Site Rengi

2019’dan En İyi Simülasyon Örnekleri

09.03.2020
1.244

Ansys Onur Listesi (HoF) her yıl şaşırtıcı simülasyon örnekleri için üç akademik ve üç ticari ekibi ödüllendiriyor. Bu makale çalışmasında, dünyanın lider nümerik analiz yazılımı Ansys ile 2019 yılında yapılmış mükemmel çalışmaları sunacağız. Ansys ve ürünleri hakkında merak ettiğiniz konular için ‘Ansys Nedir?‘ makalemizi okuyabilirsiniz.

ansys analiz ornekleri
ansys analiz ornekleri

Bu yıl yaklaşık 20 ülkeden kuruluşlar başvuruda bulundu ve geçen yıla göre% 21 daha fazla başvuru yapıldı. Çok fazla müzakere sonrasında akademik ödüller hayat kurtaracak simülasyon örneklerine, ticari ödüller ise milyonlarca dolar tasarruf sağlayacak simülasyonlara gidecek.

Yani, daha fazla uzatmadan, burada Ansys HoF kazananlar.

2019’un En İyi Akademik Simülasyon Örnekleri
Roma Üniversitesi “Tor Vergata” İtalya

Mühendisler, hareketli duvar sınırları ile bir hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) simülasyonu yapmanın oldukça karmaşık olduğunu biliyorlar. Bununla birlikte, bu uygulama kalbin ve kardiyovasküler sistemlerin mekaniğini simüle edebildiği için çok önemlidir.

Sonuç olarak, Tor Vergata’dan bir araştırmacı olan Ubaldo Cella bu simülasyonu sunduğunda bir Ansys HoF akademik ödülü kazandı.

Kardiyovasküler sistemin simülasyonu (Roma Üniversitesi “Tor Vergata” İtalya’nın izniyle).

Cella, bir kardiyovasküler sistemin hareketli duvarlarını ve sıvı-yapı etkileşimlerini simüle etmek için Ansys Fluent, Ansys Mechanical ve RBF Morph’u kullandı. Bu simülasyonlar, bireysel hasta verilerine bağlı özel valfleri değerlendirmek için kullanıldı. Bu simülasyonları kliniğe getirerek, Cella doktorların hayatlarını kurtarmasına yardımcı olacak. Ansys ve ürünleri hakkında mükemmel bilgilere ulaşmak için ‘Analiz Ansys‘ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Milano Politeknik Üniversitesi, İtalya

Politecnico di Milano’dan doktora mühendisi Giulia Luraghi, Ansys HoF’a kardiyoloji alanında akademik ödülünü de verdi. Mühendis, yapay bir ventrikülle ilişkili valfleri ve kan akışını simüle etmek için Fluent ve Ansys LS-DYNA’yı kullandı.

Yapay bir kalbin sol odasındaki kanın simülasyonu (Politecnico di Milano, İtalya’nın izniyle).

Luraghi’nin hesaplama modeli, yapay bir kalbin sol odasındaki kanın sıvı dinamiklerini doğru bir şekilde yeniden üretti. Simülasyon ayrıca kalbin aortik ve mitral kapaklarının yer değiştirmesini de gösterdi. Sonuçlar, kapakçıkların ve zarın doğru hareketini tasvir etti.

Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Suudi Arabistan

Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden (Sebastian Celis ve Li Zhang, yüksek lisans öğrencileri ve doktora Mohamed Farhat’tan oluşan) araştırmacılar, kara mayını tespit araştırmaları için akademik Ansys HoF ödülü kazandılar. Kara mayınları, savaşlar bittikten çok sonra askeri personel ve siviller için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Bunun nedeni, geleneksel radarların plastik kapları nedeniyle bu silahları tespit edememesidir.

Simülasyon plastikteki dielektrik malzemeleri tespit eder (Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Suudi Arabistan’ın izniyle).

