Site Rengi

Ansys 2020 R1 Versiyon Yenilikleri

01.03.2020
1.568

Ansys 2020 R1 yenilikleri ve diğer bilgiler için hazırlanmıştır. Ürün geliştirme yaşam döngülerini kolaylaştırmak ve ürün performansını artırmak için artan taleplerle karşı karşıya kalan tüm sektörlerdeki mühendislik ekipleri en gelişmiş simülasyon teknolojisini gerektirir. En iyi performans için, simülasyon çözücülerin tüm fizikte ve bir mühendislik ekibinin tüm üyeleri arasında sorunsuz bir şekilde çalışması gerekir. Ansys 2020 R1 dünyanın lider nümerik analiz yazılımını edinin. Ansys Workbench 2020 detaylı bilgi için ‘Ansys Nedir?‘ makalesini okuyun.

ansys 2020 R1 versiyon yenilikleri
ansys 2020 R1 versiyon yenilikleri

Ansys 2020 R1, simülasyondan sanal teste ve çalışmaya kadar ürün ömrü boyunca simülasyonu Ansys Minerva ile entegre etmeye devam ediyor. Bu son teknoloji platformu, küresel mühendislik ekipleri içinde işbirliğini teşvik eder ve ürün tasarımlarını yenilemek ve geliştirme maliyetlerini azaltmak için veri paylaşımını artırır. Ansys Workbench 2020 detaylı bilgi için makale hazırlanmıştır.

Minerva, dünyadaki en doğru, fizik tabanlı simülasyon yazılımının en geniş seçimine benzersiz bir erişim sağlar. Ansys 2020 R1, rakipsiz mühendislik verimliliğini artıran bu teknolojilere birçok çığır açan yenilikler getiriyor.

Ansys 2020 R1, mühendislerin karmaşık, son derece doğrusal olmayan ve son derece büyük modeller tasarlamasına yardımcı olmak için Ansys Mechanical’da geliştirmeler içerir. Bu sürüm aynı zamanda Ansys Fluent’ta oldukça basitleştirilmiş bir iş akışına sahiptir, bu nedenle acemi mühendisler bile karmaşık çok fazlı simülasyonları hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Diğer portföy yükseltmeleri arasında Ansys HFSS SBR + ve Ansys Maxwell için elektronik / elektromanyetik tasarım süreçlerini önemli ölçüde geliştiren dinamik yeni araçlar bulunmaktadır.

3d tasarim ansys
3d tasarim ansys

3D Tasarım

Daha ince geometrilerin doğruluğunu artırmak için yapısal çözücüde yapılan değişikliklerle ve yeni tanıtılan sabit durumlu sıvı çözücü ile Ansys Discovery Live’da daha fazla tasarım keşfedin. Topoloji optimizasyonu yetenekleri için üretim kısıtlamaları ve çoklu analiz optimizasyonu ekleyerek ön tasarım bilgileri edinin.

Ansys Discovery AIM ile artık kullanımı kolay, yönlendirmeli bir iş akışı ile kauçuk bileşenleri simüle edebilirsiniz. Yapısal malzeme verileri de ortotropik esneklik ve kompozit laminatların simülasyonunu içerecek şekilde genişletildi.

Ansys Discovery SpaceClaim’deki yeni otomatik cilt özellikleri, ters mühendislik sırasında analitik geometriyi otomatik ciltli yamalar ile kolayca birleştirmenizi sağlar. Buna ek olarak, yeni minimal yüzey kafesleri ek üretim uygulamalarında verimliliği arttırır. 3d tasarım hakkında detaylı bilgi için ‘Ansys SpaceClaim‘ makalesini okuyun.

katmanli imalat ansys 1
katmanli imalat ansys 1

Ansys Eklemeli İmalat

Ansys 2020 R1, AM ürün serisi boyunca aditif üretim (AM) simülasyon yeteneklerinde büyük ilerlemeler sunuyor:

 • Ansys Additive Prep, lazer işlemcilerini değiştirebilmeniz için derleme işlemcisinde genişletilmiş özellikler sunar. SLM makinelerine dosya yazma yeteneğine dayanarak, artık EOS makinelerine dosya yazmanıza izin veriyor.
 • Ansys Workbench Additive artık termal-yapısal katkı simülasyonuna ek olarak doğal şekil değiştirme simülasyonu sunmaktadır. Ansys Workbench Katkı Baskısı Kesme senaryoları için katkı maddesi iş akışı tanıtıldı.
 • Ek Baskı artık J2 Plastisiteyi desteklemektedir. Termal çözücü için lazer ışını girişlerini de kabul eder.
 • Alüminyum alaşımı AlSi10Mg, Aditif Baskı ve Aditif Bilimlerdeki tüm simülasyon türleri için onaylanmıştır.
 • Arttırılmış Baskı ve Katkı Bilimi, daha fazla doğruluk ve daha hızlı çalışma süreleri için geliştirilmiştir.
ansys elektromanyetik
ansys elektromanyetik

