Site Rengi

Ansys Elektromanyetik Uyugulamaları, Elektrik, Termal ve Elektromekanik

01.03.2020
1.174

Ansys Elektromanyetik Uyugulamaları alan simülasyonu, yenilikçi elektrikli ve elektronik ürünleri daha hızlı ve daha uygun maliyetle tasarlamanıza yardımcı olur. Günümüzün yüksek performanslı elektronik ve gelişmiş elektrifikasyon sistemleri dünyasında, elektromanyetik alanların devreler ve sistemler üzerindeki etkileri göz ardı edilemez. Ansys yazılımı, bileşen, devre ve sistem tasarımı genelinde elektromanyetik performansı benzersiz bir şekilde simüle edebilir ve sıcaklık, titreşim ve diğer kritik mekanik etkileri değerlendirebilir. Bu eşsiz elektromanyetik merkezli tasarım akışı, gelişmiş iletişim sistemleri, yüksek hızlı elektronik cihazlar, elektromekanik bileşenler ve güç elektroniği sistemleri için ilk geçiş sistemi tasarım başarısını elde etmenize yardımcı olur. Ansys Elektromanyetik uygulamaları ve bazı örnekler aşağıda verilmiştir. Ansys ürünleri hakkında bilgi almak isterseniz ‘Analiz Ansys‘ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

anten simulasyonu
anten simulasyonu

Antenler

Nesnelerin İnterneti, giyilebilir elektronik cihazlar, 5G, insansız hava araçları (İHA) ve otomotiv radarı, RF ve kablosuz iletişimin aşırı entegrasyonunu sağlayan yeni uygulamalardır. ANSYS Anten ve Kablosuz Sistem tasarım akışı, güvenilir ve optimize edilmiş sistemler oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz simülasyon özelliklerini rakiplerinizden daha hızlı sunar.

otomotiv radar simulasyonu
otomotiv radar simulasyonu

Otomotiv Radarı

ANSYS HFSS SBR + ‘nın güçlü ve doğru yöntemlerini kullanarak karmaşık otomotiv radar sürüş senaryolarını analiz edin. Mühendisler, gelişmiş otomotiv ADAS radar sistemlerini çözebilir ve karmaşık bir otomotiv sürüş senaryosunun yanıtını anlayabilir. Özellikler arasında SBR + çözüm tipi, uzak alan kaplamalı parametrik anten kaynakları ve hızlandırılmış frekans taramaları bulunur.

kurulu anten performansi
kurulu anten performansi

Kurulu Anten Performansı

ANSYS HFSS-SBR +, HFSS için güçlü, çekim ve sıçrayan ışın (SBR) elektromanyetik alan çözücü seçeneğidir. HFSS SBR +, elektriksel olarak büyük platformlara monte edilen antenlerin performansını tahmin eder. HFSS’de oluşturulan anten tasarımları HFSS SBR + ‘ya bağlanabilir ve elektriksel olarak büyük bir platforma yerleştirilebilir ve hızla çözülebilir. Bu güçlü kombinasyon, kurulu performansı analiz etmenizi ve anten yerleşimini optimize etmenizi sağlar. Ansys Elektromanyetik Uyugulamaları

radyo frekans girisimi
radyo frekans girisimi

Radyo Frekans Girişimi

Hızla artan sayıda kablosuz cihaz ve sonlu bir spektrumda çalışacak şekilde, bu iletişim sistemlerinin birbirine müdahale etme ve komşu sistemlerin performansını düşürme olasılığı her geçen gün daha da artar. ANSYS RF Seçeneği artık birden çok radyo vericisi ve alıcısının RF ortak bölgesini ve EMI parazitini tahmin etmek için sektör lideri yazılım olan EMIT’i içermektedir.

RF ve mikrodalga
RF ve mikrodalga

RF ve Mikrodalga

İletişim sistemleri bileşen boyutu, ağırlığı ve performansının sınırlarını zorladığı için mühendisler, güçlü harmonik dengesi ve geçici devre simülasyonuna bağlı EM alan simülatörlerinden yararlanarak yeni teknolojiler ve daha akıllı iş akışları benimsemelidir. ANSYS elektromanyetik çözümleri, tekrarlanan tasarım yinelemeleri ve fiziksel prototipleme döngüsünü bozar. ANSYS çözümleri ile pasif RF / mW bileşenleri, entegre çok çipli modüller, gelişmiş ambalajlama ve RF PCB’ler dahil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesinde sınıfının en iyisi tasarımı elde edebilirsiniz.

sinyal butunlugu
sinyal butunlugu

Sinyal Bütünlüğü

ANSYS, elektronik IC paketleri, PCB’ler, konektörler ve diğer karmaşık ara bağlantılar için tasarım döngüsünün erken aşamalarında sinyal bütünlüğü sorunlarını tanımlamaya yardımcı olmak için eksiksiz bir mühendislik simülasyon araçları paketi sunar. ANSYS sinyal bütünlüğü analiz ürünleri EMI / EMC, sinyal bütünlüğü ve güç bütünlüğü sorunlarını tahmin ederek tasarım ekibinizin derleme ve testten önce sistem performansını optimize etmesini sağlar. Ansys elektromanyetik uygulamaları firmanıza güç katar.