Bununla birlikte, araştırmacılar, patlayıcıların yüksek frekanslara nasıl tepki verdiğini taklit eden dielektrik malzemelerle dolu plastik şişeleri tespit etmek için Ansys HFSS ve makine öğrenimini kullanabildiler. Bu teknoloji sayesinde, araştırmacılar savaşın parçaladığı alanlarda sayısız hayat kurtarabilir. Ansys analiz örnekleri ve simülasyon örnekleri için bize ulaşın.

2019’un En İyi Ticari Simülasyon Örnekleri
Druids Proses Teknolojisi, İspanya

Druids Process Technology’nin müdürü Mario Gregorio Angeloni, yüksek sıcaklıktaki bakır külçelerde küçük boşlukları tespit etme yeteneğini sergilediği için Ansys HoF ticari ödülü kazandı. Bu boşluklar, bakır külçelerden çubuklar üretenler için önemli üretim duruşlarına neden olabilir.

Simülasyon bakır külçe boşluklarını tespit eder (Druids Process Technology, İspanya’nın izniyle).

Angeloni, bakır külçe boşluklarını bulan bir elektromanyetik dedektör geliştirdi. Dedektör aşağıdakiler kullanılarak tasarlanmıştır:

  • Ansys Maxwell alım (Rx) bobininin konfigürasyonunu ve indüklenen akımı kontrol edecek
  • Ansys CFD, aşırı sıcaklıklarda dedektörün davranışını kontrol edecek. CFD Analizleri için ‘CFD Analizi‘ makalemizi okuyabilirsiniz.
  • Ansys Mechanical, elektronik üzerindeki termal ve basınç etkilerini belirlemek için

Sadece bir aylık operasyondan sonra Angeloni, dedektörün kendisinin ödediğini bildirdi.

Astec Inc., UK

Astec’den bir mühendis olan Andrew Hobbs, sıcak asfalt agrega kurutucularındaki çalışmaları nedeniyle Ansys ticari HoF ödülü aldı. Geleneksel olarak, bu kurutucuların enerji girdisinin yarısı faz değişikliğine girer. Ansys analiz örnekleri için kapsamlı bir çalışmayı sizlere sunuyoruz.

Agrega parçacıkları arasındaki kütle transferinin simülasyonu (Astec Inc., İngiltere’nin izniyle).

Hobbs daha iyisini yapabileceğini düşündü. Böylece, agrega parçacıkları arasındaki kütle transferini yakalayan bir yazılım geliştirdi. Yazılım, sıvı fazı arasındaki momentumu ve enerji değişimini değerlendirmek için Fluent’i kullanır. Bu araçla Astec, maliyetleri ve emisyonları azaltmak gibi çeşitli rekabet avantajları üreten verimli bir kurutucu tasarladı.

NUM çözümleri, Çek Cumhuriyeti

NUM çözümlerinden bir mühendis olan Tomáš Peterka, çarpışma konusunda ticari bir Ansys HoF ödülü kazandı. Flutter, dönen makinelerde sıvı-yapı etkileşimlerinin neden olduğu kendinden heyecanlı titreşimleri açıklar. Bu titreşimler, turbo makinenin bıçak kaybı, hasarı ve arızasına neden olabilir.

Simülasyon bıçak çarpıntısını öngörüyor (NUM çözüm sayesinde) Çek Cumhuriyeti.

Peterka, Ansys CFX içinde FLTR aracını geliştirdi. Bıçak çarpıntısını tahmin eder, simülasyon süresini% 60 azaltır ve işlem öncesi ve sonrası süreyi% 95 azaltır. Bu, NUM çözüm müşterilerinin sorunsuz bıçakların geliştirilmesini hızlandırmasını sağladı. Ansys analiz örnekleri için bize ulaşın.

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim merkezidir. Ansys ürünlerini satın almak, eğitim ve hizmet almak için bize ulaşın. Satın alma koşulları ve bilgiler için ‘Ansys Satın Al‘ makalesini okuyabilirsiniz. ,

ETİKETLER: analiz, fea, elektromanyetik, ANSYS
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.