Site Rengi

19.03.2020
2.603
3d baskı, 3d baskı hizmeti İstanbul, üç boyutlu baskı, 3d baskı fiyatları
3D Baskı Hizmeti

3D baskı, 3d baskı hizmeti İstanbul ve çevre iller, diğer bölgelerde çalışma yapmakta ve sizlerin İnovatif ürünlerinizin 3d baskı merkezi hizmeti alarak üretmekteyiz. Ürün fikirlerinizi somutlaştırmak, prototip ürettirmek ve hatta seri üretim için dahi kullanılan üç boyutlu baskı teknolojisi ile üretebilirsiniz. Katmanlı üretim teknolojisi olarak da bilinen bu yöntem ile hızlı bir şekilde ürünlerinizin ilk prototipini almak, adetli baskı almak ve hatta tasarım hizmeti ile beraber baskı hizmeti almak için bizi arayın. Makale çalışmasında ayrıca 3d baskı fiyatları, 3d baskı hizmeti İstanbul, 3d baskı atölyesi ve 3d baskı atölyesi İstanbul konularında bilgi verilecektir. Ayrıca daha detaylı bilgi için 3D BASKI AL web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ürün Geliştirme (ÜR-GE) süreci iş fikri ile başlar, konsept tasarım, 3d mekanik tasarım, tasarım doğrulama, prototip üretimi, test, revizyon ve nihai ürün ile devam eder. Bu arada mekanik tasarım konusunda merak ettiklerinize ‘Mekanik Tasarım‘ makalesinden ulaşabilirsiniz. Ürünün hangi yöntemle prototipinin üretileceğine karar vermek gerekiyor. Talaşlı imalat, döküm, sac metal, baskı teknolojisi veya diğer yöntemler, hangisi en uygun yöntem? Marsis İnovasyon ürünlerinizin prototiplerinin üretiminde size danışmanlık, üretim ve 3d baskı hizmeti sağlamaktadır.

Üç Boyutlu Baskı İşlem Sırası

Üç boyutlu baskı, dijital modelden fiziksel bir nesne oluşturmanızı sağlayan yenilikçi bir teknolojidir. Tek yapmanız gereken bir tasarım yapmak, dosyayı bir 3D yazıcıya aktarmak, ardından nesnenizi hayata geçirmek.

3D üretim süreci 1980’lerde tasarlandı ve başlangıçta ‘hızlı prototipleme’ olarak adlandırıldı. Şirketlerin hassas teknik özelliklere göre hızlı bir şekilde prototipler geliştirmelerini sağladı. Günümüzde kullanımları çok daha çeşitlidir. İşletmeler, eğitimciler, sağlık görevlileri, araştırmacılar ve hobiler bu teknolojiyi çok çeşitli uygulamalar için kullanıyor. 3 boyutlu baskı ile inovatif ürünler üretebilirsiniz. 3 boyutlu baskı mükemmel bir inovatif çözümdür.

En basit haliyle, bir tür ek üretimdir (malzeme eklenir, çıkarılmaz).

3B Baskı Hizmeti Adım adım böyle çalışır.

 1. Dijital tasarım oluşturma: İlk aşama, bir 3D modelleme programında (CAD – Bilgisayar Destekli Tasarım) veya bir 3D tarayıcı kullanarak dijital bir model oluşturmaktır. Başka bir seçenek, önceden bir 3D model tasarımı, örneğin bir şirket veritabanından veya tasarım paylaşım web sitesinden bulmaktır.
 2. İçe Aktar: Ardından, tasarımı Ultimaker Cura gibi 3D yazılımlarına aktarın. Bu ücretsiz ve açık kaynaklı yazılım, dijital modeli katmanlara ayırır ve bunları 3D yazıcı tarafından ‘okunabilen’ bir G kodu dosyasına dönüştürür.
 3. Kaydet / aktar: Ultimaker Cura dosyası, makinenize takılı bir USB’ye kaydedilir. Alternatif olarak, dosya buluta kaydedilebilir, ardından yazıcıya gönderilebilir.
 4. 3D baskı İstanbul : Son adım baskı düğmesine basmaktır. Yazıcılar, biri üst üste malzeme katmanları üretir. Bu bitmiş nesneyi oluşturur. Masaüstü yazıcılarda genellikle beslenen ve daha sonra yazdırma kafasında eritilen plastik filamentler kullanılır. Bu sıvı madde, yapı plakası üzerine ekstrüde edilir.

