Site Rengi

Ansys Discovery AIM

03.01.2020
974

Kavramları ve tasarımları geliştirme sürecinin başlarında optimize etmek için yönlendirilmiş iş akışlarına sahip açık bir simülasyon çözümü için Ansys Discovery AIM. Ansys Discovery Aim Satın Al, Fiyat ve Diğer bilgiler için makaleyi okuyun. Ayrıca dünyanın lider nümerik analiz yazılımı hakkında merak ettiklerinizi ‘Ansys Nedir?” makalesinde bulabilirsiniz.

ansys discovery aim satin al
ansys discovery aim satin al

Açık Simülasyon

Bir ürünün geliştirme maliyetinin yüzde 80 kadarı, tasarım sürecinin erken aşamalarında verdiğiniz kararlarla belirlenir. Açık simülasyon, tasarım kavramlarını dijital olarak araştırıyor ve simülasyon kullanarak ürün yaşam döngüsünün başlarında kritik tasarım seçeneklerini test ediyor. Açık simülasyon, bilinçli kararlar vermeniz, maliyetli fiziksel prototipleri azaltmanız ve yol boyunca işe yaramaz tasarımlardan kaçınmanız için bilgi verir. Açık simülasyon, yeniliği pazara daha hızlı ve daha ucuza getirmenize yardımcı olur.

Tasarım mühendisi

Ansys Discovery AIM, sezgisel, yönlendirilmiş iş akışlarını, doğru simülasyon sonuçlarını ve optimizasyonu eksiksiz bir simülasyon aracında birleştirerek açık simülasyonu kolaylaştırır. Ansys Discovery SpaceClaim teknolojisine dayalı entegre geometri modellemesi, yeni 3D konsept modelleri oluşturmanıza veya mevcut geometriyi düzenlemenize / onarmanıza yardımcı olur. Bir simülasyonun elektromanyetik, termal, yapılar veya sıvılar veya bunların kombinasyonlarını içerip içermediği, simülasyon iş akışının tüm yönleri, tek ürün tasarımına dahil edilir, bu da güvenebileceğiniz sonuçlarla tam ürün performansını tahmin etmenizi sağlar. Keşif AIM’in güçlü parametrik ve optimizasyon özellikleri, tasarım alanını otomatik olarak ayrıntılı bir şekilde keşfedebilir ve en iyi tasarımı daha hızlı bulabilir. Ansys Discovery Aim satın al ve fiyat almak için bizi arayın.

Özelleştirilmiş çözümler

Ansys Discovery AIM, simülasyonu bir mühendislik kuruluşuna dağıtmayı kolaylaştırır. Discovery AIM’ın kullanıcı arayüzlerini, şirketinizin simülasyon standartlarına uyacak şekilde özelleştirebilir ve benzersiz endüstri uygulamalarınız için simülasyon şablonları oluşturabilirsiniz. Discovery AIM, sıvılar, yapılar, termal ve elektromanyetik simülasyon yetenekleri içerdiğinden, mühendislerin sadece bir araç öğrenmesi gerekir, bu da eğitim süresini ve maliyetlerini azaltır. Mekanik tasarımları farklı disiplinlerde analiz edin.

AIM Teknolojisine Erişim Yolları

AIM teknolojisine, Discovery AIM’in tüm avantajlarını ve özelliklerini, Discovery Live anlık simülasyonunu ve Discovery SpaceClaim geometri modellemesini tek bir pakette elde etmek için Ansys Discovery Ultimate Bundle aracılığıyla erişilebilir. Ayrıca Ansys Mechanical Enterprise, Ansys CFD Enterprise ve multifizik paketler aracılığıyla da erişilebilir.

Ansys Discovery AIM Yetenekleri

Yönlendirilmiş Simülasyon İş Akışları

Discovery AIM’in rehberli simülasyon iş akışları ve son derece sezgisel kullanıcı arayüzü, mühendislik simülasyonunun kurulumunu ve yürütülmesini kolaylaştırır ve simülasyonun tasarım sürecinin erken aşamalarında, kritik tasarım kararları için kullanılabileceği zaman uygulanmasını kolaylaştırır. Keşif AIM’inin şablonları, tüm simülasyon süreci boyunca size rehberlik eder ve rutin adımların çoğunu otomatikleştirerek mühendisliğe odaklanmanızı sağlar. Discovery AIM kullanıcı arayüzünde bulunan görsel ipuçları ve kılavuzlar, dikkat gerektiren model girişlerini hızlı bir şekilde tanımlamanıza ve bunlara gitmenize yardımcı olur. Yazılımı daha az öğrenmeye (veya seyrek kullanıcılar için yeniden öğrenmeye) ve çalıştırmaya daha az zaman harcayarak daha üretken olursunuz.

Ansys Discovery Aim Simülasyon Akışı
Ansys Discovery Aim Simülasyon Akışı

Mesh

İstenen fizik çözümü ve kurulum türüne dayanarak, AIM akıllıca uygun bir ağ oluşturur. Doğrusal olmayan teması, sıvıları veya topoloji optimizasyonunu çözüp çözmediğinize bağlı olarak; AIM, temas yüzeyleri için ağı otomatik olarak hassaslaştıracak, akışkan duvarları için sınır katmanları oluşturacak veya iş akışını düzenleyen, zamandan tasarruf eden ve çözüm doğruluğunu artıran topoloji optimizasyonu için optimize edilmiş, tek tip bir ağ oluşturacaktır.

