Site Rengi

3D Baskı Hizmeti

19.03.2020
462

İnovatif ürünlerinizi 3d yazıcı teknolojisi ile üretmek ister misiniz ? İmalat teknolojilerinin geldiği son nokta, modern imalat, katmanlı imalat tekniğidir. Katman katman ürünlerinizi ören sistem özellikle az sayıda ürünlerin üretimi, prototip üretimi ve bir çok alanda kullanılmaktadır. Artık polimerik malzemelerden metallere, seramiklerden diğer malzemelere kadar bir çok ürün farklı malzemelerden üretilmektedir. Marsis İnovasyon size inovatif fikirlerinizin ürüne dönüşmesi için 3d baskı hizmeti sağlamaktadır. 3d baskı fiyatları ve diğer bir okunuşla 3 boyutlu baskı fiyatları ürüne, istenen kaliyeye, malzemeye ve tasarıma göre değişmektedir. Üç boyutlu baskı hizmeti almak için bize ulaşın.

Ürün Geliştirme (Ürün Geliştirme, Ür-Ge, hakkında detaylı bilgi için ‘Ürün Geliştirme‘ makalemizi okuyabilirsiniz) süreçlerinin önemli adımlarından birisi prototip üretimidir. Prototip üretimi ve sonrası testler yapılarak nihai ürüne gidilmektedir. Prototip üretiminde 3d yazıcı teknolojileri çokça kullanılmaktadır. Marsis İnovasyon, 3D Baskı Hizmeti konusunda uzmandır ve Ür-Ge süreçlerinde sizlere prototip üretimi sağlamaktadır. 3D baskı fiyatları, teklif almak ve hizmetialmak için bize ulaşın.

3d baskı hizmeti
3D Baskı

3D Baskı Hizmeti Nedir ?

3D baskı, dijital modelden fiziksel bir nesne oluşturmanızı sağlayan yenilikçi bir teknolojidir. Tek yapmanız gereken bir tasarım yapmak, dosyayı bir 3D yazıcıya aktarmak, ardından nesnenizi hayata geçirmek.

3D baskı süreci 1980’lerde tasarlandı ve başlangıçta ‘hızlı prototipleme’ olarak adlandırıldı. Şirketlerin hassas teknik özelliklere göre hızlı bir şekilde prototipler geliştirmelerini sağladı. Günümüzde kullanımları çok daha çeşitlidir. İşletmeler, eğitimciler, sağlık görevlileri, araştırmacılar ve hobiler bu teknolojiyi çok çeşitli uygulamalar için kullanıyor. 3 boyutlu baskı ile inovatif ürünler üretebilirsiniz.

En basit haliyle, bir tür ek üretimdir (malzeme eklenir, çıkarılmaz).

Adım adım böyle çalışır.

 1. Dijital tasarım oluşturma: İlk aşama, bir 3D modelleme programında (CAD – Bilgisayar Destekli Tasarım) veya bir 3D tarayıcı kullanarak dijital bir model oluşturmaktır. Başka bir seçenek, önceden bir 3D model tasarımı, örneğin bir şirket veritabanından veya tasarım paylaşım web sitesinden bulmaktır.
 2. İçe Aktar: Ardından, tasarımı Ultimaker Cura gibi 3D baskı yazılımlarına aktarın. Bu ücretsiz ve açık kaynaklı yazılım, dijital modeli katmanlara ayırır ve bunları 3D yazıcı tarafından ‘okunabilen’ bir G kodu dosyasına dönüştürür.
 3. Kaydet / aktar: Ultimaker Cura dosyası, makinenize takılı bir USB’ye kaydedilir. Alternatif olarak, dosya buluta kaydedilebilir, ardından yazıcıya gönderilebilir.
 4. 3D baskı: Son adım baskı düğmesine basmaktır. Yazıcılar, biri üst üste malzeme katmanları üretir. Bu bitmiş nesneyi oluşturur. Masaüstü yazıcılarda genellikle beslenen ve daha sonra yazdırma kafasında eritilen plastik filamentler kullanılır. Bu sıvı madde, yapı plakası üzerine ekstrüde edilir.

3D Yazıcı İle Yapılan Ürünler Nelerdir?

3D baskılar birçok farklı endüstride farklı şekillerde kullanılabilir. Bunlar sadece birkaç örnektir.

