Site Rengi

Ansys Bulut ve HPC Simülasyonları Hakkındaki Gerçek

06.03.2020
840

Mühendisler, sıkı son teslim tarihlerini karşılarken karmaşık simülasyonları analiz etme zorluğuyla karşı karşıyadır. Sonuç olarak, hesaplama kapasitesi birçok mühendislik kuruluşunun performansını sınırlamaktadır. Ansys bulut ve HPC simülasyonları hakkında bilgiler vermek üzere bu makale hazırlanmıştır. Ansys firması hakkında detaylı bilgi için ‘Ansys Nedir?‘ makalemizi okuyunuz.

Yüksek performanslı Hesaplama (HPC) ve bulut dağıtımları bu simülasyon darboğazını temizleyebilir. Bununla birlikte, bu sistemlerin güvenilirliği, karmaşıklığı, lisanslanması, maliyeti ve güvenliği hakkında hala yanlış anlaşılmalar vardır.

Bu efsaneler, ürün geliştirme ekipleri için önemli yatırım getirisi sağlayabilecek ek bilgi işlem kaynaklarının benimsenmesini geciktirebilir veya önleyebilir.

Bulut ve HPC’nin benimsenmesinin önündeki engeller şirkete göre değişmekle birlikte, burada kabullerini sabitleyen bazı yaygın yanlış anlamalar vardır. Bu kavram yanılgılarının nasıl giderileceğini öğrenmek için web seminerini izleyin: HPC, Cloud ve Licensing Efsanelerini Sökme.

myths simulations cloud hpc misconceptions
myths simulations cloud hpc misconceptions

Bazı Kullanıcılar HPC Gereksinimini Görmüyor

Nümerik simülasyonlar görevleriniz kabul edilebilir hızlarda çalışıyor olsa da, araştırmalar mühendislerin% 40’ının hesaplama kapasitesi kısıtlamaları nedeniyle modellerinin boyutunu ve ayrıntılarını sınırladığını bulmuştur.

ansys hpc cozum teknikleri
ansys hpc cozum teknikleri

Ayrıca, yeni HPC donanımında simülasyonlar çalıştırırken öngörülebilir bir yatırım getirisi gösteren kanıtlar vardır.

Örneğin Ansys Mechanical, en yeni nesil Intel Xeon Gold işlemci kullanılarak simülasyon hızlarının% 59 artırılabileceğini gösteriyor.

Sonuçları Son İşlem için HPC Kümeleri’nden Masaüstüne Taşımanız mı Gerekiyor?

Uzaktan görüntüleme araçları ve sanal masaüstü altyapısı (VDI), büyük dosyaları ağ üzerinden aktarma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu dağıtılmış modelde, mühendisler HPC donanımına hızlı bir şekilde erişebilir ve simülasyon sonuçlarını herhangi bir bilgisayardan etkileşimli olarak işleyebilir.

hpc cozum yukleme
hpc cozum yukleme

Bu dağıtılmış kurulum yalnızca zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda sonuçları paylaşmayı ve kuruluş genelinde ortak çalışmayı kolaylaştırır.

Ansys, yazılımına uzak ve sanal masaüstü kurulumları aracılığıyla erişme özelliğini destekler.

Ansys Bulut ve HPC Simülasyonları nı Dağıtımları BT Kaynaklarını Zorlayabilir mi?

Birçok örgütün HPC kümelerini boyutlandırma, bütünleştirme, sağlama ve destekleme ile mücadele ettiği doğrudur.

Ancak, bu uygulamalar harici olarak yönetilebilir, bu nedenle bir kuruluşun BT departmanının HPC kümeleri hakkında endişelenmesine gerek yoktur. Ayrıca, bu kaynaklar uygun fiyat noktalarından satın alınabilir veya kiralanabilir.

cloud cozum isleme
cloud cozum isleme

Bu yüzden birçok Ansys HPC ortağı, Ansys iş yükleri, simülasyon yazılımı ve iş yönetimi yazılımı için optimize edilmiş ve önceden yapılandırılmış anahtar teslim HPC küme cihazı çözümleri sunar.

Bulut Çözümleri Dağıtmak, Yönetmek ve Lisanslamak Karmaşık mı?