3D Baskı Merkezi İle 3D Printer Baskı

3D baskı merkezi İstanbul arıyorsanız Marsis ürünlerinizin 3d printer baskı ve işlemlerini yapmaktadır. Firma, bünyesinde bulundurduğu yazıcılar ile nihai ürün baskı yapmakta ve size teslim etmektedir. Ayrıca baskı, baskı sonrası temizlik işlemleri, yapıştırma, boyama ve diğer işlemleri de gerçekleştiren firma, ürün geliştirme süreçlerinizde size destek olmaktadır. Ürün geliştirmenin adımların olan fikirden ticarileşmeye önemli kısım prototip üretimidir. Prototip üretiminde daha çok hızlı protipleme yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yöntemlerde 3d yazıcılar büyük yer tutmaktadır.

3D Baskı Kadıköy ve Atölye Hizmeti

Marsis, İstanbul ve bütün ilçelerinde baskı hizmeti vermektedir. 3d baskı Kadıköy ve özellikle 3d baskı atölyesi Kadıköy bazında hizmet veren firmamız, nihai ürün baskısı konusunda profesyonel hizmet sağlamaktadır. Kadıköy özellikle İstanbul’un güzide ilçelerinden birisidir. Anadolu yakasında bulunan ilçe, tarihi ile çok eski yıllara dayanmaktadır. Tarihte ayrıca ticaretin yoğunluğu ile de bilinmektedir. Kadıköy’de ürün geliştiren, bu alanda çalışan, hızlı prototip üretmek isteyen ve bu alanda hizmet almak isteyenler için Marsis hizmet sağlamaktadır. 3D baskı fiyatları, 3 boyutlu baskı ve diğer bilgiler için bizi arayın. 3d yazıcıların tarihine ve gelişimine ait yazı okumak isterseniz linke tıklayınız.

Ürünlerinizin tasarımı ayrıca yapılmakta, gerekli üretim parametreleri belirlenerek ileri teknoloji yazıcılar ile hızlı prototipleri hazırlanmaktadır. Yine yapıştırma, boyama, temizleme ve diğer bitirme işlemleri profesyonel olarak yapılıp, nihai ürün olarak tarafınıza sunulmaktadır. Hizmet almak için bizi arayın.

3D Yazıcı İle Yapılan Ürünler Nelerdir?

3D baskılar birçok farklı endüstride farklı şekillerde kullanılabilir. Makine sektörü, oyuncak sektörü, otomotiv sektörü, havacılık sektörü, plastik kalıp sektörü, alüminyum enjeksiyon kalıp sektörü gibi aklınıza gelebilecek bütün sektörlerde bu teknoloji kullanılmaktadır. Bunlar sadece birkaç örnektir.

Ürün Geliştirme

Bir ürün geliştirmek kolay (veya ucuz) değildir. Şirket içi bir masaüstü 3D yazıcıya sahip olmak, işletmelerin farklı iterasyonları maliyetin bir kısmıyla test etmesini sağlar. Idea Reality’nin örnek olay incelemesi, ürün geliştirme için hızlı prototiplemenin ne kadar yararlı olabileceğini vurgular. Ürün geliştirme hakkında mükemmel bilgilere ‘Ürün Geliştirme‘ makalesinden ulaşabilirsiniz.

İsteğe bağlı 3d baskı üretimi

İmalat şirketleri müşterilerinin ihtiyaçlarına tepki vermelidir. 3D baskı İstanbul, ambalaj şirketi Gerhard Schubert GmbH’nin talep üzerine özelleştirilmiş araçlar geliştirmesini sağlayarak müşterileri için daha duyarlı ve uyarlanabilir bir hizmet sunmalarına yardımcı oluyor.