Ürün Geliştirme

Bir ürün geliştirmek kolay (veya ucuz) değildir. Şirket içi bir masaüstü 3D yazıcıya sahip olmak, işletmelerin farklı iterasyonları maliyetin bir kısmıyla test etmesini sağlar. Idea Reality’nin örnek olay incelemesi, ürün geliştirme için hızlı prototiplemenin ne kadar yararlı olabileceğini vurgular.

İsteğe bağlı 3d baskı üretimi

İmalat şirketleri müşterilerinin ihtiyaçlarına tepki vermelidir. 3D baskı, ambalaj şirketi Gerhard Schubert GmbH’nin talep üzerine özelleştirilmiş araçlar geliştirmesini sağlayarak müşterileri için daha duyarlı ve uyarlanabilir bir hizmet sunmalarına yardımcı oluyor.

Karmaşık kavramları açıklamak için üç boyutlu baskı

Dubai merkezli Killa Design gibi mimarlar ve tasarımcılar, müteahhitlere, üreticilere ve mühendislere karmaşık tasarımlar sergilemek için ayrıntılı 3D modeller oluşturuyor. Bu, herkesin projeyi tam olarak anlamasını sağlar.

3D baskının en çok kullanıldığı sektörler

3D baskının en çok kullanıldığı sektörler otomotiv, havacılık, tüketim malları, endüstriyel mallar, medikal ve eğitimdir.

 • Ana iş yararları şunları yapabilmeyi içerir:
 • Özel modeller oluşturun
 • Hızla prototipler oluşturun
 • Karmaşık geometriye sahip 3D modeller tasarlayın
 • Maliyetleri azaltın ve önemli süreçleri hızlandırın
 • İmalat için kalıp yapımı
 • Son kullanım parçalarını yazdırın

Çeşitli endüstrilerin işlerini desteklemek için 3D baskıyı nasıl kullandıkları hakkında daha fazla bilgi için 3 boyutlu baskı uygulamaları hakkındaki sayfamıza bir göz atın.

3D Baskı İçin 3D Model Hazırlama

3D baskılar öncesi ürünün 3D modellerinin hazırlanması gerekmektedir. Burada iki yöntem kullanılmaktadır. Birincisi mevcut ürünün modelini oluşturmak için Tersine Mühendislik yöntemleri ile 3d tarama yapılarak ürünün nokta bulutu, yüzey modeli ve sonrasında katı modeli oluşturulabilmektedir. Yeni bi rürün ise CAD porgramları yardımıyla ürünün 3d modeli hazırlanır.

Ansys ile Topoloji Optimizasyonu

3D yazıcı teknolojisinde ürünün iç yapısının belirli geometrik şekiller halinde örülmektedir. Buna topolojik optimizasyon analizi denir. Ürünler istenilen doluluk oranına (infill) göre örülmektedir. Topolojik yapı açısından lines, triangles, tri-hexagon, cubic, otet, quarter cubic, concetric, zig zag, cross, cross 3d ve gyroid gibi şekiller kullanılabilmektedir. Ürüne, mukavemete ve kalitesine göre optimum topolojik yapı seçilmelidir. Farklı bir yöntem olarak nümerik analiz yazılımları arasında amiral gemisi niteliğindeki Ansys ürünleri ile gerçek çalışma koşullarına uygun hazırlanan modelleme ile analiz edilerek, optimum topolojik şekil seçilmekte ve üretim gerçekleştirilmektedir.

3d baskı fiyatları
Ansys Ürünleri İle 3D Baskı Öncesi Topoloji Optimizasyonu

3D Model İçin G Kodlarının Türetilmesi

Bu aşamada dünyanın en gelişmiş yazılımı olan Ultimaker Cura yazılımı kullanılmaktadır.

ltimaker Cura 4.5 resmi olarak canlı. Ultimaker’ın açık kaynaklı dilimleme yazılımının en son sürümü, kullanışlı yeni özellikler sunar ve Ultimaker Cura’yı açmadan en sevdiğiniz eklentilere göz atmanıza, aramanıza ve yeni bir çevrimiçi arabirim üzerinden abone olmanıza olanak tanıyan geliştirilmiş Ultimaker Marketi’nin piyasaya sunulmasıyla çakışır. 3b baskı hizmeti için Ultimaker Cura vazgeçilmez bir yazılımdır.