Ansys Discovery Aim Mesh
Ansys Discovery Aim Mesh

Kanıtlanmış Simülasyon Teknolojisi

Discovery AIM, güvenilir ve doğru sıvı, yapısal, termal, elektromanyetik ve çoklu fizik simülasyonları sağlayan, ön simülasyonun tüm adımları için güvenilir Ansys teknolojisine dayanır – model kurulumu, ağ oluşturma ve fizik çözümü.


Sıvı akışı: Basınç düşüşünü azaltmak, kaldırma ve sürükleme katsayılarını hesaplamak, sıvı yüklerini değerlendirmek ve akış davranışını tahmin etmek gibi önemli sıvı akışı sorunlarını doğru bir şekilde simüle edin.


Statik stres: Doğrusal olmayan temas, yapısal derzler ve büyük sapmalar dahil olmak üzere statik gerilim analizi kullanarak karmaşık parçalar ve montajlar için statik sapmaları ve gerilmeleri analiz edin.


Topoloji Optimizasyonu: Bir tasarımın gücünü en üst düzeye çıkaran veya serbest titreşime yanıtı en aza indiren malzeme kullanımını optimize eden yeni şekiller oluşturun.


Modal analiz: Kanıtlanmış modal analiz ile ürün ömrünü ve dayanıklılığını tam olarak anlamak için ürün tasarımlarınızın doğal frekanslarını ve titreşim özelliklerini belirleyin.


Elektromanyetik: Tasarımlarınızın elektromanyetik performansını doğru bir şekilde değerlendirmek için statik manyetik alanları ve akım iletimini hızlı bir şekilde simüle edin.


Termal: Termal performansı doğru bir şekilde simüle ederek tasarımlarınızın beklenen sıcaklık aralıkları dahilinde düzgün performans gösterdiğinden emin olun.


Polimer ekstrüzyonu: Deneme ve hata tekrarlarını azaltın ve polimer ekstrüzyon işlemlerini simüle ederken ve kalıp tasarımlarını değerlendirirken beklenmedik sorunları hızla giderin.

Ansys Discovery Aim Analiz
Ansys Discovery Aim Analiz

Robüst Tasarım Optimizasyonu

Discovery AIM’in güçlü tasarım keşif ve optimizasyon özellikleri, bilinçli tasarım kararları vermenize ve ürün tasarımlarınızı optimize etmenize yardımcı olur. Discovery AIM, Ansys DesignXplorer teknolojisini içerir, böylece tasarım alanınızı hızlı ve kapsamlı bir şekilde keşfedebilir ve ürün tasarımlarınızı otomatik olarak optimize edebilirsiniz. CAD, malzeme özellikleri, sınır koşulları ve simülasyon sonuçlarından parametreleri değiştirerek, deneylerin tasarımını, hedefe dayalı optimizasyonu ve Altı Sigma analizini artırmak için birden fazla tasarım varyasyonunu hızlı bir şekilde ayarlayabilir ve değerlendirebilirsiniz.

Aim Robüt Tasarım Optimizasyonu
Aim Robüt Tasarım Optimizasyonu

Esnek Özel Uygulamalar

Discovery AIM’in özelleştirme yetenekleriyle, kuruluşunuzda tutarlılık ve doğruluk sağlamak için şirketinizin en iyi mühendislik uygulamalarını simülasyon sürecinize dahil edebilirsiniz. Discovery AIM, simülasyonunuzu kaydetmenizi, özelleştirmenizi ve tekrar oynatmanızı sağlayan Python’a dayalı günlük kaydı ve komut dosyaları içerir. Yeniden canlandırılabilir kullanıcı tanımlı bir şablon için temel olarak herhangi bir simülasyon kullanılabilir ve simülasyon tanımını belirli işlemlere uyarlamak için özel fizik nesneleri ve yükleri kullanılabilir. Keşif AIM’in otomasyon ve özelleştirme yetenekleri özellikle güvenlik veya üretim standartlarına uyması gereken ürünler oluşturmak için kullanışlıdır.

Mühendislik İşbirliği için Birlikte Çalışabilirlik

Discovery AIM, Ansys CFD ve Ansys Mechanical ile aynı kanıtlanmış Ansys çözücü teknolojisini kullanır, böylece sonuçlarınıza güvenebilirsiniz. Tasarım mühendisleri ve simülasyon analistleri, her ikisi de aynı Ansys amiral gemisi ürünlerini kullandığından, sorunları gidermek veya daha derin araştırmalar yapmak için birlikte çalışabilirler. Ansys Discovery Aim satıl al ve firmanıza güç katın. Genel olarak, Discovery AIM kullanımı kolay, rehberli iş akışları aracılığıyla tasarım mühendislerine Ansys çözücü teknolojisini getirir ve Discovery AIM model verilerini kullanarak zorlukların üstesinden gelmelerini kolaylaştırır.

Aim Mühendislik
Aim Mühendislik

Ansys Discovery Aim Satın Alın

Marsis İnovasyon, Ansys ürünlerinin satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ürün ve hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın. Ansys ürünleri hakkında detaylı bilgilerin bulunduğu ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi de ziyaret edebilirsiniz. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: analiz, fea, elektromanyetik, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (1)