşlemeyi Kullanın

Mühendisler, Mozaik poli-hexcore kafeslerin üretimini hızlandırmak için paralel işlemeyi kullanabilirler. Bugüne kadar, bazı örgü nesiller 10 faktör ile hızlandırılmıştır.

Mühendisler bu ucu kullanmak için 64 çekirdeğe kadar kullanabilirler. Çekirdekler bir dizüstü bilgisayarda veya kümede olabilir ve yüksek performanslı bir bilgisayar (HPC) lisansı olmadan kullanılabilir.

akis analizi fluent
akis analizi fluent

Ansys Fluent’in Mozoik özellikli ağ teknolojisi, bu ızgaraları poli-hexcore ağ kullanarak otomatik olarak bağlayabilir. Bu teknoloji kullanılarak her türlü ağ bağlanabilir, bunlar arasında:

  • Tetrahedral ağlar
  • Hexcore kafesleri
  • Çok yüzlü ağlar

Sıvı modellerinin oluşturulmasını basitleştirmek için altı ipucu daha öğrenmek için okuyun: Ansys Advantage, Sayı 2, 2019’da Ansys Akış Görev Tabanlı İş Akışından En İyi Şekilde Yararlanın.

CFD iş akışının demokratikleştirilmesinin tasarım döngüsünü nasıl iyileştirebileceğini öğrenmek için şunu okuyun: İş Akışını Geliştirin, Ansys Advantage İçinde Verimliliği Artırın, Sayı 2, 2019.

Ansys CFD Ürünlerine Sahip Olun

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ürünler hakkında bilgi ve satın almak için bize ulaşın. Ansys ürünleri hakkında bilgi almak için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edin. ,

ETİKETLER: cfd, analiz, fea, ANSYS
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.