Ansys Elektromanyetik

Ansys 2020 R1, müşterilerimizin özerklik, 5G bağlantısı, elektrifikasyon ve enerji verimliliği mühendislik mega trendlerini takip etmelerine yardımcı olmak için elektromanyetik alan simülasyon çözümleri sunmaktadır. Elektronik çözümleri hakkında bilgi için ‘Ansys Elektronik‘ makalesini okuyun. Yeni özellikler:

 • Ansys HFSS SBR +, kurulu anten analizi ve yerleştirme çalışmaları için sürünen dalga fiziği sunar, böylece kavisli özelliklere sahip nesnelere entegre antenlerin modellenmesinin doğruluğunu artırır.
 • Ansys SIwave’deki EMI Xplorer, simülasyonları tasarım döngüsünün başlarında çalıştırmadan önce potansiyel pano ve paket düzeyinde EMI sorunlarını değerlendirmeye ve azaltmaya yardımcı olur.
 • Ansys Maxwell, elektrikli araç güç aktarma organlarının, transformatörlerin, turbomakinelerin ve diğer elektrikli makinelerin elektromanyetik ve titreşimsel tasarımının doğruluğunu artıran harmonik kuvvet bağlantısına olanak tanır.
 • Ansys Cloud, Ansys Icepak’ı içeren elektrotermal simülasyonları içerecek şekilde Ansys Electronics Desktop’ta genişletildi. Ayrıca, Icepak çeşitli düşük ve yüksek frekanslı uygulamalar için kararlı durum veya geçici termal analizi destekler.
gomulu yazilimlar ansys
gomulu yazilimlar ansys

Ansys Gömülü Sisteler

Ansys 2020 R1’de Ansys SCADE, ISO 26262 ASIL D uyumlu otomotiv gömülü kontrol yazılımının tasarımını ve otomatik kod üretimini daha da hızlandırır. Ansys SCADE Suite, SCADE Suite diff modülünde kullanıcı dostu bir arayüz, Simulink® ithalatçısı ile ilgili geliştirmeler ve çok hızlı ve çok çekirdekli tasarımlar için yeni özellikler sunar. Ansys SCADE Testi artık aralık kontrolü gerçekleştiriyor ve sağlamlık testini hızlandırıyor ve Ansys SCADE Vision otonom araç (AV) algılama yazılımındaki kırılganlıkları son durumları bularak hızla tespit ediyor.

Bu SCADE yeniliklerinin çoğu havacılık ve savunma yazılımı tasarımcıları ve geliştiricileri için de geçerlidir ve erişilebilirdir. DO-178C gömülü kontrol yazılımının sertifikasyon süresini kısaltmaya yardımcı olur – en yüksek güvenlik seviyesinde. Yeni sürüm, ARINC 661 standardının kapsamlı kapsamını sunan gömülü aviyonik kokpit ekran sistemi yazılım tasarımı ve iş akışı entegrasyonunu kolaylaştırmaya devam ediyor.

akiskanlar dinamigi cfd ansys
akiskanlar dinamigi cfd ansys

Akışkanlar

Ansys Fluent, acemi veya uzman kullanıcıların daha az zamanda ve her zamankinden daha az eğitim ile sağlam hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) simülasyonları çalıştırmasını sağlayan yeni bir deneyim sunuyor. Kullanımı kolay, görev tabanlı ağ oluşturma iş akışları ve Fluent’in CFD çözümleyicileriyle birlikte Mozaik teknolojisi ödün vermeden mükemmel sonuçlar verir. CFD konusunda detaylı bilgi için ‘CFD Analizi‘ makalesini okuyun.

Kullanımı daha kolay


Kolaylaştırılmış bir iş akışı çok fazlı simülasyon kurulumunu kolaylaştırır. Sekmeli tek bir panel, kurulumu mantıklı, adım adım akan bir düzende düzenler. Bir kıyaslama gaz-sıvı boru akış simülasyonunda, yeni kurulum% 25 daha hızlı oldu.

