Site Rengi

Ansys CFX

06.03.2020
1.516

Ansys CFX, çok çeşitli CFD ve multifizik uygulamalarında güvenilir ve hızlı çözümler sunan yüksek performanslı bir hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) yazılım aracıdır. CFX, pompalar, fanlar, kompresörler ve gaz ve hidrolik türbinler gibi türbomakineleri simüle ederken olağanüstü doğruluğu, sağlamlığı ve hızı ile tanınmaktadır.

ANSYS CFX Nedir
ANSYS CFX Nedir

Yeni Özellik: Harmonik analiz 2 kat daha hızlı ve çok frekanslı olarak genişletildi

Harmonik analiz, satır başına bir bıçak kadar az hesaplayarak ve hesaplama süresini 100 kat (tam tekerlek çözümüne karşı) ve 25 kat (önceki durumla karşılaştırıldığında) azaltarak çok aşamalı, geçici bıçak sırası sorunlarına çözümleri hızlandırır sanat, Fourier dönüşüm yöntemi).

Çözüm yöntemi:

  • 2 kat daha hızlı yakınsama ve daha büyük kararlılık sınırları sağlar
  • Giriş / çıkış bozuklukları altında fanları simüle etmek ve radyal kompresörlerde veya türbinlerde asimetrik akışları modellemek için uygulamayı genişletir – çoklu frekans analizi ile
ansys cfx akis analizi
ansys cfx akis analizi

Yeni Özellik: CFX ile Performans Haritaları oluşturun

Performans haritası analizinizin sonucudur. Artık CFX, basit bir entegre işlemle eksiksiz işletim haritaları oluşturmanıza olanak tanır. Tek bir performans haritası formatı dosyası kullanan CFX, gerekli tüm sonuçları tek bir simülasyon çalışmasıymış gibi üretir. Daha sonra bunları birleşik analiz için bir ana klasörde düzenler.

cfx cavitasyon
cfx cavitasyon

Yeni Özellik: Ampirik Parametreler veya Ayarlama Olmadan Kavitasyonu Güvenilir Bir Şekilde Yakalayın

Mühendislerin hidro pompalar, dizel yakıt enjektörleri ve roket yakıt sistemleri gibi çeşitli uygulamalarda kavitasyonu doğru bir şekilde tahmin etmeleri gerekir. Bununla birlikte, Rayleigh-Plesset gibi klasik modeller oldukça ampiriktir ve gerekli parametreler dikkatlice ayarlanmadıkça fiziksel olmayan sonuçlar döndürebilir. CFX’te kavitasyon modellemesine yeni bir yaklaşım, ampirik model parametrelerine ihtiyaç duymadan kavitasyonu güvenilir bir şekilde tahmin etmek için bir denge fazı değişim modeli kullanır ve yalnızca malzeme özelliklerine dayanır. Ayarlama olmadan fiziksel olarak gerçekçi bir çözüm sağlar (örneğin, negatif mutlak basınç yok) ve doğal olarak termodinamik bastırma kafası ve sıcaklık değişimleri nedeniyle buhar basıncındaki değişiklikler gibi fiziği içerir. Ansys CFX ile ürünlerinizi geliştirin.

Ansys CFX yazılımı, mühendislerin 20 yılı aşkın süredir geniş kapsamlı akışkan akış problemlerini çözmek için uyguladığı yüksek performanslı, genel amaçlı bir sıvı dinamiği programıdır. CFX’in kalbinde, hızlı ve sağlam bir şekilde güvenilir ve doğru çözümler elde etmenin anahtarı olan gelişmiş çözücü teknolojisi bulunmaktadır. Modern, oldukça paralelleştirilmiş çözücü, akışkan akışıyla ilgili neredeyse her türlü fenomeni yakalayan bol miktarda fiziksel model için temel oluşturur. Çözücü ve modeller, oturum dosyaları, komut dosyası oluşturma ve güçlü bir ifade dili kullanarak özelleştirme ve otomasyon için kapsamlı yeteneklerle modern, sezgisel ve esnek bir GUI ve kullanıcı ortamına sarılmıştır.

Ansys CFX, kapsamlı yazılım paketlerinin (Ansys CFD Premium veya Ansys CFD Enterprise) bir parçası olarak satılmaktadır. Paketlerde neler olduğunu öğrenmek için ‘Ansys CFD‘ makalemizi okuyun.

Ansys CFX Satın Alın

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ansys ürünleri satın almak için bize ulaşın. Ansys hakkında merak ettiğiniz bilgilere ‘Ansys Nedir?‘ makalesini okuyarak ulaşabilirsiniz. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: cfd, analiz, fea, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (3)