Karmaşık kavramları açıklamak için üç boyutlu baskı

Dubai merkezli Killa Design gibi mimarlar ve tasarımcılar, müteahhitlere, üreticilere ve mühendislere karmaşık tasarımlar sergilemek için ayrıntılı 3D modeller oluşturuyor. Bu, herkesin projeyi tam olarak anlamasını sağlar. 3d baskı fiyatları ve hizmeti almak için bize ulaşın.

3D baskının en çok kullanıldığı sektörler

3D baskının en çok kullanıldığı sektörler otomotiv, havacılık, tüketim malları, endüstriyel mallar, medikal ve eğitimdir.

 • Ana iş yararları şunları yapabilmeyi içerir:
 • Özel modeller oluşturun
 • Hızla prototipler oluşturun
 • Karmaşık geometriye sahip 3D modeller tasarlayın
 • Maliyetleri azaltın ve önemli süreçleri hızlandırın
 • İmalat için kalıp yapımı
 • Son kullanım parçalarını yazdırın

Çeşitli endüstrilerin işlerini desteklemek için 3D baskıyı nasıl kullandıkları hakkında daha fazla bilgi için 3 boyutlu baskı İstanbul uygulamaları hakkındaki sayfamıza bir göz atın.

3D Baskı Hizmeti İçin 3D Model Hazırlama

3D baskılar öncesi ürünün 3D modellerinin hazırlanması gerekmektedir. Burada iki yöntem kullanılmaktadır. Birincisi mevcut ürünün modelini oluşturmak için Tersine Mühendislik yöntemleri ile 3d tarama yapılarak ürünün nokta bulutu, yüzey modeli ve sonrasında katı modeli oluşturulabilmektedir. Yeni bir ürün ise CAD Programları yardımıyla ürünün 3d modeli hazırlanır. CAD, bildiğiniz üzere bilgisayar destekli tasarım teknolojisidir. Artık hayal ettiğiniz ürünlerin 3d tasarımlarını CAD programları yardımıyla çok rahat modelleyebilir ve istediğiniz gibi hızlı protipleme yöntemi ile üretebilirsiniz.

3D Model İçin G Kodlarının Türetilmesi

Bu aşamada dünyanın en gelişmiş yazılımı olan Ultimaker Cura yazılımı kullanılmaktadır.

ltimaker Cura 4.5 resmi olarak canlı. Ultimaker’ın açık kaynaklı dilimleme yazılımının en son sürümü, kullanışlı yeni özellikler sunar ve Ultimaker Cura’yı açmadan en sevdiğiniz eklentilere göz atmanıza, aramanıza ve yeni bir çevrimiçi arabirim üzerinden abone olmanıza olanak tanıyan geliştirilmiş Ultimaker Marketi’nin piyasaya sunulmasıyla çakışır. 3b baskı hizmeti için Ultimaker Cura vazgeçilmez bir yazılımdır.

Ultimaker CTO’su DickMoerkens, “UltimakerCura sürekli açık kaynak topluluğu ve özel şirket içi yazılım ekibi tarafından desteklenmektedir,” dedi. “Kullanıcı veritabanımızın yeni öğrenciler, üreticiler ve profesyonel kullanıcılarla her geçen gün hızla genişlediğini görüyoruz. Bir kullanıcının mevcut her ayarı elle iki kez test etmeye daha istekli olduğu durumlarda, diğerleri 3D baskıyı mevcut iş akışlarına tam olarak entegre etmek isterler. baskı iş akışını şimdi ve gelecekte tamamen düzene sokmak ve basitleştirmek için açık yaklaşımlı geliştirme stratejimizle gurur duyuyorum. 3d baskı hizmeti İstanbul ve çevre iller, diğer bölgelerde hizmet yerlerimiz bulunmaktadır.

