Site Rengi

Ansys Eğitim

18.04.2020
1.724
ansys kurumsal egitimi

Online Ansys Kursu, Ansys Eğitim ve kursu alarak profesyonel Analiz Mühendisi olabilirsiniz. Dünyanın lider nümerik analiz yazılımı Ansys’i öğrenmek meslek yaşamınızda önemli bir adım olacak, ayrıca firmanıza büyük avantaj sağlayacaktır. Marsis İnovasyon, uzman ekibi ve 15 yıllık analiz tecrübesi ile Ar-Ge mühendislerinizin simülasyon kapasitesini arttırmaktadır. Verilen profesyonel eğitimlerle, ürün geliştirme süreçlerinizin daha performanslı geçmesini sağlıyor. Amiral gemisi niteliğindeki Ansys Eğitim ile yazılımın eğitimini almak için bize ulaşın. Ansys öğrenme için Ansys kursu ve eğitimleri İstanbul başta olmak üzere bir çok ilde düzenlenebilmektedir. Ansys hakkında merak ettiğiniz konular için ‘Ansys Nedir?’ makalesini okuyabilirsiniz. Yine Ansys ürünleri için ‘Analiz Ansys’ web sitemizi ziyaret edebilir veya bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. ONLINA ANSYS KURSU almak için ‘Ansys Kursu‘ makalemizi okuyun.

Ansys Eğitim
Ansys Eğitim

Online Ansys Kursu Başlıyor

Online Ansys Kursu, Dr. Selim HARTOMACIOĞLU eğitmenliğinde 1 Mart itibari ile başlıyor. 27 saatlik bir eğitim olacak kursta Ansys Mechanical ile Yapısal Analiz üzerine durulacak ve uygulamalı olacaktır. Eğitim sonunda yapısal analiz konusunda statik, dinamik, modal, titreşim, yorulma ve malzeme seçimi konusunda uzmanlaşacaksınız. Eğitim günleri çalışma hayatına göre düzenlenmiş ve hafta içi ve hafta sonu akşam şeklinde verilmektedir. İşte detaylar;

 • Eğitim Tipi: Online Eğitim / Zoom Platformu
 • Eğitim Süresi: 27 Saat / 3 Hafta
 • Eğitmen: Dr. Selim HARTOMACIOĞLU
 • Eğitim Günleri: Pazartesi, Çarşamba, Cumartesi
 • Eğitim Saatleri: 19:00-22:00
 • Kontenjan: 8 Katılımcı

Marsis İnovasyon, Ansys yetkili satış, eğitim ve teknik destek bayisidir. Eğitimlerimiz sonunda sertifika verilecektir. Eğitim ön kayıt işlemi için TIKLAYIN.

Ansys Öğrenmek Ne Kadar Zamanımı Alır ve Zor Mu ?

Bir çok kişinin nümerik analiz yazılımlarına başlamadan önce sordukları soru budur. Öncelikli olarak nümerik analiz yazılımı olan Ansys Öğrenmek için temel mühendislik bilgisine sahip olmak gerekiyor. Yani titreşim analizi yapacaksak temel titreşim bilgisine, mukavemet analizi yapacaksanız temel mukavemet bilgisine ihtiyaç duymaktadır. Yine Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) konusunda analiz yapmak isteyen mühendisler bu alanda teorik bilgiye sahip olmalıdırlar. Aslında bütün alanlarda olduğu gibi Analiz Mühendisi olmak için de teorik bilgi ile yazılımı birleştirmek gerekmektedir. Ansys Öğrenmeye ilk adım için öğrenci versiyonunu yükleyin ve uygulamaya başlayın. Profesyonel olarak Ansys öğrenmek için ise Marsis İnovasyon’u arayın.

Ansys Kursu Hakkında

Eğitim, profesyonel bilgi birikimi ister. 15 yıllık analiz hizmeti veren bir firma olarak, Ansys kursu konusunda da tecrübeliyiz. İşi yapandan eğitim almak farklıdır ve verimlidir. Firmanızın nümerik analiz kapasitesini arttırmak, satın aldığınız lisansları daha verimli kullanmak için, firmanızın ürün geliştirme performansını arttırmak için nümerik analiz eğitimi alın.

Ansys Eğitimi İstanbul ve Diğer Bölgeler

Marsis İnovasyon, bilgi birikimini aktardığı eğitimleri İstanbul, Marmara Bölgesi veya Türkiye’nin farklı bölgelerinde düzenleyebilmektedir. Firmaların taleplerine göre, eğitim ortamını hazırlayarak eğitimler verilmektedir. İstanbul ve Kocaeli dışındaki eğitimlerde minimum süre 3 gündür. Ansys ürünlerinizi efektif kullanmak için profesyonel eğitim alın. Online Ansys kursu İstanbul, çevre iller ve bir çok ilde düzenlenmektedir. Eğitimler için bize ulaşın.