Diğer CFD çözümleri

 • Bir cebirsel arayüz alanı yoğunluğu (AIAD) modeli karmaşık çok fazlı rejim geçişlerini doğru bir şekilde simüle eder.
 • Ayrıntılı bir elektrokimya modeli lityum-iyon pil hücrelerini optimize eder.
 • Ansys CFX’teki harmonik analizi 2 kat daha hızlıdır ve artık birden fazla taban frekansı için çözülebilir.
 • Karmaşık sıvı-yapı etkileşim problemleri daha hızlı ve daha kolay bir şekilde kurulabilir ve çözülebilir.
ansys malzeme tanimlama
ansys malzeme tanimlama

Malzemeler

Ansys Workbench 2020 için malzeme özellikleri. Doğru malzeme bilgisi, özellikle simülasyonu yaygın olarak kullanmayı amaçlayan herhangi bir ürün geliştirme organizasyonu için gereklidir. Ansys 2020 R1’de, Ansys GRANTA MI, büyük mühendislik işletmelerinde altın standart kurumsal malzeme bilgi yönetim sisteminin kullanılmasını destekleyen gelişmiş bir kullanıcı deneyimine sahiptir. GRANTA MI ile tutarlılık sağlayabilir, riski azaltabilir, verimliliği artırabilir ve yeniliği yönlendirebilirsiniz.

Yeni bir ürün olan Ansys GRANTA MI Pro, GRANTA MI’nın tasarım ve simülasyon ekipleri için hızlı bir başlangıç seçeneği olarak tasarlanmış, uygulaması kolay, odaklanmış bir sürümüdür. Bu ürün, CAD ve CAE kullanıcılarına, şirket içi malzemelerin yönetilen listelerinin ve onaylanmış özelliklerinin yanı sıra Ansys Granta’nın güvenilir malzeme referans verilerine doğrudan erişim sağlar.

Ansys 2020 R1, Ansys Mechanical ve Ansys Electronics Desktop içinde bulunan GRANTA Simülasyon Veri Seti Malzeme Malzemesi verilerini de geliştirir.

optik analiz ansys
optik analiz ansys

Ansys 2020 :Optik Çözümler

Bu sürümde Ansys SPEOS şunları sağlar:

 • Özel bir ortamda malzeme özelliklerini ve davranışlarını yeniden üreten doku eşleme özelliği ile gelişmiş gerçekçilik
 • SPEOS ve CAD arasındaki bağlantıyı güçlendiren ve üretkenliği artırmak ve geometri analizini hızlandırmak için anında geometri güncellemelerini sağlayan yeni bir özellik
 • Gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) ve otonom sürüş (AD) simülasyonlarının daha fazla doğruluğu için genişletilmiş sensör simülasyon özellikleri
 • SPEOS’a aktarılan görüntü sistemlerinin fikri mülkiyetini (IP) koruyan yeni bir lens sistemi ithalatçısı
 • Sonraki üretim sorunlarından kaçınmak için üretim kısıtlamalarını dikkate alan yeni tasarım özellikleri

Buna ek olarak, SPEOS Live Preview artık kamera sensörlerini destekliyor ve kamera ile çekilen ham görüntülerin canlı bir önizlemesini sunuyor.

ansys platform
ansys platform

Platform

Ansys Minerva, ürün yaşam döngüsü verilerinin organizasyonunu geliştirir. Sürüm kontrolü, 3D görselleştirme, işbirliği ve verilerin yeniden kullanımını kolaylaştırır. Yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) sistemleri ve CAE araçlarıyla yeni entegrasyon, işlem zorluklarını kolaylaştırır. Yeni sürüm, gösterge panoları, yapılandırma yönetimi, meta veri işleme, Ansys Workbench istemci konektörü ve iş gönderme iş akışı ve Ansys optiSLang’daki proje güncellemesindeki geliştirmeleri içerir.

ansys yari iletkenler
ansys yari iletkenler

AI, 5G ve otomotiv uygulamalarını kullanan yeni nesil, ultra büyük ve yüksek performanslı cips sistemi (SoC) için artan imza kapsamı ihtiyacını karşılamak için Ansys’in yarı iletken güç ve güvenilirlik çözümleri portföyü senaryo kapsamını büyük ölçüde iyileştirir ve sonuçlara ulaşma süresini hızlandırır.