Ürünlerimin Üretiminde Hangi Katmanlı İmalat Tekniğini Kullanmalıyım

3D Baskı Hizmeti İstanbul veren bir çok yer bulunduğu gibi çok farklı yöntemlerle hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Bunlar;

 1. FDM Teknolojisi
 2. Poly Jet Teknolojisi
 3. Seçici Lazer Sinterleme (SLS) Teknolojisi
 4. SLA Teknolojisi (Tarayarak Işıkla Kürleme)
 5. LOM, Takakalı Yapıştırmalı Parça İmalatalı Teknolojisi
 6. Bağlayıcı Püskürtme Tekniği

Gibi bir çok 3d yazıcı teknolojisi bulunmaktadır. FDM teknolojisi en çok kullanılan yöntemlerden birisi olmasına rağmen özellikle metaller için SLS ve SLM teknolojisi hızla yayılmaktadır.

3D Baskı Hizmeti İçin Kullanılan Flamentler

Geliştirdiğiniz ürünün hangi malzemeden üretilmesi gerekmektedir. Mukavemet, ağırlık, ısıya dayanıklılık veya ışık geçirgenliği gibi bir çok mekanik ve fiziksel özellik incelenerek, ürünün çalışma koşullarına göre uygun malzeme seçimi yapılmalıdır. Kullanılacak üretim metoduna göre de malzeme seçilmelidir. ABS, PLA, Akrilik, Poliamid, Polisteren, Karbon Fiber, Alüminyum Katkılı Poliamid, Polikarbonat, Paslanmaz çelik, Titanyum, Polipropilen gibi bir çok malzeme kullanılabilir. Malzeme seçimi tamamıyla ürünün kullanılacağı alana göre seçilmeli ve uygulanmalıdır. Analiz çalışmalarında hangi malzemenin kullanılacağı belirlenebilir. Karbon fiber 3d baskı teknolojisi ile ürünlerini FDM yöntemi ile yüksek mukavemet özelliklerinde üretebilirsiniz.

Üç boyutlu baskı filamentleri, baskı hizmeti, 3d baskı fiyatları
Üç Boyutlu Baskı Flamentleri

Marsis İnovasyon bünyesinde, ABS, PETG, Anti bakteriyel, Ahşap, Esnek PLA, Karbon Fiber, PC (Polikarbonat), Naylon, HIPS, PVA gibi bir çok malzemeden ürününüz üretilebilir. Malzeme seçimi konusunda uzmanlarımız destek olacak. 3d baskı fiyatları, 3 boyutlu baskı yaptırmak için teklif almak için bize ulaşın.

karbon fiber filament,
Karbon fiber filament
karbon fiber baskı,,
Karbon Fiber 3D Baskı

Polilaktik asit (PLA)

Bu biyolojik olarak çözünebilen polimer iyi bir yüzey kalitesine sahiptir. Konsept modeller ve görselleştirme yardımcıları için idealdir.

Ko-polyester (CPE)

CPE kimyasallara dayanıklıdır, yüksek gerilme mukavemetine sahiptir. Bu nedenle, mekanik uygulamalar için mükemmeldir. Ayrıca kokusuzdur, bu da onu baskı için en güvenli seçeneklerden biri yapar. CPE + daha güçlüdür ve fonksiyonel prototipleme için uygundur.

Polikarbonat (PC)

Polikarbonat süper dayanıklıdır ve mühendisler için idealdir. Ayrıca ısıya dayanıklıdır.

Naylon (poliamid)

Naylon esnek ve güçlüdür, bu nedenle baskı araçları ve son kullanım parçaları için iyidir. Aynı zamanda aşınmaya dayanıklıdır.

Polipropilen (PP)

Bu ikinci en yaygın kullanılan polimerdir ve sert ve düşük sürtünme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda yarı esnektir.

Termoplastik poliüretan (TPU 95A)

Bu yarı esnek malzeme kauçuğa benzer şekilde çalışır ve kırılmadan veya deforme olmadan darbeye dayanabilir.