Ansys Kursu İstanbul
Ansys Kursu İstanbul

Profesyonel Ansys Eğitimi İçin Uzman Eğitmen

Ansys Eğitimleri Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Öğr.Üyesi Selim HARTOMACIOĞLU tarafından verilmektedir. Dr. Selim, 15 yılı aşkın süredir bir çok eğitim kurumunda eğitim vermiş, aynı zamanda sonlu elemanlar analizleri hizmeti vermiştir. 200’ün üzerinde onaylanmış analiz raporu bulunmaktadır. Ürün Geliştirme, sonlu elemanlar analizleri ve imalat teknolojilerinde bir çok yürüttüğü proje, çalışma, bilimsel yayın ve iş birlikleri bulunmaktadır.

Ansys Kursu İçerikleri

Ansys Eğitimleri öncesi Dr. Selim tarafından firma personelinizin seviyesi ölçülmektedir. Seviye ölçümü sonrası özellikle teorik bilgi eksikliği var ise tamamlamaya yönelik ön eğitimler düzenlenmektedir. Örneği, Ansys Yapısal Analiz eğitimi almak isteyen bir firmada, mühendislerinin mukavemet, makine elemanları, malzeme, titreşim gibi alanlarda temel teorik bilgiye sahip olmalıdır. Ansys, mühendislik bilgileri ile simülasyon yapılabilecek bir yazılımdır. Teorik bilgisiz bir analizin sonuçları doğru değildir. Ansys öğrenme konusunda ilk adım teorik eksikliğinizi gidermektir.

Dr. Selim tarafından ön inceleme ve seviye belirleme sonrası, teorik eğitimler ile eksiklikler tamamlanmaktadır. Sonrasında, Ansys ürünlerinin eğitimine başlanmaktadır. İstediğiniz ürünün eğitimi, uygulamalı olarak, teorik bilgilerle desteklenerek sunulmaktadır. Dersler teorik ve uygulama şeklinde devam etmektedir.

Firmanıza Özgü Ansys Eğitim İçeriği

Eğitimlerde, firmanızın uzmanlık alanına göre eğitim içeriği seçilmektedir. Amaç, firmanıza maksimum güç katacak eğitim içeriğidir. Klasik eğitim anlayışı yerine, firmaya özel eğitim stratejileri belirlenmektedir. Bu konuda, Dr. Selim’in 15 yıllık tecrübesi bulunmaktadır. Ansys kursu İstanbul ve bir çok ilde eğitim veren Dr. Selim, alanda hem teorik hem de pratik uygulamaları birleştirmekte, çözüm üreten bir sistem ortaya koymaktadır.

Ansys’in Hangi Ürünleri İçin Eğitim Alabilirsiniz

Ansys, dünyanın en kapsamlı nümerik analiz yazılımıdır. Ansys ürünlerinin eğitimi Marsis İnovasyon tarafından verilmektedir. Eğitimlerde; Ansys Yapısal Analiz Eğitimi, Ansys CFD Analizi Eğitimi, Ansys Elektromanyetik Eğitim, Ansys Dinamik Analiz Eğitimi, Ansys Statik Analiz Eğitimi, Ansys Meshing Eğitimi, Ansys SpaceCalaim Eğitimi gibi bir çok alanda eğitim alabilirsiniz.

 • Nümerik Analiz Nedir? Sonlu Elemanlar Analizi Teorisi
 • Analiz için geometri hazırlama (SpaceClaim ve Design Moduler)
 • Mesh atma (Ansys Meshing)
 • Ansys Static Structural Eğitimi
 • Ansys Transient Structural Eğitimi
 • Ansys Rigid Body Dynamics Eğitimi
 • Ansys Buckling Eğitimi
 • Ansys Yorulma Eğitimi
 • Anys Modal Analiz Eğitimi
 • Anys Vibration Eğitimi
 • Ansys Design Optimization eğitimi
 • Ansys Thermal analiz eğitimi
 • Ansys Transient Thermal Analiz eğitimi
 • Ansys Fluent Eğitimi
 • Ansys CFX Eğitimi
 • Ansys Maxwell Eğitimi
 • Ansys Autodyn Eğitimi

Nümerik Analiz Dünyasında Amiral Gemisi Olan Ansys Eğitimini Alın

Online Ansys Kursu ve ürünlerinin eğitimini almak için Ansys bayisi olan Marsis İnovasyon ile iletişim kurun. Ansys öğrenme için profesyonel eğitim alabileceğiniz Marsis ekibi ile eğitimleri devam ettirin. Eğitimler, içerikleri, uygulamalar, eğitmen, kurs tarihi ve diğer bilgiler için bizimle irtibat kurun. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  ETİKETLER: tasarım, cfd, analiz, ANSYS
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.