Bir şirket kendi bulut altyapısını oluşturmaya çalıştığında karmaşık dağıtımlar söz konusu olabilir. Ancak kuruluşlar neden hem şirket içi hem de bulut tabanlı lisans yönetimi seçeneklerine erişebildiklerinde bunu yapsınlar?

Mühendisler simülasyonlarını olabildiğince hızlı işlemek istiyorlar, ancak bulut altyapısını dağıtmak için zaman harcarken bunu yapmıyorlar. Yazılımı bulutta kullanmak üzere lisanslamak ve donanımı basit ve hızlı dağıtım için lisanslamak çok daha iyidir.

ansys bulut cozum islemi
ansys bulut cozum islemi

Çeşitli müşteri ihtiyaçlarına uygun esnek lisanslama seçenekleri vardır. Bu şekilde, müşteriler kullandıkları için ödeme yapabilir veya sürekli iş yüklerini yönetmek için lisans satın alabilir. Örneğin, kuruluşlar, dalgalı kapasiteyi karşılamak için günlük simülasyonları ve esnek lisanslamayı kapsayacak şekilde geleneksel bir kiralama kullanabilir.

Örnek olarak, Ansys Cloud ve Ansys bulut barındırma iş ortakları, erişimi, dağıtımı, yönetimi ve lisanslaması kolay yönetilen anahtar teslim uygulamalar sunmaktadır.

Bulut, Simülasyon Verileri için Yeterince Güvenli mi?

Bulut verilerinin güvensizliği, genellikle güncel olmayan eski bir argüman. Buluttaki veriler genellikle şirket içi bir sunucuda olduğundan daha güvenlidir.

ansys hpc guvenlik
ansys hpc guvenlik

Bunun nedeni, çoğu bulut sağlayıcısı için mevcut olan teknoloji, şifreleme programları ve ölçek ekonomilerinin, verileri ortalama bir kuruluştan daha iyi korumalarını sağlamasıdır. Günün sonunda, bulut güvenliğinin sağlamlığı, verilerin güvenliğini sağlamak için atılan adımlara bağlıdır.

Örneğin Ansys Cloud, Microsoft Azure kullanılarak geliştirildi. Mimarisine ve güvenliğine genel bakış konusuna bakın.

Bulut Her Zaman Tasarruf Sağlar mı?

Bir bulut lisansının, bir kuruluşun mevcut HPC çözümlerine benzer bir fiyat noktasına sahip olabileceği doğrudur. Bununla birlikte, bulutun tek değeri, donanım veya yazılım bakım maliyetini başka bir kuruluşa kaydırması değildir – bu, birçok insanın buluta geçmesinin önemli bir nedenidir. Toplam sahip olma maliyeti (TCO), daha büyük bilgi işlem kaynaklarına anında erişimin çok fazla zaman kazandırabileceğini de düşünmelidir. Ansys bulut ve HPC simülasyonları ile analiz gücünüzü arttırın.

ansys workbench hpc 1
ansys workbench hpc 1

Bulut kaynakları kolayca yeniden yapılandırılabilir, güncellenebilir ve isteğe bağlı olarak yukarı veya aşağı doğru ölçeklendirilebilir. Bu esneklik değer sağlar çünkü ek donanım kaynağı satın almaya gerek kalmadan simülasyon verimini ve doğruluğunu artırabilir.

Unutmayın, HPC ve bulut kaynaklarının kullanımı, mühendislerin ihtiyaç duyduğu bilgi işlem gücü ve yazılım uygulamalarına erişim sağladığından önemli bir rekabet avantajı sağlayabilir.

Diğer bulut ve HPC mitlerinin nasıl kaldırılacağını öğrenmek için web seminerini izleyin: HPC, Bulut ve Lisanslama Mitlerinin Hatalarını Giderme.

Ansys, Ansys Cloud ve Ansys Mechanical gibi ANSYS, Inc. markası, ürün, hizmet ve özellik adları, logoları ve sloganları, ANSYS, Inc. veya yan kuruluşlarının ABD veya diğer ülkelerdeki tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır. Ansys ürünleri için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

    ETİKETLER: analiz, fea, ANSYS
    Ziyaretçi Yorumları (1)