Ultimaker CTO’su DickMoerkens, “UltimakerCura sürekli açık kaynak topluluğu ve özel şirket içi yazılım ekibi tarafından desteklenmektedir,” dedi. “Kullanıcı veritabanımızın yeni öğrenciler, üreticiler ve profesyonel kullanıcılarla her geçen gün hızla genişlediğini görüyoruz. Bir kullanıcının mevcut her ayarı elle iki kez test etmeye daha istekli olduğu durumlarda, diğerleri 3D baskıyı mevcut iş akışlarına tam olarak entegre etmek isterler. 3D baskısı iş akışını şimdi ve gelecekte tamamen düzene sokmak ve basitleştirmek için açık yaklaşımlı geliştirme stratejimizle gurur duyuyorum. ”

3d baskı ucuz
Ultimaker Cura İle G Kodu Üretme

Ürünlerimin Üretiminde Hangi Katmanlı İmalat Tekniğini Kullanmalıyım

3D Baskı Hizmeti veren bir çok yer bulunduğu gibi çok farklı yöntemlele hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Bunlar;

 1. FDM Teknolojisi
 2. Poly Jet Teknolojisi
 3. Seçici Lazer Sinterleme (SLS) Teknolojisi
 4. SLA Teknolojisi (Tarayarak Işıkla Kürleme)
 5. LOM, Takakalı Yapıştırmalı Parça İmalatalı Teknolojisi
 6. Bağlayıcı Püskürtme Tekniği

Gibi bir çok 3d yazıcı teknolojisi bulunmaktadır. FDM teknolojisi en çok kullanılan yöntemlerden birisi olmasına rağmen özellikle metaller için SLS ve SLM teknolojisi hızla yayılmaktadır.

3D Baskı Hizmeti İçin Kullanılan Flamentler

Geliştirdiğiniz ürünün hangi malzemeden üretilmesi gerekmektedir. Mukavemet, ağırlık, ısıya dayanıklılık veya ışık geçirgenliği gibi bir çok mekanik ve fiziksel özellik incelenerek, ürünün çalışma koşullarına göre uygun malzeme seçimi yapılmalıdır. Kullanılacak üretim metoduna göre de malzeme seçilmelidir. ABS, PLA, Akrilik, Poliamid, Polisteren, Karbon Fiber, Alüminyum Katkılı Poliamid, Polikarbonat, Paslanmaz çelik, Titanyum, Polipropilen gibi bir çok malzeme kullanılabilir. Malzeme seçimi tamamıyla ürünün kullanılacağı alana göre seçilmeli ve uygulanmalıdır. Analiz çalışmalarında hangi malzemenin kullanılacağı belirlenebilir. Karbon fiber 3d baskı teknolojisi ile ürünlerini FDM yöntemi ile yüksek mukavemet özelliklerinde üretebilirsiniz.

3d baskı kullanılan flament, 3d baskı fiyatları
Üç Boyutlu Baskı Flamentleri

Marsis İnovasyon bünyesinde, ABS, PETG, Antibakteriyel, Ahşap, Esnek PLA, Karbon Fiber, PC (Polikarbonat), Naylon, HIPS, PVA gibi bir çok malzemeden ürününüz üretilebilir. Malzeme seçimi konusunda uzmanlarımız destek olacak. 3d baskı fiyatları, 3 boyutlu baskı yaptırmak için teklif almak için bize ulaşın.

karbon fiber filament, 3 boyutlu baskı
Karbon fiber filament
karbon fiber 3d baskı,, 3 boyutlu baskı
Karbon Fiber 3D Baskı

Polilaktik asit (PLA)

Bu biyolojik olarak çözünebilen polimer iyi bir yüzey kalitesine sahiptir. Konsept modeller ve görselleştirme yardımcıları için idealdir.

Ko-polyester (CPE)

CPE kimyasallara dayanıklıdır, yüksek gerilme mukavemetine sahiptir. Bu nedenle, mekanik uygulamalar için mükemmeldir. Ayrıca kokusuzdur, bu da onu baskı için en güvenli seçeneklerden biri yapar. CPE + daha güçlüdür ve fonksiyonel prototipleme için uygundur.

Polikarbonat (PC)

Polikarbonat süper dayanıklıdır ve mühendisler için idealdir. Ayrıca ısıya dayanıklıdır.

Naylon (poliamid)

Naylon esnek ve güçlüdür, bu nedenle baskı araçları ve son kullanım parçaları için iyidir. Aynı zamanda aşınmaya dayanıklıdır.