Nihai Ürün Kalitesinde Ürün İçin 3D Baskı Hizmeti

Çoğu zaman 3d yazıcılarla üretilen ürünler son işleme ihtiyaç duyarlar. Fakat gelişen 3d yazıcı teknolojileri ve malzemeler ile nihai ürün prototiplerinin de üç boyutlu baskı tekniği ile üretmek mümkündür. Özellikle eriyebilen doğal flament olan PVA malzemesi ile destek oluşturarak ürünlerinizi istenilen kalitede üretilebilir. Katman kalınlığı, profil adımı, hız, sıcaklıklar ve diğer parametreler optimize edilerek istediğiniz kalitede 3d Baskıyla elde edebilirsiniz. Marsis İnovasyon, bu konuda ürününüz üzerinde çalışarak zaman, maliyet ve kalite optimazyonu yaparak, öncelik verdiğiniz değere göre optimizasyon yapan 3D Baskı Hizmeti sağlamaktadır. Özellikle topoloji optimizasyonu ile yapısal analiz yapılarak dayanıklı ürünler üretilebilir. Üç boyutlu baskı hizmeti veren her ne kadar çok yer olsa da Marsis İnovasyon uzmandır ve profesyonel hizmet sağlar. 3d baskı hizmeti İstanbul ve çevre illerde hizmet veren firmamız için bize ulaşın.

3D Yazıcılarla Prototip Üretiminde Üretim Parametreleri

Ürünlerin 3D yazıcı teknolojisi ile üretiminde üretim parametrelerinin seçimi ve optimizasyonu önemlidir. Burada tecrübe ön plana çıkmaktadır. Teknik bilgi ile tecrübe birleştiği zaman mükemmel ürünler ortaya çıkmaktadır. Üretim parametreleri olarak baskı hızı, flament hızı, nozül sıcaklığı, tabla sıcaklığı, katman kalınlığı, profil adımı gibi bir çok parametre bulunmaktadır. Bunlar malzeme üretici firmalarının önerileri, tecrübe, teknik bilgi ve 3d yazıcının kapasitesine göre optimize edildiği gibi müşterinin beklediği kalite seviyesi, hız ve maliyete göre de optimize edilmektedir. 3D baskı hizmeti İstanbul almak için bize ulaşın.

3D Baskı Hizmeti Fiyatları ve Teklif Alma

3D yazıcı teknolojisi ile ürün ürettirmek için ilk olarak ürün CAD datası olup olmadığı, yok ise oluşturmada 3d tarama veya doğrudan ölçüm ile yapılıp yapılmayacağı karar verilir. CAD datası müşteri tarafından veya firmamız tarafından oluşturulduktan sonra ürünün malzemesi, üretim parametreleri ve diğer parametreler üzerinde çalışılır. Sonrasında ürünün G kodlarını oluşturmak üzere Ultimaker Cura yazılımı ile tespit edilen üretim parametrelerine göre model hazırlanır ve G kodu oluşturulur. 3D yazıcı ile baskı alınarak çekme paylarına göre nihai ürün elde etmek için bir iki iterasyon yapılabilir. 3D baskı hizmeti fiyatları ve 3 boyutlu baskı hizmeti almak için bize ulaşın.

Bu süreçlere göre fiyatlandırma çalışması yapılmaktadır. Zaman, kalite ve işlemler için fiyatlar tespit edilmektedir. Ayrıca ürünün üretim sonrası yüzey işlemleri, montaj, boyama ve çalışır duruma getirme gibi işlemlere göre fiyatlar tespit edilip teklif hazırlanır. Ürünlerinizi Marsis İnovasyon ile profesyonel olarak ürettirmek için bize ulaşın. Topoloji optimizasyonu ve 3d baskı öncesi mukavemet hesapları için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Profesyonel 3D Baskı Hizmeti İstanbul

Ürünlerinizin prototiplerini ürettirmek, ürün fikirlerinizin 3d modellerini tasarlattırıp ürüne mi dönüştürmek, 3d baskı hizmeti İstanbul konusunda profesyonel hizmet almak için bize ulaşın. ,

MARSİS ile İleşitim Kurun !

  ETİKETLER: tasarım, analiz, baskı
  Ziyaretçi Yorumları (15)