Site Rengi

Ansys Chemkin Enterprise

06.03.2020
1.046

Ansys Chemkin Enterprise, tek bir lisansta paketlenmiş hızlı, doğru yanma ve reaksiyon akışı simülasyonları için tüm araçları sağlar. Pakette, ayırt edici özelliği doğruluk ve en iyi uygulama yöntemleri olan geniş ve derin simülasyon yazılımına sahip ayrıntılı yakıt modelleri bulunmaktadır. Bu araçlar, performans ve yakıt verimliliği hedeflerinize düşük maliyetle ve çözüme zaman ayırmadan ulaşmanıza yardımcı olur. Kimya analiz süresini büyüklük sıralarına göre azaltarak, kimya entegrasyonunun normalde simülasyon sürecinde ürettiği darboğazları neredeyse ortadan kaldırabilirsiniz. Çözüm için daha hızlı zaman, tasarım alternatiflerini keşfetmek, deneyler yapmak, sorunların nerede ve neden olduğunu anlamak ve gözlemlerden doğruluktan ödün vermeden açıklamak için daha fazla çaba harcayabileceğiniz anlamına gelir.

En iyi yanma araçları

Bu ciddi yanma paketi Ansys Chemkin-Pro, Forte, Model Fuel Library ve CFD PrepPost’un tam sürümlerini içerir.

Ansys Chemkin-Pro, otomobillerde, kamyonlarda, jet motorlarında, kazanlarda, kimyasal ve malzeme işleme ekipmanlarında ve rafinaj uygulamalarında yanma sistemlerinin kavramsal gelişimi için kullanılan karmaşık gaz fazı ve yüzey kimyası reaksiyonlarını modellemek ve simüle etmek için altın standarttır. Chemkin-Pro’nun geniş doğru, hızlı ve sağlam kinetik modelleri, onu kavramsal tasarım aşamasında “ya” soruları sormak için en güvenilir kinetik simülasyon aracı haline getirir.

Ansys Forte, içten yanmalı motor performansını neredeyse tüm yakıtlarla doğru bir şekilde simüle ederek mühendislerin daha temiz yanma, yüksek verimli, yakıt esnek motorları hızla tasarlamalarına yardımcı olur. Forling’in sağlam, doğru yanma modelleme yetenekleri ile otomatik mesh oluşturma bağlantısı, mesh oluşturma baş ağrısı olmadan tasarımları hızlı bir şekilde analiz etmenizi sağlar.

Model Yakıt Kütüphanesi, çok çeşitli endüstriyel ve ticari uygulamalarda yanma simülasyonları ile ilgili 65’ten fazla yakıt bileşeni için ayrıntılı ve onaylanmış reaksiyon mekanizmaları içerir.

Chemkin Enterprise Ürünleri

Chemkin-Pro

Ansys Chemkin-Pro

Bir sistemdeki kimyanın etkilerini anlamak ve tahmin etmek, ulaşım, enerji ve malzeme işleme uygulamalarında rekabetçi ürünler geliştirmek için çok önemlidir. Gaz türbinleri, kazanlar ve pistonlu motor tasarımcıları, her zaman genişleyen yakıt esnekliği gereklilikleri ile düşük emisyonlu düzenlemeleri karşılamaya çalışırken, sistemlerinin performansını da korumalı ve hatta iyileştirmelidirler. Benzer şekilde, yüksek verimli malzemelerin ve yüksek verim ve kalitede kimyasal işlemlerin tasarlanması minimum yan ürün veya atık ile yapılmalıdır. Günümüzün karmaşık tasarımları ve kısaltılmış tasarım döngüleri göz önüne alındığında, doğru performans doğrulaması için tek başına teste güvenmek yasaktır. Altta yatan ayrıntılı kimyanın etkili simülasyonu, kirletici emisyonları azaltılmış veya istenmeyen yan ürünler içeren sistemlerin uygun maliyetli tasarımı için genellikle kritiktir.

ANSYS Forte

Ansys Forte

Ansys Forte ile içten yanmalı (IC) motor simülasyonlarınızı hızlandırın.

IC motor sorunlarını çözen eski hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) araçlarının aksine Forte, motorun ateşlemesini ve emisyonlarını hızla tahmin ediyor. Kanıtlanmış Ansys Chemkin-Pro çözücü teknolojisini (gaz fazı ve yüzey kimyasını modellemek ve simüle etmek için altın standart) birleştirerek Forte, çok bileşenli yakıt modellerini kapsamlı sprey dinamikleriyle birleştirir. Çözüm süresinden ödün vermeden daha fazla doğruluk sağlar.

ANSYS Model Fuel Library

Ansys Model Fuel Library

Günümüzün motor ve yakma tasarımcıları, düşük emisyonlara ve yüksek verimliliğe daha hızlı ve her zamankinden daha düşük maliyetle ulaşmak için çabalıyorlar. Yanma modellemesi, motor geliştirme maliyetinde ve geliştirilmiş ürün kalitesinde önemli tasarruflar sağlayabilir, ancak bu avantajlara ulaşmada karşılaşılan zorluklar genellikle yakıt modelindeki yanlışlıklar nedeniyle ortaya çıkar. Motor tasarımcıları geleneksel olarak yanma simülasyonlarında ciddi oranda azaltılmış yakıt modelleri kullanmaktadır. Bu modeller, öngörücü sonuçlar sağlamak için karmaşık ayar veya ayarlama gerektirebilir. Alternatif olarak, Ansys Forte ve Ansys Chemkin-Pro gibi gelişmiş yanma simülasyon araçları daha büyük ve daha doğru yakıt modellerinden faydalanabilir ve yine de hızlı bir çözüm süresi sağlayabilir. Model Yakıt Kütüphanesi, modern araçlarda kullanımı kolay bir dizi doğru gerçek yakıtlı model sunar.

Test Süreleri

Bir gaz türbini üreticisi, kirleticilerde ciddi düşüşler gerektiren emisyon standartlarıyla karşı karşıya kaldı. Konvansiyonel CFD, ayrıntılı yanma kimyasını modellemek için çok uzun çalışma sürelerine ihtiyaç duyuyordu. Basitleştirilmiş kimya daha hızlıydı, ancak emisyonları doğru bir şekilde tahmin edemedi. Azalan sipariş modellemesi, doğruluktan ödün vermeden çözüm süresini hızlandırdı.

Motor Simülasyonlarında Çözüm Uyarlamalı Mesh İyileştirme Uygulaması

Bu yazıda, Ansys Forte CFD‘deki çözüme uyarlanabilir ağ arıtma kapasitesinin motor simülasyonlarına nasıl uygulanacağını ve uygulanacağını öğrenin. İlk olarak, yazarlar çeşitli motor simülasyonlarında çözüme uyarlanabilir ağ (SAM) iyileştirmesinin kullanımını gözden geçirir. İkincisi, SAM’ın alev yayılma modeli ve sprey modelinin ağ duyarlılığını nasıl etkilediğini keşfederler. Bundan, kullanıcıların motor uygulamalarında uygun maliyetli arıtma seviyelerini seçmelerine rehberlik ederler.

SAE Kongresi, 2016 Uluslararası Çok Boyutlu Motor Modelleme Kullanıcı Grubu Toplantısı’nda sunuldu, 2016. Ansys Chemkin Enterprise eğitim, teknik destek ve satın almak için bize ulaşın.

Ansys Chemkin Enterprise Satın Alın!

Marsis İnovasyon Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ansys Ürünlerini satın almak için bizimle iletişime geçin. +90 216 599 19 59

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: analiz, fea, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (1)