Ansys 2020 PowerArtist, vektör gerektirmeden RTL IP’yi nitelemek için erken imza ölçütleri olarak işlev gören ve emülatör tarafından oluşturulan uzun etkinlik senaryoları için güç süresini hızlandıran statik güç verimliliği denetimlerine sahiptir. Ansys RedHawk-SC’nin yeni yayılmayan vektörsüz (NPV) dinamik analiz yaklaşımı, simülasyon vektörlerinin yokluğunda güç şebekesi zayıflığını etkili bir şekilde tanımlar ve% 90’dan fazla anahtarlama kapsamı sağlar. Ansys Totem’in yeni uyarlanabilir ağ algoritması, silikonla ilişkili doğruluk sağlarken, geleneksel FEM çözümlerine kıyasla 4X-5X çalışma zamanı iyileştirmesi ve% 20-40 bellek alanı ile büyük PMIC tasarımlarını destekler.

The Totem ve RedHawk ürün ailesi ayrıca, büyük dökümhaneler arasında çoklu fizik imzası için 4nm / 3nm proses teknolojisine ve 2.5D / 3D-IC paketleme teknolojilerine kadar kapsamlı bir FinFET düğümleri listesi için sertifikalıdır.

ansys structure
ansys structure

Yapılar

Ansys Workbench 2020 R1, Ansys Mechanical kullanıcılarına karmaşık, son derece doğrusal olmayan ve çok büyük modellerin işleyişini iyileştirmek için geliştirmelerle her zamankinden daha ileri gitmelerini sağlıyor. Geliştirmeler şunları içerir:

 • Hat gövdeleri için kesitsel atamalar, takviyelerin sonradan işlenmesi ve kolay sürükle ve bırak harici modeller dahil, basitleştirilmiş iş akışları için doğrudan Mekanik’te ek işlevsellik
 • Geliştirilmiş topoloji optimizasyonu doğrulama iş akışları, şimdi doğrudan mozaikli bir optimal şekilden nihai tasarımın meshlenmesi ve validasyonuna geçebilirsiniz
 • Bir hidrodinamik analiz aracı olan Ansys AQWA’nın üretilen yükleri diğer analiz sistemlerine aktarma yeteneği gibi yeni teknolojiler dahil olmak üzere Mekanik’e tam geçiş
 • Son LSTC alımımızı takiben LS-DYNA’nın Ansys Mechanical arayüzüne gelişmiş entegrasyonu
 • Artık Ansys APDL’yi varsayılan FEA motoru olarak kullanan Ansys Sherlock’da daha hızlı çözüm süreleri, uygulama ayarlarının birleştirilmesi ve birden çok parça kitaplığının yapılandırılması
ansys sistem tasarimi
ansys sistem tasarimi

Ansys 2020 :Sistemler

Ansys 2020 R1 iki yeni sistem çözümü içerir: Ansys Workbench 2020 VRXPERIENCE Işık Simülasyonu ve Ansys medini, Ansys Twin Builder’daki yeni Pil Sihirbazı ile birlikte Siber Güvenlik için analiz yapar.

VRXPERIENCE Işık Simülasyonu, otomotiv ürün tasarımlarının aydınlatılmasını kolaylaştırır. Autodesk VRED tasarım görselleştirme yazılımını ve Ansys’in fizik tabanlı aydınlatma simülasyonlarını bağlayarak görsel tasarım ve gelişmiş mühendislik incelemesini birleştirir. Sonuç, aracın iç ve dış aydınlatmasının fotogerçekçi bir görselleştirilmesidir.

Siber güvenlik için Ansys medini analizi, tasarım aşamasının başlarından başlayarak siber-fiziksel sistemlere yönelik güvenlik tehditlerinin sistematik olarak analizini ve değerlendirilmesini sağlar. medini analyze ayrıca özerkliği (otonom araçlar, hava taksileri vb.) mümkün kılan sistemlerin amaçlanan işlevselliğinin (SOTIF) güvenlik analizini de destekler.

Ansys Twin Builder Pil Sihirbazı ile pil hücrelerini kolayca oluşturabilir ve pil modüllerine monte edebilirsiniz. Ayrıca ECM hücreleri ve modüllerinin model oluşturulmasını ve parametrelendirilmesini kolaylaştırır.

Ansys 2020 Satın Alın

Dünyanın lider nümerik yazılımı Ansys 2020 satın almak ve bilgi almak için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edin. . İhtiyacınız olan Ansys ürünlerini beraber belirleyelim ve firmanıza güç katacak lisansı edinin. Ar-Ge projeleriniz ve ihracat destekleri ile yazılıma destek alabilirsiniz. Detaylı bilgi için. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  ETİKETLER: analiz, fea, elektromanyetik, ANSYS
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.