Site Rengi

Alüminyum Enjeksiyon Gaz Giderme

07.05.2020
1.137

Alüminyum enjeksiyon gaz giderme, gaz alma ve gaz alma yöntemleri üzerine değerli bilgiler bulacağınız bu makaleyi hazırladık. Enjeksiyon sistemleri ile ürün üretme üretim sanayisi için büyük önem taşımaktadır. Özellikle büyük parti üretimi yapılan, gerek üretim maliyetleir gerekse kayıp açısından büyük avantajlar sağlayan enjeksiyon sistemleri genel olarak; 1. Plastik Enjeksiyon Sistemleri, 2. Metal Enjeksiyon Sistemleir , 3. Toz Enjeksiyon Sistemlergi gibi çeşitleri bulunmaktadır. Peki bu üretim sürecinde erimiş yapının içerisinden gaz alma işlemi nasıl yapılmaktadır. Bu makale çalışmasında siz değerli okurlarımız alüminyum enjeksiyon gaz giderme, alüminyum dökümde gaz giderme, alüminyum enjeksiyon gaz alma, makinesi ve çalışma prensibi değerlendirilecek ve sizlere mükemmel bilgiler sunulacaktır. Ayrıca alüminyum enjeksiyon gaz giderme cihazı üreten HTE Endüstriyel Kontrol firmasının tanıtımı yapılacaktır. HTE firması hakkında daha detaylı bilgiye ‘HTE Control‘ web sitesini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

aluminyum enjeksiyon gaz giderme
aluminyum enjeksiyon gaz giderme

Alüminyum Enjeksiyon Gaz Alma İşlemi ve Makineleri

Enjeksiyon sistemlerinin en önemli avantajları daha düşük çevrim süresi, daha az talaşlı imalat, parçada beklenen yüksek mekanik özellik, üretim sürecinde parçalanma gibi bir çok özellikle beklenmektedir. Enjeksiyon kalıplamada kalıp çeliğinden ise yüksek sıcaklık dayanımı, basma dayanımı, sertlik, ısıl iletkenlik, süneklik ve tokluk beklentisi vardır. Peki bu sistemin etkin olarak çalışması, yani ürünlerin sorunsuz olarak üretilebilmesi için gaz alma sistemi nasıl olmalıdır. HTE Endüstriyel kontrol firması bu alana mükemmel bir çözüm buldu. Yerli imkanlarla alüminyum enjeksiyon gaz alma makineleri üretmektedir. Tasarım süreçlerinde mükemmel mekanik tasırım ilkelerini kullanmaktadır. Mekanik tasarım hakkında merak ettiklerinizi ‘Mekanik Tasarım‘ makalesini okuyarak ulaşabilirsiniz.

alüminyum enjeksiyon makinesi
alüminyum enjeksiyon makinesi

Alüminyum Alaşımlarında Gaz Giderme işlemi

Gaz giderme işlemlerinde en yaygın yöntem sıvı metalden gaz kabarcıkları ile hidrojenin yüzeye taşınmasıdır. Bu yöntemde reaktif yada inert gazlar kullanılmaktadır. Alüminyum üretim sistemlerinde gaz alma önemli bir işlemdir. Özellikle Hidrojen gözenekleri. Katılaşma sonrası gözenek kalmasına neden oluyor ve sonuçla ürün beklenen mekanik özellikleri yakalayamıyor. En çok ta yorulma ömrüne büyük zararlar veriyor. Müşterilerin en çok problem yaşadığı alanlardan birisi gaz giderme, bazen sanayide degazzing kavramı da kullanılıyor. Erimiş metalin içerisinden gaz alma işlemi yapmak zor ve yüksek teknoloji gerektiren bir işlemdir. Bugüne kadar bir çok yöntem uygulanmıştır. Asal (inert) gaz uygulaması, vakum yöntemi ve ultrasonik yöntemdir. En çok kullanılan yöntemi merak ediyorsanız asal gaz uygulaması yöntemidir. Nasıl mı çalışıyor? Sıvı, yani erimiş alüminyumun içerisinden argon yada azot gibi bir gaz geçirmek. Bu gazların özelliği erimiş metal ile herhangi bir reaksiyona girmeden erimiş metalin içinden geçmesidir. Üretim sektöründe çalışanlar bilirler Argon özellikle toz metalürjisi alanında en çok kullanılan atmosfer gazıdır. Orda da aynı şekilde, sinterleme anında parça ile reaksiyona girmeden ürünü korurlar.

aluminyum enjeksiyon parca
aluminyum enjeksiyon parca

Alüminyum Gaz Giderme İşleminin Ürün Kalitesine Etkisi

Erimiş alüminyum içerisindeki Hidroje gazı parça kalitesinde çok etki etmektedir. Özellikle kalite kavramının hızla yaygınlaştığı, optimal mekanik özelliklerde ürün üretme ve en önemlisi robüst tasarım dediğimiz ürünlerimiz arasında özellikler açısından tutarlılık çok önemlidir. Dünya pazarına açılacak, büyük firma olmak ve sürdürülebilir karlı büyüme için ürünlerinizin kaliteli olması gerekir. Kalite için ilk işlem üretim sürecinin iyileştirilmesidir. Alüminyum gaz giderme yada diğer bir deyişle alüminyum gaz alma işlemi başat işlemdir. Bu işlem için HTE Endüstriyel Kontrol firmasının geliştirdiği ürünleri inceleyin.

Gaz Giderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Alüminyum erime noktası üzerine çıkıldığı zaman sıvı hale gelir. Faz değiştiren alüminyum içerisine hidrojen gibi gazlar oluşur. Bu gazlar asal gaz uygulaması, vakum yöntemi ve ultrasonik yöntem gibi yöntemlerle giderilmele, yani alüminyum gaz alma işlemi yapılır. Bu işlem için geliştirilen cihazları alüminyum gaz alma makinesi denilmektedir. Otomatik, yüksek kaliteli ve hassasiyetli ürün için HTE markasını tercih edebilirsiniz.

Enjeksiyon Sistemleri İçin Gaz Giderme Cihazı Satın Alın

Türkiye’nin teknoloji üssü olan Teknopark İstanbul’da faaliyet gösteren HTE Endüstriyel Kontrol firması, alüminyum enjeksiyon firmaları için özel, yüksek teknoloji cihazlar geliştiriyor. Cihazlarından bir tanesi alüminyum enjeksiyon gaz giderme makinesidir. Ayrıca alüminyum dökümde gaz giderme makineleri de yapılmaktadır. Makine özel siparişe göre ve üstün özelliklerde üretilip sizlere teslim ediliyor. Ürünleri geliştirirken nümerik ve analitik olarak bütün hesaplamaları yapılmakta ve Akademik Danışman ile ürünler geliştirilmektedir. Analiz süreçleri ve ürünleri hakkında bilgi için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ürünler test edilerek ve satış sonrası teknik destek sağlanarak süreç yürütülüyor. Yani üretim sisteminizi optimize edecek, firmanıza değer katacak, verimliliğinizi arttıracak bir süreç yönetimi. Ürün fiyatları, temin süresi ve üstün özellikleri için bizimle irtibat kurun. ,

Ziyaretçi Yorumları (1)