guc butunlugu
guc butunlugu

Güç Bütünlüğü

ANSYS, yongadan pakete, PCB’lere ve şasi / kasalara güç dağıtımı için dünyanın önde gelen simülasyon çözümünü sunar. Çok katmanlı sertifikalı yonga düzeyinde güç kapatma, otomatik AC çalışma performansı tahmini ve DC güç kaybı ve termal azaltma için ANSYS simülasyon araçları, performans, güvenilirlik ve maliyet için yonga paketi sisteminin güç bütünlüğünü sağlar.

dusuk frekans elektromanyetigi
dusuk frekans elektromanyetigi

Düşük Frekans Elektromanyetiği

Sensörler, aktüatörler, transformatörler ve diğer elektromanyetik ve elektromekanik cihazlar elektrifikasyonun mega trendinin anahtarıdır. ANSYS düşük frekanslı, elektromanyetik alan simülasyon yazılımı, kritik tasarım parametrelerini doğru bir şekilde hesaplamanıza ve otomatik olarak hızlı ve doğru bir şekilde sistem düzeyinde hassas cihaz modelleri oluşturmanıza olanak tanır.

elektronik sogutma
elektronik sogutma

Elektronik Soğutma

ANSYS elektromanyetik uygulamaları, çip, paket ve kart termal analizi ile termo-mekanik stres analizi için elektronik soğutma simülasyon ürünleri sunmaktadır. ANSYS simülasyon araçları, çipin artan sızıntı ve elektromigrasyon arızalarına yol açabilecek aşırı ısıyı yönetmenize yardımcı olur, ayrıca tüm elektronik sistemin güvenilirliğini artırmak için kalıp paketi, PCB ve ara bağlantı termal diferansiyel genleşmesini analiz eder.

elektrik motorlari
elektrik motorlari

Elektrik Motorları

ANSYS, tasarım maliyetini azaltacak ve boyut, gürültü, verimlilik ve dayanıklılığı optimize edecek kapsamlı bir motor tasarım metodolojisi sunar. ANSYS motor tasarım çözümü, tüm motorlu sistemi analiz etmek için güç elektroniği devre simülasyonu ve gömülü yazılım araçlarıyla birlikte güçlü elektromanyetik, termal ve mekanik analizler sunar.

elektromanyetik uyumluluk
elektromanyetik uyumluluk

Elektromanyetik Uyumluluk

ANSYS elektromanyetik ve devre teknolojileri mühendisleri tasarım döngüsünün başlarında potansiyel EMI sorunlarını azaltma konusunda güçlendirir. ANSYS Electronics Desktop içindeki otomatik iş akışları, tam elektrikli cihazları simüle etmek, bağışıklıklarını arttırmak ve tek bir simülasyon platformu kullanarak EMC standartlarını karşılamak için kolay mekanik CAD (MCAD) ve elektrikli CAD (ECAD) sistem montajlarından yararlanır.

guc elektronigi
guc elektronigi

Güç Elektroniği

Elektrikli sürücülerden güç kaynaklarına ve robotik sistemlere kadar, ANSYS dünya çapında güç elektroniği tasarımcıları için bir seçimdir. ANSYS güç elektroniği tasarım çözümleriyle, ilk geçişte sistem başarısı elde edebilir ve daha kısa sürede ve daha düşük maliyetle verimli, optimize edilmiş tasarımlar sunabilirsiniz.

radar kesit alani
radar kesit alani

Radar Kesit Alanı (RCS)

Güçlü HFSS SBR + çözücü ile elektriksel olarak çok büyük hedeflerin ve sahnelerin radar şekillerini modelleyin. Mühendisler, uçaklar, araçlar ve gemiler gibi nesneleri tespit etmek için hızlı radar kesit (RCS) hesaplamaları yapabilir ve radar algılamayı en aza indirmek için bu nesneleri tasarlayabilir.

rf savunma uygulamalari
rf savunma uygulamalari

RF Desense

Radyo frekansı duyarsızlaştırma (RF duyarlılığı), elektronik cihazlara entegre edilen kablosuz sistemlerin performansının azaltılması veya “duyarsızlaştırılması” ile sonuçlanan bir RF parazit (RFI) biçimidir. ANSYS HFSS’yi, ANSYS RF Seçeneği dahilindeki bir özellik olan EMIT ile birleştirmek, kablosuz elektronik ürünlerde ortaya çıkan endişeyi belirleyebilir ve ortadan kaldırabilir.

Ansys Elektronik Uygulamaları’na Sahip Olun

Masis İnovasyon, Ansys ürünleri satış bayisidir. Ansys Elektromanyetik Uyugulamaları. Firmanıza güç katacak, ürün geliştirme süreçlerini hızlandıracak ve prototip üretim sayınızı azaltacak Ansys ürünlerini satın almak için bize ulaşın. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: analiz, fea, elektromanyetik, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (1)