Polipropilen (PP)

Bu ikinci en yaygın kullanılan polimerdir ve sert ve düşük sürtünme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda yarı esnektir.

Termoplastik poliüretan (TPU 95A)

Bu yarı esnek malzeme kauçuğa benzer şekilde çalışır ve kırılmadan veya deforme olmadan darbeye dayanabilir.

Nihai Ürün Kalitesinde Ürün İçin 3D Baskı Hizmeti

Çoğu zaman 3d yazıcılarla üretilen ürünler son işleme ihtiyaç duyarlar. Fakat gelişen 3d yazıcı teknolojileri ve malzemeler ile nihai ürün prototiplerinin de 3d baskı tekniği ile üretmek mümkündür. Özellikle eriyebilen doğla flament olan PVA malzemesi ile destek oluşturarak ürünlerinizi istenilen kalitede üretilebilir. Katman kalınlığı, profil adımı, hız, sıcaklıklar ve diğer parametreler optimize edilerek istediğiniz kalitede 3d Baskıyla elde edebilirsiniz. Marsis İnovasyon, bu konuda ürününüz üzerinde çalışarak zaman, maliyet ve kalite optimazyonu yaparak, öncelik veridiğiniz değere göre optimizasyon yapanam 3D Baskı Hizmeti sağlamaktadır. Özellikle topoloji optimizasyonu ile yapısal analiz yapılarak dayanıklı ürünler üretilebilir. Üç boyutlu baskı hizmeti veren her ne kadar çok yer olsa da Marsis İnovasyon uzmandır ve profesyonel hizmet sağlar.

3D Yazıcılarla Prototip Üretiminde Üretim Parametreleri

Ürünlerin 3D yazıcı teknolojisi ile üretiminde üretim parametrelerinin seçimi ve optimizasyonu önemlidir. Burada tecrübe ön plana çıkmaktadır. Teknik bilgi ile tecrübe birleştiği zaman mükemmel ürünler ortaya çıkmaktadır. Üretim parametreleri olarak baskı hızı, flament hızı, nozül sıcaklığı, tabla sıcaklığı, katman kalınlığı, profil adımı gibi bir çok parametre bulunmaktadır. Bunlar malzeme üretici firmalarının önerileri, tecrübe, teknik bilgi ve 3d yazıcının kapasitesine göre optimize edildiği gibi müşterinin beklediği kalite seviyesi, hız ve maliyete göre de optimize edilmektedir. 3D baskı hizmeti almak için bize ulaşın.

3D Baskı Hizmeti Fiyatları ve Teklif Alma

3D yazıcı teknolojisi ile ürün ürettirmek için ilk olarak ürün CAD datası olup olmadığı, yok ise oluşturmada 3d tarama veya doğrudan ölçüm ile yapılıp yapılmayacağı karar verilir. CAD datası müşteri tarafından veya firmamız tarafından oluşturulduktan sonra ürünün malzemesi, üretim parametreleri ve diğer parametreler üzerinde çalışılır. Sonrasında ürünün G kodlarını oluşturmak üzere Ultimaker Cura yazılımı ile tespit edilen üretim parametrelerine göre model hazırlanır ve G kodu oluşturulur. 3D yazıcı ile baskı alınarak çekme paylarına göre nihai ürün elde etmek için bir iki iterasyon yapılabilir. 3D baskı hizmeti fiyatları ve 3 boyutlu baskı hizmeti almak için bize ulaşın.

Bu süreçlere göre fiyatlandırma çalışması yapılmaktadır. Zaman, kalite ve işlemler için fiyatlar tespit edilmektedir. Ayrıca ürünün üretim sonrası yüzey işlemleri, montaj, boyama ve çalışır duruma getirme gibi işlemlere göre fiyatlar tespit edilip teklif hazırlanır. Ürünlerinizi Marsis İnovasyon ile profesyonel olarak ürettirmek için bize ulaşın. Topoloji optimizasyonu ve 3d baskı öncesi mukavemet hesapları için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Profesyonel 3D Baskı Hizmeti

Ürünlerinizin prototiplerini ürettirmek, ürün fikirlerinizin 3d modellerini tasarlattırıp ürüne mi dönüştürmek, 3d baskı hizmeti konusunda profesyonel hizmet almak için bize ulaşın. ,

ETİKETLER: tasarım, analiz, baskı
Ziyaretçi Yorumları (10)